Znížená imunita dieťaťa

dvorianka naberá to všetko veľmi rýchly spád opäť, čiže máš pravdu :wink:
my sa chránime, už sa aj teplo obliekame, len ešte som neprehodila v skriniach letné veci za zimné, ale tak to by som už mala čo najskôr urobiť, lebo takto vyťahujem veci z postele, z perináča každé ráno podľa počasia a teda nemám to kam do skrine ukladať :smiley:
ale cebion je u nás v tomto období must have :wink:

Ninaa len chranit deti treba najma zvnutra, vitamin C je najlepsi v takomto obdobi a zase netreba to s tym babusenim prehanat, predsa len zima este len pride :slight_smile:

U nas sa este zimne veci nevyberaju, sice jesenne ciapky uz mame vonku, ale to je akurat tak vsetko. Netreba to prehanat predsa len. Dobre je jest ovocie ked je aj taketo pocasie a zeleninky, ale to je asi pri vsetkych detoch v istom obdobi kamen urazu.

zvnutra, len uz som tu o tom pisala raz, ze sa snazim napriklad aj zeleninu zakamuflovat a vobec mi to nejde :smiley:
odhali ma kazdy v nasej domacnosti a to teda ich presviedcam najlepsie ako viem, neviem ci je to v tom jedle znat alebo moje herecke schopnosti su k nicomu alebo kde je problem :smiley: :smiley:

Prehanat nie, ciapky uz aj ja som vybrala, ale dnes bolo tak krasne, ze ani ciapku nebolo treba mam rada taketo dni ako bol dnesok, bolo teplucko, slniecko, to hned clovek ma take optimistickejsie vyhliadky.
Aj detom to prospeje ked je takto a mozu na chvilku vybehnut von. To je aj pre psychiku predsa len dobre :slight_smile:
U nas teraz fici vo velkom pitie cajov a to teda roznych, dokonca som teraz aj peceny urobila s roznym korenim, to zahreje, cecko co davame zase chrani organizmus a pozitivny pristup zase psychicke zdravie :wink:

To darmo to na to musia deti dospiet aby si rozmysleli co budu papat, napriklad mam jednu kamaratku ktora veci nemala rada a postupne ked zacala studovat zdravu vyzivu tak dosla na to, ze vela potravin co nechce jest ma vela vitaminov a ze je to skoda, tak svoj pristup prehodnotila.
Ale ked to nejde u malych deti tak to nejde, aj to je dovod preco my davame Cebion a nestresujem sa :slight_smile:

Machiava, ale to je uplne normalne, ze si neuvedomujeme vitaminy, pre mojho muza napriklad je jablko len jablko, pre neho to nie je ziadny zdroj vitaminov, on si tie vyhody vobec neuvedomuje :roll_eyes:

renulaa preto deti musime k pestrej a vyzivnej strave viest uz od zaciatku aby v dospelosti neboli ako napriklad tvoj muz :wink:

Klasimka hlavne aby vedeli, co potrebuje, ake vitaminy. Lebo z vlastnej skusenosti viem, ze velmi vela ludi vitamin C podcenuje. A pritom to je gro pri posilnovani imunity.
A tieto kvapky, co @machiava pisala su kvalitne. Aj v dobrej cene a najma zlozenie je fajn, ze je to ciste cecko a prave to potrebujeme pre nase deti!

baby prosim vas davate vitaminy akoze cely rok alebo ako to robite? a v akych davkach?
poradili by ste mi ako na to? ake vitaminy?

keby len tento vitamin, ale aj mnoho inych, mne to nejde do hlavy, ze sme coraz pohodlnejsi a siahame po takych jedlach, ktore nam chutia, ktore istym sposobom v nas vyvolavaju aj zavislost, ale z pohladu vyzivnosti, vitaminov nam nedaju vobec nic, hlavne, ze nemusime stat pri sporaku a neviem co, po pravde som na nervy z tohto, ale tak snazim sa ukazovat, snazim sa oboznamovat s tym, co je dobre, vhodne, co telu da ziviny ake potrebuje tak hadam to bude mat zmysel :slight_smile:

Pri deťoch sú z môjho pohľadu dva dôležité vitamíny a to céčko a déčko. Céčko má vplyv na imunitu vo veľkej miere, vďaka nemu vedia byť deti zdravé celý rok, keď ho majú dostatok neustále.
Preto ja práve na tento vitamín spolieham. A najlepšie je pre deti v kvapkách, pretože nemajú problém ho spapať, ľahko sa dávkuje a stačí nakvapkať na lyžičku s čajíkom napríklad, aspoň ja tak Cebion dávam.

toto je pravda, ze tieto dva vitaminy su pri detoch klucove, to sa aj mne potvrdilo v zivote :wink:

Kvapky a sirup, to je pre deti to najlepšie. S tým netreba toľko bojovať ako napríklad s tabletkami alebo s práškom nejakým a podobne, ja sa snažím hľadať takú cestu aby sme boli spoko, aj ja aj deťúrence :smiley:

škoda, že niektorí si myslia, že len v zime vitamíny treba, ale nie je to tak, celý rok ako si aj ty napísala je to fajn, je to najlepšie, my stále dávame a myslím, že to len dobrotu robí :wink:

my sme si nechali poradit od pediatricky ked nam odporucala wobenzym, syn mal dlhodobo zapaly hrdla a mandli, nastastie zabral

Dalila aky velky je tvoj syn? Lebo podla mna ked ma dieta par mesiacov alebo chodi do skolky, tak je fajn podla mna davat len napriklad vitamin C, lebo pri malych detoch uplne staci na to aby dokazal imunitu dat do poriadku ak uz je aj nejako poskodena, oslabena. A nasledne dobre posobi aj ako prevencia :wink:

Tak v tomto ja takato nie som. Ja sa snazim aby sme mali zakazdym cerstve teple jedlo a najma aby cez den sme mali aj zeleninu aj ovocie, proste nech to je ako ma byt.
Ale aj tak Cebion kupujem a davame, citim sa taka spokojnejsia, ked viem, ze aj aj. Sice s ovocim niekedy bojujeme, ze aj nasilu, ale tak aspon trochu a potom to dotukneme kvapkami. Ked sa inak neda, tak myslim, ze toto je cesta mensieho odporu :stuck_out_tongue:

Vitamin davas cely rok, ci len takto v zime? Zvazujem tiez, ze nieco kupim, pojdem do mesta tak sa zastavim v lekarni, len nemam predstavu po com siahnut, kedze je toho na trhu uz ajajaj :confused:

je toho vela, to je pravdou, ale tak poviem ti, ze dolezite je pozerat na zlozenie a na to, ci je vitamin vhodny pre deti, lebo niektore vyrobca odporuca len pre dospelych a najma podla mna detom najlepsie vyhovuju kvapky, co sa tyka uzivania :stuck_out_tongue: