Znížená imunita dieťaťa

Klasimka preto sa netreba len tak spoliehat, ze nejako bolo nejako bude alebo neviem co. Proste treba byt pripraveny na to, ze chripka sa da chytit kdekolvek a kedykolvek a s tym je nutne ratat proste a pri detoch detto. To staci, ze jedno chore dieta v skolke a ked imunita je slaba, tak si to hned medzi sebou podavaju jak horuci zemiak pomaly.

  • ahoj eidriana -

ani nehovorte kocky, akoze u nas uz bude teraz skolka zavreta tento mesiac, takze zvazujem co ako urobime, je moznost aby deti chodili do inej, co je otvorena teda na striedacku s nasou, len mam obavu trochu, ze co to tam bude :slight_smile: nam osobne dost pomohlo, ze nechodia chore deti do skolky, ze ich ucitelky hned pri vchode otocia ak kaslu alebo tak a do toho ked my davame vitamin C cely rok tak som este taka pokojnejsia

toto je fakt a potom my doma trpneme, kto doma ostane, kto pojde do prace, ci to este aj my nechytime a uz sa na to nabaluje kopa inych problemov :frowning:

Toto su starosti ktorym musi vela rodin celit to ti poviem, vies aka som ja rada, ze my sa tymto uz dlhsie netrapime? U nas odkedy davame Cebion tak odvtedy mame klud, uplne vsetko bez akychkolvek problemov. Ziadny lehnenie v posteli s teplotou alebo nieco take, takze ono staci pozerat krok vpred alebo akoby som to nazvala a je to bez stresov.

Keby to lehnenie aspoň bolo príjemné, ale teda vôbec nie je. Keď je teplota, chrípka a tak, to u nás všetci nervózni, takže my tiež sa snažíme všetkému vyhýbať takémuto. Radšej vitamíny celý rok a celý rok všetko bude v pohode ako potom by sme po sebe doma štekali :smiley:
Lebo to potom ani nikam ísť nemôžeme ani nič robiť a teda my neobsedíme moc doma, takže to je pre nás celkom problém :smiley:

Haha toto si ma teraz potesila, ze rovnako je to aj u vas. U nas neobsedim ani ja a deti uz duplom nie a neviem si predstavit keby bol u nas niekto chory ked este aj taketo teploty su vonku, ved to konecna. Lebo kamoska ma akurat obe deti chore a teda to hovorila, ze na nervy lebo aj do bazena by chceli ist no a jasne, ze ich nechce pustit, ked su nascipani.

janina ale ved keby na to myslela skor ze sa nieco taketo moze stat, tak im mohla cecko nasadit a bolo by vybavene a teraz by toto vobec nemusela riesit, nemusela by sa tym trapit :slight_smile:

Keby bolo keby, ale nie je to tak no. Osobne som pokojnejsia, ked je to takto, ze mam deti zdrave, ze nemusim nic riesit, ze si mozu uzivat kazdy den, niekedy sice je to pre mna vycerpavajuce, ze furt musim robit a hladat nejaky ten program, ale tak to je asi udel nas mam ked sme doma alebo akoby som to povedala.

Najmä teraz v lete je to na nezaplatenie, že môžu byť od rána do večera vonku, čo?
Neviem si predstaviť, žeby som program mala doma robiť, veď asi by som veľmi rýchlo ošedivela čiže viem presne o čom píšeš. Vonku sa dá toho robiť oveľa viacej a myslím, že v zime si detí doma ešte užijeme, čo sa týka počasia, ja len dúfam, že to bude ako doposiaľ že nebudeme musieť sa trápiť teplotou, kašlom a takýmito problémami. Je lepšie keď sa tomu vyhneme.

  • ahoj gretennik -

zdravie deti je asi pre kazdu z nas zakladom, aspon u nas je to proste tak! my sme teraz ved mali nasu skolku zavretu tak sme riesili, ktora je otvorena, kam ist a teda tam aj pokasliavajuce deti a vobec s tym ucitelky problem nemali, tak som len tak trpla, ze jak to zvladneme, ale musim povedat, ze excelentne a to myslim, ze z velkej miery vdaka vitaminu C :wink:

to vobec nemusis mat strach, pokial dieta ma niekolko mesiacov dostatok cecka, tak je to bez problemov aspon teda u nas sa to tak osvedcilo!

jój baby toto keby som vedela kedysi, našťastie dnes už mám jasno v tom, čo deti potrebujú aby boli zdravé, ale kedysi by som deti ešte aj v lete poriadne obliekala aby náhodou neprechladli, no ešteže už som dostala rozum :smiley: že som prišla na to, že by to bol nezmysel a že stačí aby mali imunitu v poriadku a tým pádom bude všetko na poriadku :slight_smile:

No ale toto o tom obliekani to by som ti vedela povedat, mam taku jednu kamosku co to uplne prehanala a jej deti potom len problemy, stacilo ze sa ochladilo a hned chore, lebo to ked je dieta uz aj ako babatko len na teplo zvyknute, ze vlastne ho rodicia furt len naobliekaju tak to velke problemy dokaze aj do buducna narobit.

Toto ale robi vela mamiciek.Mna na to dokonca moja mamina upozornovala aby som to nerobila,lebo ze to nic dobre neprinesie.Treba nechat deticky aj trosku aklimatizovat alebo akoby som to mala povedat.V zime napriklad u nas ked nechcu rukavice no tak ich nechcu,nebudem nutit,ved viem,ze ked ozaj im bude zima tak sa ozvu.

tak ja to chápem, že sa bojíme, že deti budú choré, že im bude zima, len zase nie je dobré z extrému do extrému :wink:

baby chapem o com pisete ale ked trochu teda aj deti otuzujete nestalo sa vam v zaciatkoch zeby ochoreli? ako ste to potom nasledne riesili? lebo teda mna desi ta predstava, ze budeme chorobky a doma, proste chcem sa tomu vyhnut!

stalo sa mi to osobne, ale teda ono nejaka ta nadcha, chripka alebo tak to sa da prekonat s dostatkom cecka, ten vitamin proste dokaze zazraky aj ked je stale vela ludi, ktori ho podcenuju, ale nie je to dobre, lebo ozaj dokaze detom pomoct :slight_smile:

to je kazdeho osobna vec ako sa k tomu postavi, ale tak pri detoch myslim, ze prave preto, ze im malo staci by sme mali na to mysliet a dat im imunitu do super stavu este ked si malicke :slight_smile:

Tam to všetko začína, tam sa to všetko buduje, to je fakt a tam by sme mali aj začať, lenže veľa ľudí si povie, že načo tak skoro, ale pri nástupe do škôlky je to také hraničné by som povedala, pretože tam deti prídu do kontaktu s inými, takže sa veľmi rýchlo môže stať, že sa stretnú aj s takými vírusmi, chorôbkami, ktoré dovtedy nepoznali alebo akoby som to povedala.

A zabavit doma chore deti, to teda je casto nadludsky vykon, cize lepsie sa takym veciam vyhnut :smiley: :smiley: