Znížená imunita dieťaťa

Kubiara aj sa ti darí ľahšie jedlá? Lebo ja som tak začala cez týždeň variť a potom cez víkend došiel za mnou muž, že či na víkend nejaký rezeň nebude :smiley: A bolo vybavené :smiley:

Kubiara ale aj z tej stravy nie je šanca aby sme mali všetky vitamíny, Cebion o ktorom @eidriana vyššie písala kupujem tiež. Snažím sa aj koľkokrát aj ovocie nakrájam, ale to u nás nejako nejde, alebo keď tak len tak v takom zanedbateľnom množstve, že to tie vitamíny akurát tak možno len okolo prejdú, ale to je akurát tak všetko :frowning: Bolo mi kedysi z toho aj smutno, ale dnes už neni, ešteže máme aj iné spôsoby ako dostatok vitamínov rodine zabezpečiť :wink:

Toto sa aj ja pýtam. Už som to tu asi raz pred časom písala. Aj sa snaží človek že pestrejšie variť, zdravo, ale čo z toho, keď zakaždým dostanem košom?
Potom som z toho tak na nervy ako nikto, že nik moju snahu neocení :frowning:

dari dari, aj ked teraz sme sa trosku tomu vymkli, som urobila plnenu papriku :smiley: ale uz zase sa vratime spat na zeleninku a masko, ale tak raz za cas hadam takymto sposobom zhresit mozeme :smiley:
@katuska.luzna viem, ze nie, ale tak aspon nejake to percento hadam hej a zvysok doplnime doplnkom, to zase myslim, ze neni taky problem :slight_smile:
aj ked su mamicky, ktore maju zasadny problem s takymto doplnanim :confused:

Jasne to chapem, ze rozne rodiny su a rozne pripady. Neviem ako to bude za rok u nas, ked pojdem ja do prace ze ako to budeme vsetko zvladat, ale tak mame rodinu, babky, kamosky tak hadam mi niekto pomoze ked bude treba :smiley:
@katuska.luzna Som rada, ze teda mas aj ty skusenost s tym istym, co aj ja :slight_smile: Ja nakrajam a si to mozem aj sama zjest, este aj drahy mi da kosom :smiley: :smiley: Takze ten moc prikladom nejde.

KATUSKA.LUZNA toto je tak keď niekedy snaha vyjde nazmar, neboj sa nie je to takto len v tvojej rodine, ale aj v mnohých iných.
Dobré je chodiť von s deťmi to tiež má na imunitu priaznivý vplyv. Aj keď v týchto teplách to teda nie je nič príjemné, ale aj to má svoje opodstatnenie. Baby aj chodia vaše deti teraz do škôlky, či majú prázdniny??

U nás teraz sú prázdniny. Ale tak všade je to asi iné ako počúvam aj sesterka volala a tí mali zase na začiatku júla, tak asi ako sa kde komu dá.
Ale som sama neverila, že koľko detí môže byť chorých aj v lete, že nechodia do škôlky :open_mouth:

Často bohužiaľ naša snaha vyjde nazmar @Aluša :confused:
@kubiara Tak to áno, len aj tak keď niečo zdravé navarím, tak to musím každý deň niečo iné, lebo ono je to najlepšie, keď je to čerstvé. Keď sú také, ktoré s tým majú problém, tak potom nech sa nečudujú ak budú musieť ostať s deťmi doma, že budú choré :wink:
@eidriana Cebion sa mi ozaj osvedčil a aj kamoškám som ho už neraz pre deti kupovala, lebo je to kvalitné céčko a ešte aj v kvapkách a to je pri deťoch ozaj pomoc.

Ešteže teda v tom nie som sama, že si ma takto ubezpečila :slight_smile:
To má, len niekedy dostať sa von to je na nervičky, teraz ani nie, teraz je to v pohode, ale v zime alebo keď prší, to viac času strávime obliekaním ako pobytom vonku, to by som chcela zmeniť nejako len neviem či sa mi to vôbec nejako podarí.
U nás chodia tento mesiac aspoň zatiaľ, ale sa mi vidí, že posledné dva týždne by mali mať.

Katuska keď to záleží aj od človeka, ja napríklad v zime nemám problém ísť von, ale môj drahý ten by celú zimu nevystrčil nos z domu keby nemusel :smiley:

A deti tieto veci vacsinou opakuju po rodicoch, niektore to ba az dedia by som povedala :smiley: Mam kamosku, co sa rada otuzuje a chodi aj lyzovat v zime aj behat aj kadeco. A jej syn je to iste, takze vela urobi to jaky vztah my mame k tymto veciam :wink:

KATUSKA.LUZNA keď pôjdeš príkladom, tak sa podarí, len väčšinou je to tak ako @radiss napísala :wink:
Teraz je to s tými prázdninami také kadejako, že jeden by sa z toho zbláznil. My tiež kadejako riešime kto bude s kým, kto nám bude môcť pomôcť :slight_smile:

Magdalenka ja som v tomto obdobi nesmierne vdacna za babky a najma, ze maju taky v pohode vztah, ze nie je problem a my mozeme pracovat, riesit veci, ktore treba, lebo neviem ako by sme to inak riesili. A len dufam, ze nepride nejako druha vlna ze by nas to nejako v praci obmedzilo, lebo doma teda to ide na budku, ked sme vsetci nonstop spolu. Este par dni sa to da, ale mesiace to je uz moc :smiley:

Acidumka bez tých by nám veru ťažko bolo, to ti poviem. Aj u nás je to tak.
Čo sa týka tej druhej vlny, tak myslím, že zbytočne dúfaš, pretože tá tu už bohužiaľ je. Tie nárasty sú také vysoké aké neboli u nás ani na začiatku takže je celkom na mieste sa nad tým zamyslieť.

Acidumka uz zajtra skola aj skolka.Takze ja som teraz vino otvorila na to,ze bude u nas kludnejsie.Dufam,ze to nezarieknem.Druha vlna tu uz je,ale myslim,ze uz to bude z velkej miery o tom ako sa naucime s tym zit.Preto teraz na podporu imunity musime mysliet este viacej.Pretoze este teraz na jesen aj chripkove obdobie urcite zacne utocit.A celit tomu nemam moc chut.Cize u nas Cebion kazdy den povinne musi byt aby sme vsetkym nastraham predisli.

ty si teda mama :smiley: ale nie robim si srandu, bolo to veru uz dlho, co boli deti doma a toto je take vydychnutie aj pre nas, ale co pocuvam, kamoskina mala ta uz je zase doma lebo uz kasel, sopliky som az neverila ked mi to hovorila, lebo sak je to len par dni co v skolke bola :confused:

Benicka mňa len to udivuje, že rodičom to nie je divné, že po pár dňoch deti ochorejú. :nauseated_face:

divne to je, ale vies ak je niekto presvedceny o tom, ze je dobre ak sa dieta a telo popasuje s chorobami tak pri tom neurobis nic, to je proste tak :smiley: sto ludi sto nazorov na jednu vec, ale ten smajlik, co si poslala, tak ten veru vystihuje moje pocity z toho :smiley:
pri kvapkach o ktorych @renulaa pisala je super to, ze sa mozu davat aj dojcatam po konzultacii s lekarom :heart_eyes:

  • ahoj renulaa -

akurat pozeram v telke o tej druhej vlne a obmedzeniach, no musime sa chranit nielen pred jesennym chripkovym obdobim ale aj pred koronou a aj pri jednom aj pri druhom hra velku rolu to aku budeme mat imunitu aj my a aj deti

ale to ozaj chceme aby nase deti bojovali same s nejakymi problemami? neviem jak vy, ale tak mne stacilo, ze mala mala nadchu a ja som si to vycitala a najradsej by som to vzala na seba, nechcem proste vidiet aby trpelo moje dieta, nech uz by islo o cokolvek!