Znížená imunita dieťaťa

to áno, pri prvom sa učíme, prichádzame na to, čo je vhodné, čo je dobré, čo nie a pod :wink:
tiež som na začiatku bola v tom, že šak už pri prvom budem všetko vedieť a vôbec nie :smiley: :smiley: :smiley:

tak to si potom bola riadna optimistka, ale vytriezvenie z toho prislo rychlo, co??
Ale poviem ti tak ako je, nie si ani prva ani posledna co si myslela, ze vsetko budes hned vediet, ze na vsetko budes mat recept ako moja mama hovorieva :slight_smile:
Pri prvom som sa ja bala aj chytit, kupat a potom to uz islo samo :slight_smile:
Dvorianka davas ty tie kvapky cely rok??

Dobrý deň, môj vnúčik mal rovnaký problém a bolo nám odporúčané vyskúšať rascový olej ale nie z obyčajnej rasce ale z tej egyptskej čiernej. Už pol roka ho užíva a naozaj vidíme pozitívne účinky už nebýva často chorí aj keď mu olej nechutí ale miešame mu ho s medom.

s medom to spapa?..lebo toto si viem predstavit, ze to musi byt s drobcom v takomto pripade poriadny boj…ja by som to tiez nejedla uz len ked som si precitala, ze o co ide tak sa mi postavili vsetky chlpy na rukach…:smiley: :smiley: :smiley:

O tomto oleji som po pravde už počula. Avšak v inom zmysle, kamoška si ho dávala keď mala bolesti pri menzese, keď mala kŕče a nevedela sa ani len z postele postaviť, tak pri tom jej pomohol. Ale na imunitu a pri deťoch to neviem, to sa mi nevidí.
@bibiky Tiež Cebion dávame a celý rok, čo si predstavuješ? Že len v zime, či ako?

Áno, bol to boj ale s medikom si to ani nevšimol primiešané do čaju a hotovo. Má silné protizápalové účinky a podľa mňa je skvelý na skoro všetko, nedám na neho dopustiť je určite všestranný.

tak takuto kulehu si musela vymysliet…ale tak fajn, ze toto vam vyhovuje…ja si to sice predstavit neviem…ale tak kazdy mame dobru skusenost s niecim inym…:slight_smile:

Tiez by sa mi to nepodarilo nieco taketo, niektore deti sa oklamat daju, ale niektore nie a teda to moje sa mi este nepodarilo oklamat v nicom, zakazdym som prekuknuta.
Takze ja toto uz ani nejako neskusam, lebo viem, ze to neni k nicomu dobre :confused: Ja sa snazim s detmi jednat narovinu aby vedeli co davame, preco to davame a pod, aby bolo jasno :slight_smile:

Ja by som čosi také ani nemala odvahu dávať deťom, keď nič dokopy o tom neviem, keď neviem ako reálne na telo funguje, či prospieva, či ee a takéto veci. Predsa céčko tiež som kupovala na základe skúsenosti aj nášho detského doktora aj na základe skúseností iných mamičiek. Čiže som mala takú istotu, že to má zmysel.
:slight_smile: Že som sa nemusela ničoho obávať :slight_smile:

Ahoj macca - v zime to bez debaty treba céčko dávať každý deň. Ale ja to beriem tak, že aj v lete je potrebný, pretože aj v lete môžu deti ochorieť, môže sa niečo stať a ja som radšej keď sa nám celej rodine problémy vyhýbajú. Keď nemusím sa ničím trápiť, ale môžeme si každý deň, víkend užívať naplno.
Ahoj patzinka - k tomuto tvojmu názoru sa aj ja prikláňam. Akože nič proti tomu nemám, šak každá robíme ako najlepšie vieme, ale aj tak.

