Znížená imunita dieťaťa

Ahojte dievčatá. Chcela by som počuť váš názor na dlhodobé užívanie vitamínov na imunitu. Po pravde ja som si zakladala odjakživa na vitamíne C len veľa rôznych názorov som už počula čo sa týka dĺžky užívania u detí.
Niektoré kamarátky mi tvrdia, že najlepšie je dávať len v zimnom období. A potom vlastne v lete pauzu aby si telo nezvyklo na vitamíny. Ale mne sa to nezdá :confused:

Preco by to bolo najlepsie len v zimnom obdobi? To by som chcela pocut :slight_smile:

ale to je nezmysel, tak ako dbáme na pestrú stravu celý rok, tak dosť vitamínov aj toto treba celý rok aspoň môj názor je taký, veď u nás Cebion je v lekárničke celý rok a myslím, že práve on zabezpečuje to, že nemusím sa trápiť ani zmenami počasia ani ničím takým, čo ma kedysi dosť tak skľučovalo, bála som sa keď pri nás len niekto kýchol aby deti neochoreli, ale teraz sa nemám čoho :slight_smile:

skus pohladat dobreho odbornika, my sme si tym presli so synom, vystriedali sme ich 3, nakoniec sme nasli jedneho skveleho, okrem ineho nam poradil wobenzym a chvalabohu, syn odvtedy nebyva chory viac, ako ine deti, povedala by som, ze este menej :slight_smile:

kolko rokov ma syn?
pretoze nie je to vhodne pre male deti, ktore maju napriklad dva roky alebo par mesiacov, aspon co ja viem :slight_smile:

normalka, u nas to bolo podobne tiez som sa citila podobne, lenze ja som nerozumela tomu dlho, ze naco treba nejako imunitu posilnovat alebo nieco, ked je dieta akoze relativne zdrave, ze nebadat na nom nejake znamky, zeby bolo chore alebo cosi.
No potom mi to uz s prichodom skolky zacalo davat vacsi a vacsi zmysel :wink:

Nie je a myslim si, ze takym malym detom uplne staci aby sme im pravidelne davali vitaminy a mame vystarane, pri pravidelnom uzivani budu zdrave, imunita bude v super stave a to zabezpeci aj celorocny pokoj :stuck_out_tongue:

Acidumka tak podľa toho, čo mi hovorili, tak, že deti v lete nemajú toľko vitamínov, akože neviem ak mám pravdu povedať som celkom zmätená v tom, lebo rôzne názory počúvam a neviem čo je pravdou. Nemôže teda byť nejaký problém ani keby sa roky vitamín C užíva? Nezlenivie tá imunita, keď jej takto bdueme pomáhať?

Akoze zato, ze bude mat dieta dostatok vitaminu C po cely rok tak tym imunita aby zlenivela? Vobec nie, ten vitamin len pomaha udrzat ju vo forme, je to velmi dobre najma v pripadoch kedy deti nechcu nejako ovocie a zeleninku jest.
Nemusis mat vobec ziadne obavy, toto je vitamin, ktory by som povedala, ze je zakladom imunity!

Erina
Nemyslela si skôr, že v zime nemajú dosť vitamínov? Lebo také veci som aj ja počula, ale záleží to od toho, čo tým deťom dáme, akú majú stravu, aké vitamíny im dávame. Samé tie vitamíny do tela nenaskáču, takže vôbec toto nie je pravdou, je to tak ako si urobíš, alebo teda urobíme, keďže väčšinou my mamičky dbáme na toto u detí :slight_smile: Môj muž ten nemá ani len predstavu o vitamínoch :smiley:
Cebion kupujem a ten je veľmi fajn, ten dávame celý rok po 15 kvapiek a úplna paráda. Najviac nám vyhovuje to, že je vitamín v kvapkovej forme, lebo tabletky a prášok, to zrovna nie je forma pre drobcov.

wobenzym ste skusali? skus sa popytat lekarky alebo v lekarni, pomoha pri imunite aj detom

Benicka neviem myslím, že deti toho proste veľa nepotrebujú keď majú dosť vitamínu C tak problémy sa im vyhýbajú, aspoň u nás to platí. A teda ja som rada, že netreba niečo naviac, lebo jedna vec je keď imunita sa posilňuje, horšie by bolo keby bolo už nutné ju liečiť liekmi, to by som nadšená nebola.

//my sme ho davali na lyzicke s cajikom a teraz uz ani to nemusime, uz neni problem aby ho aj samotny zjedli, uplne bez problemov, normalne to, ze je ta chut taka kyselkava, tak sa z toho tesia.//

Tomu myslím, že by sme sa chceli vyhnúť všetci ako rodičia predsa len nie je to príjemné pozerať sa keď je dieťa choré alebo čosi také.
Preto ja som za to radšej tomu prechádzať, radšej budem myslieť na prevenciu ako potom s niečím bojovať. Kamarátka síce tá do mňa rýpala, že načo sa s niečím takým trápiť, keď dieťa nie je choré, ale to sa ani nenazdáš a nejaký problém sa veľmi rýchlo môže objaviť.

To jeden deň všetko v poriadku a druhý deň môžu prísť teploty. Teraz kamarátka toto mala s malou. Normálne chodila do škôlky, nič nič nič, zdravá všetko bez problémov a večer teplota, kašeľ a to ostala prekvapená, len jasné, že prvá vec, čo ju napadla, či nechytila niekde koronu alebo niečo také. No našťastie čo bol len dôsledok oslabenej imunity, ale to je to, čo furt hovorím, nevieš kedy čo sa môže objaviť aký problém, tak je dobré sa starať :wink:

Ahoj Aluša - u nás takýto problém býva zakaždým cez vianočné sviatky, to proste scenár furt dookola ten istý, rok čo rok.
Do nejakého 22ho decembra nič, všetci zdraví a na ďalší deň celé zle.

toto je ako naschval, to uz aj ja poznam a teda v zivote by som si nemyslela, ze ozaj je nieco taketo realita, ked som este nemala deti a len kamosky mali a spominali ake maju patalie, tak som vobec neverila, ze je to mozne, no opak sa stal pravdou :smiley:
uz viem uplne vsetko co a jak :smiley: a viem, ze ozaj pri detoch je to tak, ze uplne inak veci dopadnu ako si myslim, ze dopadnu :smiley:

KUBIARA pri deťoch je všetko možné, preto ja sa už nespolieham na nejakú náhodu. Celý rok dávame Cebion, to je u nás proste istotka, že nemusím stresovať ani keď počasie sa blázni žeby nejako sa to prejavilo na deťoch ani keď náhodou v škôlke sa nejaké choré dieťa objaví, tak ja aspoň nemám paniku.

Magdalenka, toto je dobré, že ty nemáš strach, ale predsa o tomto som tu minule písala, že nerozumiem prečo také deti vôbec do škôlky akože rodičia dávajú, ešteže teraz je to proste také že so zvýšenou teplotou by dieťa nepustili alebo keby kašľalo, ale keď nebola pandémia bola to bežná vec a to teda OK nie je ani náhodou si myslím.

len uz zase sa opatrenia uvolnuju, teda uz viac menej je to volne, takze ocakavam, ze teraz zase to zacne, ze deti chorlave :confused: