Znížená imunita dieťaťa

to časom sa naučíš si to všímať, myslím, že je to o tom, že keď má mamina svoje prvé bábo, tak pri tom sa to naučí, predsa len nemáš to z kade inakade vedieť :slight_smile:
ja som veľakrát počula o tom, že kojenie má veľký vplyv na imunitu, tým pádom som mala v hlave zakódované, že proste kojenie je záruka dobrej imunity, ale neni to celkom tak :confused:

Z casti to asi ma vplyv, ale drzat imunitu v zdravi cely zivot to nebude, treba mysliet na to, ze cecko ma velky vplyv na nu.
Preto ja uz priblizne dva roky kupujem Cebion, pretoze viem, ze to je super na imunitu a ze to prinasa uspechy!! :slight_smile:

za ten čas, čo dávaš tie kvapky, tak ste mali problém, že by ste chorí boli??

ked ono to nejaky ten cas trva, kym si telo zvykne na to, ze pravidelne dostava vitamin C, ze pravidelny prisun ma :slight_smile:
ked uz si telo na to zvykne, ked uz bude mat organizmus hladinu cecka aka je potrebna, tak nevidim dovod preco by mala dietatko skolit nejaka chripka alebo nieco podobne :stuck_out_tongue:

1 Like

niektore deti maju silnejsiu imunitu ako ine akoze myslim aj bez vitaminov. Proste kazdy jeden organizmus je uplne iny.
Ale myslim, ze kazdy organizmus potrebuje pomoc, aby sa telo nemuselo trapit a bojovat s kazdym virusom alebo cimkolvek inym :slight_smile:

Zdieľam tvoj názor. Ale ako som písala už dávnejšie poznám mamičky, čo sú názoru, že deti nepotrebujú nič, že telo si poradí s prípadnými problémami :confused: No podľa mňa sa veľmi mýlia.
Ale tak asi na to musia prísť samy, keď deti ochorejú :confused:

aj ja som to pochopila, az ked mi baby tu o tom napisali :slight_smile:
nepriznava sa mi to lahko, ale je to tak, ale ja som rada, ze vobec som sa oboznamila o tom, ze ako sa ta oslabena imunita moze prejavit, ze uz mam o tom teda ako taku predstavu a viem, co s tym robit, co je v takom pripade potrebne a tiez jak predchadzat tomu :stuck_out_tongue:

predísť tomu je najlepší možný spôsob!
najmä teraz keď deti začali chodiť do kolektívu, tak by sme tomu zdraviu mali venovať oveľa väčšiu pozornosť

//to je snad jasne, a este aj teraz ked sa blizi uz zima, tak coraz viac ta detska imunita bude nachylna na problemy, takze musime robit vsetko pre to aby bolo dobre, aby proste deti vydrzali zdrave cely rok, celu zimu//

uz viem uz chapem, ze deti trapit s kaslom, ze nechat ich v tom same neni dobre, ze to nerobi dobre nikomu, ani mne, teda mojim usiam, kedze bez placu by sa to nezaobislo a ani im, kedze to so sebou prinasa aj skriabanie v hrdielku aj slabost aj kopu ineho :confused:
teraz veru ano, zaciatok skolskeho roka a bude problemov vokol nas kopa :confused:

To ani nie je o tom, ze to nie je fajn pre usi, pocuvat a podobne.
Tam ide uz potom o ine veci. Najma ide o zdravie deticiek do buducna :confused: Velmi to ovplyvnuje aj potom, ked budu starsie, ked budu chodit do skoly :wink:

baby nestoji to za to :slight_smile: uz som to pochopila aj ja sama :wink: neni to dobre, ja som napokon kupila Cebion a ten sa stal u nas uz takym akoby ritualom alebo akoby som to nazvala :slight_smile: ze proste kvapky davame, tak sme si na to zvykli jak ked rano davame aj cajik :slight_smile: to musi byt :slight_smile:

Dávaš tie kvapky len tak samé? Alebo s niečím? :slight_smile:

Ahoj jamilia - nerozumiem ja napríklad čo si sa vlastne pýtala. Či samé akože dávkuje alebo s nejakým čajíkom alebo skôr si to myslela tak, že či ešte niečo dáva?
Nejaké iné vitamíny alebo čo??

myslim podla toho, co tu baby pisali a tak, ze podstatny je vitamin C pri detoch, pri ich imunite, ze nejako nic viac neni potrebne :slight_smile:
detske telicko je nenarocne zrejme v tomto smere, len zase uplne bez nejakeho posilnovania imunity ich netreba nechat :wink:

To nie, lebo ked sa to necha len tak, tak sice male dieta nejaky ten cas vydrzi odolavat, ale nafurt nie. Niekto zakasle a na drobca sa to nechyti. Ale pride niekto dalsi ten kychne a uz to telo a imunita nezvladne a choroba je na svete :confused:
V tej skolke je to tazko, musime byt pripravene na vsetko :slight_smile:

Ahoj benicka - áno je to tak. Že tento vitamín je kľúčový v tom aby deti boli zdravé. Iné vitamíny tiež akože na škodu nie sú.
Ale na imunitu je tento vitamín najdôležitejší a vie veľmi pomôcť!

A teraz ked je takto, tak ta choroba sa objavi velmi skoro, ked telo neni schopne sa branit :confused:

To áno, teraz ešte slniečko svieti, tak je to počasie také fajn, ale môže sa to zo dňa na deň rapídne zmeniť a deti to ťažšie znášajú, keď sa o ne nestaráme, keď im nepomáhame s ich imunitou. Samé si šak nepomôžu, veď jak by to spravili.
Raz mi kamoška hovorila, že stačí pestrejšia strava a bude to ok. Lenže čo z tej pestrejšej stravy, keď mi potom nechce nič jesť?

Asi tak. Prieberčivých detí je čoraz viac, napríklad ti poviem, že mamka tá mi často hovorila, že drobcov treba učiť na zeleninku od malička, lenže čo, keď na začiatku v príkrmoch a tak neni problém s tým aby ju zjedli, ale potom keď už prišla škôlka, tak už ani do úst nič z toho a ani za svet :confused: