Znížená imunita dieťaťa

to dufam, ze pomoze, ze sa to spravi a bude fit. Lebo nic nie je horsie ako ked dietatko je chore a ma nejake problemy. To najradsej by sme tie problemy prebrali na seba, co keby to slo. Nuz no potrebne je snazit sa pomoct. V tomto pripade mam pocit aj ja, ze je to taky zazrak pri detickach.

AHOJTE na čo všetko je vhodný tento vitamín? Je vhodné ho užívať len pri oslabenej imunite? Alebo je možné ho napríklad nasadiť aj pri nádche a kašlíku a takýchto problémoch?
O vitamíne C som si myslela, že je fajn, keď človeka hrdlo omína, keď škriabe v krku, len neviem čo je na tom pravdy.

Ahoj - rada by som ti pomohla, ale tiež mám v tom stále trošku zmätok. Neviem si ani predstaviť, čo znamená choré dieťa. Veď každé dieťa má raz za čas nejaké zdravotné problémy, to proste tak je a myslím, že to nikdy ani inak ani nebude.
:frowning:

1 Like

Áno, presne choré, teploty, nádcha, kašeľ. Ono sa to nezdá, ale normálne to nie je ani zďaleka. Imunita sa tým nepodporuje, imunitu dokáže u dieťa podporiť najmä dostatok vitamínov. Takže tie sú potrebné ak má byť dieťatko fit.
Magdalenka23 na čo všetko? Prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému, k správnej funkcii psychiky, k správnemu fungovaniu imunitného systému, ďalej k tvorbe kolagénu, je toho veľké množstvo, čo má vitamín C na svedomí, čo zabezpečuje. Preto si aj myslím, že je Cebion vhodnou formou, najmä pre deti. Aj tie deti potrebujú takéto vitamíny.

@gretennik Ahoj - ďakujem za komentár. Toto som nevedela. Ja som bola v tom, že raz za čas proste kašeľ, nádcha a takéto veci prídu ku každému dieťatku, bez výnimky. A že to nejako ani nie je potrebné riešiť, že sa z toho nejako samé dostanú, myslela som, že takýmto spôsobom sa aj imunita dokáže posilňovať. Len teraz už fakt neviem, že na čo sa zamerať, čo je pravda a čo zase nie.

Pri nizsich davkach a pri vacsich problemoch je to tak ako si napisala. Ked je problem, tak to telo potrebuje aj viac toho vitaminu C, aby bolo vidiet nejake tie vysledky, aby sa to detske telicko vedelo z toho dostat a aby sa vobec niekam posunulo. Preventivne davkovanie by jedine co asi urobilo, ze by sa to dalej nejako nezhorsovalo, ale neviem, je lepsie tu davku pri problemoch zvysit, ale s mierou :slight_smile:

MUKINA mám pocit, že ty o tomto vitamíne vieš toho pomerne dosť, vieš mi pomôcť, že pri akých problémoch sa môže užívať? Kedy pomôže a kedy už ani nie? Kedy je vhodné ho dávať a kedy je už lepšie zakročiť radšej nejakými antibiotikami alebo niečím takým? Ako to rodič vie, že kde je tá akoby hranica?

Nie, nie je to tak. Samé sa z toho nedostanú, teda nie úplne. Ono to telo sa bude snažiť brániť, ale samé bez pomoci sa z toho nebude vedieť dostať, to je jasné. Toto sú mylné veci, ktoré si myslí veľmi veľa mamičiek, nie je to dobré, že niečo takéto si mala v hlávke :wink:

Nerozumiem tvojej otázke, že kedy už ani nie? Vitamín C pomôže pri mnohých problémoch. Najmä tých, ktoré vznikajú pri nedostatočnej imunite. Že telo sa samé nevie brániť. To kedy je potrebné zakročiť antibiotikami to určí len lekár podľa vyšetrenia, ak sa nepreukáže nejaký problém, že by boli antibiotiká priam nutné, tak myslím, že vitamín C by mohol byť v takom prípade veľkou pomocou :wink:

kamoska tiez pristupovala k malej tak ako si to ty popisala…ked mala nadchu nechala ju tak…ze ved organizmus si s tym nejako poradi…rovnako aj ked mala kasel…avsak ked problemy sa stupnovali a nechceli uz ustupovat, ale stale sa len vracali, tak potom jej doslo, ze asi celkom jej presvedcenie nie je spravne…ze je potrebne urobit aj nejake ine kroky pre to aby sa mala z toho dostala a aby bola zdrava…ze k tomu zdraviu jej proste treba pomoct…

ZDENI_RICHTEROVA takže aj tak je vhodné riešiť nejaké tie zdravotné problémy s lekárom hej? Ktorý potom vlastne určí či je potrebné nasadiť antibiotiká a ak nie, tak mohli by sme zahájiť liečbu vitamínom C dobre tomu rozumiem? Ale asi aj o tom je dobré sa priamo s lekárom poradiť, nie?

ako si napísala, keď sa poradíš s lekárom detským budeš presne vedieť čo urobiť, my sme s týmito vecami bojovali doma samy, ale tak to sme preto, lebo už som aký taký prehľad mala v tom, že kedy dieťa čo potrebuje, keďže už som jedno mala :slight_smile: na všetko človek príde časom a skúsenosťami, ale keď si si neni niečím istá, najmä keď si si neni istá, či robíš dobre, tak sa opýtaj lekára, čo si myslí o tom, čo si chcela urobiť nasadiť :wink:

Áno, ale je to podĺa tvojho uváženia. Ale keď pôjdeš k lekárovi aspoň budeš vidieť, čo ti povie, či je treba riešiť nejaké antibiotiká, alebo či je potrebné len postaviť imunitu do pozoru a keď sa imunita bude dávať dokopy, tak postupne sa aj tie zdravotné problémy začnú vytrácať.

@gretennik Ahoj - čítam tie komentáre a začína mi to všetko dokázať. Normálne mám pocit, aká som nezodpovedná. Keď som tieto veci nevedela. Normálne nechápem z toho, ako som si niečo takéto mohla myslieť a žiť s tým, že je to pravda a pritom práve opak je pravdou. Klapky na očiach som asi mala alebo ako inak by som si to vysvetlila. :frowning:

myslis fakt, ze je to o nezodpovednosti? tiez som nevedela, ze vitamin C, taky CEBION, ze moze vyriesit mnohe problemy a niekedy ani antibiotika nie su potrebne, ja som sa to dozvedela az priamo od lekarky, ked sme prisli, ze mame problem a neviem ako ho riesit, ze radsej sa s nou poradim, co nam povie :slight_smile: a bola som prekvapena, ze nam nasadila takuto liecbu a este viac som bola prekvapena, ked som videla ako tie problemy zacinaju ustupovat :slight_smile:

NINAA asi máš pravdu, asi to príde možno raz aj ku mne, že budem vedieť, čo a ako, len ešte som sa do tej fázy nedostala. Ale v podstate aj keby bolo dieťa fit a napríklad taký Cebion sa mu nasadí, tak nemôže mu to nejako uškodiť alebo niečo, že taká prevencia by to mohlo byť možno tiež teda fajn a keby nejaké problémy boli, to budem riešiť potom asi s lekárom, že či zostať aj pri tomto vitamíne alebo či niečo iné abo čo.

Nie nezodpovedná. Keby si bola nezodpovedná, tak tieto veci vieš, ale nič s nimi nerobíš. Ale podľa toho čo píšeš vidím, že chceš pomôcť, že chceš sa starať o zdravie dieťatka, tak nevidím dôvod prečo by si sa mala označovať za nezodpovednú, veď nik múdry z neba nespadol, učíme furt. :slight_smile:

Baby ako dlho dietatko musi brat vitamin C, aby sa z prechladnutia dostalo? Kedy by sme mohli ocakavat nejake to zlepsenie? To by ma zaujimalo, ze po akej dobe najskor sa mozu ukazat nejake zlepsenia. Ze kedy je mozne by som spozorovala, ze to zdravie ozaj je na dobrej ceste :wink:

Kazde dieta je ine. Kazde telo je ine. Kazdy organizmus je iny.
Cize je to individualne. Ale je potrebne aby dietatko uzivalo vitamin C aspon niekolko mesiacov, aby sa dostalo z problemu zdravotneho a potom este nasledne aby ten vitamin C posilnil imunitu aby sa ten problem nevratit, aby to telo uz bolo odolne voci nemu :wink:

nie len asi, mám pravdu, viem o čom hovorím, hovorím to z vlastnej skúseností, takže viem ako to je :slight_smile: jasné, že nemôže uškodiť nemá ako keď vitamín C má pozitívny vplyv na mnohé záležitosti, nie len na imunitu, ale napríklad zvyšuje aj vstrebávanie železa, prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému, k správnej funkcii psychiky, prispieva taktiež k zníženiu vyčerpania a únavy, čo si myslím, že je dosť podstatné tiež :wink: