Znížená imunita dieťaťa

//toto ale neni problem len u teba, teda u vas, na rukach by som asi nedokazala spocitat kolko deti ma takyto problem a my ako rodicia sa na to nemozeme len tak nejako necinne prizerat, my musime s tym nieco robit, musime sa pricinit o to aby sme k detom cecko dostali, pretoze prave od neho zavisi ich imunita, jak na tom bude//

Áno, nech si akože každý hovorí čo chce, ale práve C vitamín je podstatou pri imunite.
Ten dokáže podporovať imunitu a zároveň ju aj držať vo forme :slight_smile:

Alusa tak ja kazdy rok dufam, ze ta zmena pocasia nepride nejako rychlo a najma nie narazovo, ze proste to pride postupne aby ten organizmus sa s tym stihol stotoznit a celkovo vysporiadat, aby to nebol taky sok, ale posledne roky mam pocit, ze v nieco taketo dufam uplne zbytocne :frowning:

Zarnia s tým sa treba asi len zmeiriť, že to tak proste je, že to počasie si už bude robiť čo chce, preto ja mám stále doma Cebion a ten dávam.
A nemusím potom vôbec stresovať či bude pršať alebo čo, nič nás už doma nevykoľají :wink:

Mohla by si mi prosim napisat, ze v akom mnozstve ho davas?
Myslim, ze kolkokrat denne a kolko kvapiek? Neviem, ze ci to zalezi ked sa dava cecko ako prevencia alebo ked je drobec chory, ze ci tam je nejaky rozdiel v tom mnozstve :slight_smile:

Nie,nie.To mnozstvo ake sa detom dava,ze kolko cecka potrebuju sa dava podla veku.Pripadne to,ci zmenit davkovanie pri chorobe alebo tak.To by bolo dobre konzultovat s detskym doktorom,ten ti povie co by bolo vhodne.Ale normalne to mas aj na krabicke,ze ake davkovanie sa odporuca a tiez kolko je to mnozstva vitaminu C.

  • ahoj -

na krabicke ano, ale ak je dieta mladsie, tak je dobre to prebrat fakt s osetrujucim doktorom, ze ako co je vhodne, v akom mnozstve, lebo lekari odporucaju cecko, aj ked je dietatko mladsie jak tri roky :wink:

Ahoj dvorianka - jo jo, ale myslím, aspoň teda z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že naša doktorka vôbec nemala problém, keď som sa na tom pýtala, len mi poradila fakt, že koľko kvapiek a vybavené, tá bola ešte aj rada, že už teraz to mám na pamäti :wink:

Hlavne by som ti ja chcela k tomuto napisat to, ze cecko je dobre davat v oboch pripadoch, ked je dieta zdrave aj ked je chore.
Pretoze ked je zdrave tak tu imunitu treba posilnovat aj nadalej, najma ak dieta sa stretava s inymi, roznymi detmi, napriklad aj v skolke kopa deti zo soplikom, a ak je imunita slabsia, tak to vie hned preskocit a narobit problemy :confused:

RADISS mne len furt nejde do hlavy to, že prečo dávajú rodičia choré deti do škôlky, šak to neni normálne, neuvedomujú si, že aj iné ohrozujú :frowning:

vezmi si to tak, ze mnohe deti su chore v podstate kazdu chvilku aj kazdy mesiac a teda myslim, ze ziadny rodic nema tolko volna aby mohol kazdy mesiac aspon na nejake tri dni ostat doma, sak to je myslim si, ze dost nemyslitelne, najma ked si vezmes, ze predsa len rodina musi aj z niecoho zit, tak preto to mnohi robia, akoze nechcem aby to znelo ako obhajoba, lebo tak to nemyslim, ale skor by sa mali zamysliet nad tym, co urobit aby deti chore neboli a nemuseli by sme potom celkovo tieto problemy riesit :wink:

Ale ja ti dam kludne v tomto za pravdu, lebo je to proste tak. Kamoska z detstva byva momentalne 200km od nas a vcera sme akurat spolu volali. Syn jej zacal od septembra chodit do skolky a je pomaly koniec novembra a on dokopy bol skolke mozno tri tyzdne, aj to som asi vela napisala. Tiez uz hovori, ze nevie co urobit. Tak som sa snazila jej vysvetlit, ze prizerat sa netreba, lebo tym nic nezmeni, nic sa nezlepsi, povedala som jej aby sa v lekarni popytala na Cebion, ze my ten mame a teda musim zaklopat, ale supis. Tak uvidime. Ked sa zase ozve ake bude mat spravicky :slight_smile:

  • ahoj -

nemusis cakat, kym sa ona ozve, ved jej skus ty za par dni zavolat :slight_smile: a popytat sa, predsa len podla mna jej chces pomoct, nie??

Ahojky, ved ano, keby som jej nechcela pomoct tak jej ani neporadim to co som poradila :slight_smile:
Poviem ti, ze som jej volala a dala si odo mna povedat, kupila tie kvapky aj mi hned fotku poslala, ze kupila, ze idu do toho aby jej bol maly zdravy :slight_smile:

Tak to je fajn, bolo by dobre keby sa z toho dostal uz teraz, aby na sviatky bol zdravy, aby si mohol pripadne uzivat sneh ak bude :slight_smile:
Co teda dufam, ze bude :smiley:
Myslim, ze zimu by si mali deti uzivat veru vonku a nie z pod paplona, z postele a so soplikmi :confused:

Ahoj machiava - malo by to tak byť, len často je pravda úplne iná. Často deti práve cez tieto najkrajšie sviatky vyľahnú, ochorejú a to je podľa mňa to najhoršie, čo môže byť.
Preto celý rok si myslím, že užívanie céčka má zmysel a pri deťoch to fakt môže priniesť veľké výsledky;) A pritom stačí zopár kvapiek denne a je všetko ako má byť :stuck_out_tongue:

ale to je v mnohych veciach tak, ze staci malo :wink: A niekto ma aj s tym malom problem, ze musi nieco urobit, tomu ja vobec nerozumiem, ale tak vazit zdravie deti by sme si mali. Predsa len o com je to aby sa trapili uz ked su male. Ten pohlad ked sa dieta trapi ja to neznasam.
A duplom, ked viem, ze uz vieme tymto veciam zabranit, ze s tym vieme nieco porobit :wink:

  • ahoj acidumka -

tak to je super, ze takto to vzala, ze je to dobre :slight_smile: ved pri Cebione nie je problem nejako ani s davkovanim ani s nicim takym, kedze na krabicke je to vsetko napisane, kolko kvapiek denne ake deti v akom veku by mali uzivat :wink:

je to aj na krabicke ale ja napriklad som taka mamka, ze mam srdce na mieste az ked mi lekarka poradi odporuci aj davkovanie, predsa len lekari maju skusenosti, vedia co je vhodne, co moze pomoct :slight_smile: viem, ze s niektorymi vecami a so starostlivostou to niekeedy uz az prehanam a dufam teda ze sa to u mna aj casom zmeni :smiley:

to ta prejde, pri druhom dietati to bude ine, niektore veci uz budes brat tak akoby normalne, nebudes to tolko pitvat riesit a budes uz vediet co robit aj pre zdravie drobca, aj co urobit aby jedol vsetko co si prajes, co na deti plati, to chce len cas by som povedala a tym casom ziskas aj skusenosti :slight_smile: