Znížená imunita dieťaťa

predsa len vyrobca musi najlepsie vediet, co je vhodne, ono niektore doplnky sa mozu davat aj ked ma dieta par mesiacov, ale najdolezitejsie je poradit sa o tom s doktorom nech sam posudi ci je vhodne davat takym malym detom cecko a najma v akom mnozstve :slight_smile:

Uz si aj nieco kupila??

Malým deťom nemá ako vitamín C uškodiť, ale áno ako píšeš je to lepšie. Najmä imunita detí sa sama nevybuduje, neposilní. Je fakt, že s imunitou sa deti narodia, ale postupne sa im oslabuje, preto musíme robiť všetko pre to aby sa nedostala na bod mrazu.
Ono ľahko sa to povie, že stačí aby deti jedli pomaranče, jablká, lenže nie je to také jednoduché, najmä keď sa bavíme o deťoch, ktoré majú pár mesiacov.

Keď veľmi jednoducho si to predstavujú hlavne ľudia ktorí nemajú deti :face_with_hand_over_mouth:

to potom je dobre, ze ty taka nie si, ale v mnohych rodinach je to tak, vidim to okolo seba, ako nehovorim, tiez mam niekedy dni, ze si chcem nieco ulahcit, ale radsej necham jeden den v klude vysavac alebo co, ale jest musime mat zakazdym, bez toho to proste nejde a naucila som sa ze vlastne ku kazdemu jedlu aj porciu zeleniny a to sa celkom u nas ujalo

lenze v akych davkach davas cecko detom? ako vies kolko ho potrebuju?

Ja sa riadim dávkovaním na krabičke Cebionu, lebo ten kupujem, to viem, že to je kvalitné céčko, ktoré bude účinkovať tak ako vitamín C má.
Nejako v tomto smere nechcem hazardovať, že nejako meniť dávkovanie alebo niečo podobné, výrobca vie koľko vitamínu deti v rôznom veku potrebujú.

Tak zrovna pri vitamíne C je tá výhoda, že sa ním nedá predávkovať, že aj keď náhodou by sa stalo, že ho má telo viacej, tak proste ho vylúči, ale tak pochybujem, že je nejako veľa takých prípadov, žeby deti mali viacej tohto vitamínu akoby mali mať.
Lebo sama viem ako to bolo napríklad so mnou, keď som bola menšia, že som nechcela nič jesť. Akože nič ako zeleninu, ovocie a pod.

poradte sa s lekarom o wobenzyme, nam bol odporuceny a zabral velmi dobre, syn je chory naozaj minimanle a nevracia sa mu to v jednom kuse

Ako som už aj dávnejšie písala, ja idem podľa dávkovania na krabičke a o niektorých veciach sa poradím aj s detskou doktorkou, proste ide o to, že ja nemám chuť pokúšať šťastie. Je fakt, že céčkom sa predávkovať nedá, ale keď raz výrobca alebo doktor mi povie, že deti v takom a takom veku potrebujú toľko a toľko céčka, tak tým sa riadim :slight_smile:

nevybuduje, ale stale je vela ludi, co si to mysli a to teda ma uplne udivuje a pritom mame tolko zdrojov, tolko clankov po nete, kde proste sa pise o tom, ze o imunitu sa musime starat a mnoho ineho, ze proste nechapem. :open_mouth:

Praveze cim viac toho je, tym viac veci ludia nevedia :wink:

Doktori vedia, poradia, to je fajn, aj naša, lenže sú ľudia, čo si myslia, že vedia viacej ako lekári a teda myslím, že z toho sú mnohí na nervy. A vedia byť aj nepríjemní.
Lebo kamoška mala takú skúsenosť. Jej dcérka mala od malička problémy, že furt bola chorá, vonku trochu zmena počasia a malá hneď vyľahla a keď jej doktorka povedala, že by bolo dobré s tým niečo robiť, tak sa na ňu osopila. A pritom jej len pomôcť chcela.

Ale tak v tomto ja si dam napriklad poradit, ale najhorsie je ked kazdy ti hovori nieco ine, ze kazdy ma nejaku tu svoju pravdu.
Ja viem o tom, ze pri imunite je vitamin C podstatny, ale napriklad mam chaos v tom, ze v akom mnozstve a vsetko okolo toho.

V akom množstve to vôbec nemusíš vedieť presne alebo čo, to nie, tým sa netráp. Normálne si pozrieš dávkovanie a tým sa budeš riadiť. To je všetko, nekomplikuj si to zbytočne.
Len nie je vitamín c jak vitamín. Ide o to aby bol aj pre deti určený ak im ho chceš dať. Lebo niektoré sú len pre dospelých napríklad určené. :wink:

Presne, my máme doma tiež céčko a riadim sa tým, čo je na krabičke, prípadne aj doktor môže k dávkovaniu čosi povedať, ale meniť len tak podľa uváženia nášho to mi nepríde OK :slight_smile:
U nás doma je po ruke stále toto :stuck_out_tongue:
20210228_104122

Toto, čo si pridala je z môjho pohľadu pre deti základ! A každé dieťa by malo mať céčka dostatok :wink:

1 Like

macca inak toto som dlho nevedela myslela som, ze je to celkom jedno ake len proste aby bolo, ale vraj nie, ale preco som nejako nepatrala, dala som si potom radsej poradit od pediatricky a tym som sa riadila, lebo tych informacii na nete je uz ozaj kvantum a jeden by sa z toho zblaznil, preto radsej takto sa popytam a viem, ze to mam z overeneho, spolahliveho zdroja :wink:

zlozenie tychto kvapiek je pre deti dobre, vhodne, neviem si predstavit, co by pre ne bolo lepsie na imunitu :slight_smile:

Ale pritom si vezmi, ze nie je to nic zlozite, praveze je to proste a k tomuto denne aj nejaka zeleninka, ovocie aj ked len troska, stale lepsie ako nic a vec vybavena.
Pre deti to aj v skolke a aj v skole bohato staci na to aby zdrave a aby sa mohli bez problemov vzdelavat :slight_smile: