Znížená imunita dieťaťa

Patzinka
Každý musí prísť na to asi dám. Vieš ako sa hovorí, že ako si kto zariadi, tak má, nuž no :confused:

Ale šak pôjde do práce nie? Myslím, že to každú z nás proste čaká, že raz príde ten čas kedy bude treba ísť do práce. Skôr si neskôr a potom sa treba aj nad týmto zamyslieť.
Nevyhneme sa tomu. Hlavne nie je to len o to aby sme sa starali o zdravie detí, ale aj o to svoje, aby deti od nás niečo nenachytali. Ja s mužom sa snažíme vitamíny zo stravy brať, snažím sa tak variť, ale pri deťoch je to omnoho komplikovanejšie, myslím, že môžeme byť rady, že vôbec jestvuje takéto céčko, že sa to dá jednoducho dopĺňať bez hádzania sa o zem a bez plaču :smiley:

Pri detoch varit, teda podla ich chute, to je na slucku niekedy. Teraz ako sme doma ja tiez normalne si musim jedalnicek na cely tyzden nachystat, lebo keby som si nenachystala tak asi len tapam v tme a by som bola s nervami v kybli zachvilku :smiley:

Je to komplikované, to myslím baby, že sa zhodneme asi všetky :smiley:
U nás je problém s hlavným jedlom aby sa všetko zjedlo, lebo najradšej by jedli kadečo iné, s čím ja moc stotožnená nie som :confused: Medzi jedlom samé mlsnotky a potom problém aby sa jedlo niečo čo by malo dosť vitamínov a čo by bolo nutrične vyvážené, preto sa snažím dávať vitamíny aj mimo jedla aby som bola v kľude :smiley:

Ty jedálniček a ja mám nachystané, kto čo užívame. Aké vitamíny ja, aké drahý, aké deti, nech mám v tom prehľad :smiley:
Ale aspoň, že už nemusím nikoho naháňať, že toto treba zjesť alebo ono, ide to už samo :stuck_out_tongue: Tie roky opakovania stáli za to, niekedy síce ma išlo až rozdrapiť, že som bola ako obohraná platňa, ale prinieslo to výsledky. @katuska.luzna Ja sa snažím také veci nekupovať, aby sme to nemali doma, lebo viem, že potom to len človeka pokúša a to nielen deti, ale aj mňa samú :smiley:

V istom obdobi sa da s detmi vyjednavat, ze nieco za nieco, ale postupom casu aj taketo vyjednavacky prekuknu :smiley:

Katuska.luzna normalka, myslim, ze s tymto sa stretava asi kazda rodina. Este ze mas srdce na mieste takymto stylom :slight_smile:
Gretennik to mam aj ja, ale som velice rada, ze u nas doma nik neberie nejake lieky. Ze vsetko mame len vitaminy, aby sme sa udrzali zdravi, ze nic vazne, chapes co myslim? :slight_smile:

prekuknu to nase uz prekuklo, ked sa snazim nejako zeleninu zakamuflovat :smiley:
ale ked rano sa ideme najest a ze vyberiem Cebion, tak to problem nie je, to nacupka do kuchyne ked zbada to balenie roztomile a aj lyzicku drzi, ked kvapky na nu davam, takze to som spokojna :smiley:
ked uz nad ovocim a zeleninou ohrna nos tak aspon takyto sposob u nas funguje :slight_smile:

to mate pekne zauzivane, taku rutinu. Mne kamoska tvrdila iste obdobie, ze su deti ktore toto nepotrebuju, ze im netreba imunitu posilnovat. No dosla som na to, ze ci je dieta zdrave alebo castejsie chore je jedno, tym ze nieco taketo ako ty davat tie kvapky budeme davat tak to tomu organizmu len dobre padne :slight_smile:

Aj ja sa snažím, len niekedy aj ja sama neodolám. Dnes môj muž, že ide niečo upiecť, tak sa dal do bábovky, prvýkrát v živote, čo ju robil a mala tam ísť šálka cukru a kričí mi, že to je veľa, že to ani za svet tam toľko nedá, tak dal tak možno za polievkovú lyžicu možno dve také menšie, aj sa mu podarila, pekná vyšla, ale chuťovo ten cukor tam chýba. :confused: Ale som na jednej strane aj rada, že myslí pri všetkom na zdravie už aj on :slight_smile:
@sall_ka To je perfektné, všetko je to o tom ako si deti naučíme, musíme ísť príkladom :slight_smile:

jasné, céčko u nás je na dennom poriadku aj keď sme zdraví, bez ohľadu na to, či ide o mňa alebo o deti :slight_smile:

A davas cely rok detom vitamin? Alebo len ja neviem v zime? Lebo zistovala som si kolko dieta potrebuje cecka, to viem, ale nemam celkom prehlad v tom, ze ci cely rok to ma zmysel, ci je to dobry napad alebo radsej nie :thinking:

niekto to robi tak a niekto onak - ja som za to davat cely rok, lebo imunita je skusana fakt cely rok, nie je to len, ze pocas jari a jesene, ale fakt aj v lete moze dieta ochoriet a teda myslim, ze v lete je na chorobu ozaj ten najnevhodnejsi cas :confused:

Ked dieta nonstop prichadza do situacii, kde moze nieco chytit, ci uz chripku alebo len nadchu a podobne a najma aj od inych deti, kedze sa stretavaju aj skolke, pripadne aj v skole, na detskom ihrisku, takze vlastne nikdy nevieme, kde co na nas ciha preto je lepsie byt v strehu.

Mukina
A deti sú také, že ak niekto kašle alebo má nádchu tak oni sa nedištancujú od neho. Nevidia na to najmenší dôvod, takže ešte väčšia pravdepodobnosť, že sa niečo na ne nalepí. Som zvedavá ako to bude teraz, keď sa škôlky otvoria.Som nepočúvala, že aké sú tam presné nariadenia, čo treba dodržiavať, budem si to musieť kuknúť.

Ako to bude? No podla mna deti uz potrebuju nejaky ten kontakt medzi sebou, im to prospeje :slight_smile:

Citala som sak celu diskusiu co ste pisali, ale kedze moja mala mala teraz este len pred par mesiacmi dva rocky, tak som to radsej s nasim detskym doktorom konzultovala, ze co by bolo najlepsie ako posilnovat imunitu a tiez mi povedal, ze cecko uskodit nemoze, ze moze len dobre urobit, tak som objednala cez net, cez lekaren, tak som zvedava, ked mi pride a zacneme ho davat, posielam vam aj obrazok po akom som siahla :slight_smile:
Machiava k tym skolkam ano deti potrebuju kontakt, ale ci je to najbezpecnejsie rozhodnutie to je otaznev :thinking:
ceb

Eidriana tak to si musíme každá sama zvážiť či je dobré dať dieťa do škôlky v tejto situácii alebo nie. Ale ako som písala už dávnejšie niekto nemá kde deti nechať. Ja viem, že napríklad sa dá aj očr vziať, lenže to potom rodine zase peniažky chýbajú :confused:

//tak situacia myslim, ze sa teraz celkom ukludnila, ale dnes som zas citala o tom, ze by sme si mali rozmysliet dovolenku v zahranici, lebo ze tym sa riskuje druha vlna, ze pride na jesen. ale co pocuvam okolo mna tak vela ludi sa na dovolenku chysta, no my nie. jasne, ze je problem ked treba do prace chodit. ale myslim, ze teraz sa uz nema detom co v skolke stat ak maju dobru imunitu.//

ellenita my sa napriklad nikam nechystame, prave naopak, tento rok budeme doma, jedno leto doma nas nezabije a budem aspon pokojne spavat, ze my sme v pohode :slight_smile:
ja aj doma som zariadila aby sme si varili lahsie jedla, ktore budu plne vitaminov, ktore aj zasytia, proste nejake zmeny som porobit musela, ked chcem aby nasa imunita bola v poriadku a aby sme sa ani tohoto nemuseli bat