Šak ja teraz baby toľko počúvam aj od kamošiek, že koľko škôlok už zavreli skrz chrípku. Ja len neviem, čo robia rodičia v takých chvíľach, to majú toľko dovolenky alebo kto je s tými deťmi??

nie nie, len som chcela pocut od nejakej inej maminky, ze ako to robi ako vitaminy dava, lebo aj ja celorocne a od malinkata, preto ma to zaujimalo.
Je mi az smiesne, ked citam, ze si napisala, ze v zime, ved teraz uz ani zima v pravom zmysle nie je, uz aj take jarne slniecko miestami vykukne, co je podla mna velmi super. Citim sa ovela lepsie, aj ked deti tie neriesia, tie ked su zdrave tak si uzivaju kazdy jeden ked naplno :stuck_out_tongue:

Vezmi si ale, čo majú robiť aj tie škôlky a aj školy? Majú tam byť s pár deťmi alebo čo? To nemá zmysel.
Dá sa predísť týmto veciam, problémom, len deti podľa mňa potrebujú céčko, potrebujú niečo také ako my máme doma cebion, aby ich malo čo držať pri zdravíčku a potom rodičia nemusia byť doma, môžu chodiť do práce a neprídu ani o príjem, sama viem aké je to náročné hľadať niekoho na opateru. Lebo predsa len nie je to len tak, starkí nemajú vždy čas, chuť a energiu starať sa o malých drobcov :slight_smile:

Patzinka
To ja mám také kolegyne, čo ostávajú doma s deťmi keď ochorejú a potom nadávajú, že výplata nízka, ale žeby sa zamysleli, prečo musia ostať doma, ako tomu predísť to nie :confused:

Toto je aj mne akože dosť divné, ale tak možno to berú tak, že sťažovať sa je jednoduchšie. Alebo neviem. Pritom dávať céčko denne nie je vôbec problém, nie je to nič otravné, tak nechápem.
Ale vnímam to tak, že každá máme snahu urobiť maximum pre naše deti, aj keď u každej z nás je to maximum asi v inej miere :open_mouth:

erina velmi vela a to v roznych krajoch Slovenska, lebo som aj s bratom volala minuly tyzden a ten tiez spominal, ze musel si vziat dovolenku so svagrinou na striedacku aby nejako ten tyzden pokryli, aby mohli doma ostat aby neboli decka same, pritom oni su zdrave, len nemali ich komu dat, ked skolku zavreli :confused:
som mu aj navrhla, ze nech ich dovezie, ze ved ja som skoro stale doma, ze by som bola s nimi, ale nechcel, ze nebude nas zatazovat :confused:

Patzinka
Tiež si myslím, že to nie je problém, len každý to asi berie inak, inak sa k tomu stavia, nuž čo ti poviem. Ja sa ale snažím pomáhať a radiť kamoškám okolo mňa :slight_smile: Len tak nie každá si dá poradiť, ale tak chápem ja tiež v niektorých veciach mám svoju hlavu :smiley:

ale to je normalna vec, ze sa najdu aj take, co si nedaju poradit. Co ani nemaju skusenost s podobnym problemom, ale myslia si, ze vedia vsetko. Mne do deti najviac zvykla hovorit kamoska, ktora ziadne deti nema. To mi az smiesne bolo. Ale raz som uz nevydrzala a som jej povedala svoje a vtedy prestala :smiley:

Na dieťa sa veľmi rýchlo nádcha, aj celkovo chrípka nalepí ak sa o to nestaráme.
Presne je to tak, že keď sa nestaráme dobre o zdravie tak sa nám to všetko vráti ako bumerang v podobe nejakej tej choroby. A ja nenávidím keď takým situáciám musím čeliť, som z toho po pravde na nervy. Preto radšej v istom období som si povedala, že budem sa snažiť tomu predchádzať :wink:

S tým som sa stretla aj ja, že si nedajú niektoré kamošky poradiť, aj keď im chcem dobre, že im radím s najlepším úmyslom, ale tak čo s tým.
Gretennik to áno, ja keď počujem u susedov malý, že ten permanentne bol doma, viacej doma ako v škôlke. Ešteže suseda je doma, že nerobila nikde, lebo neviem si predstaviť ako by toto riešili dvaja normálne pracujúci rodičia. A tomuto sa tiež chcem vyhnút, preto Cebion u nás musí byť, síce sme doma teraz, ale to neznamená, že v starostlivosti o zdravie môžeme poľaviť.