Znížená imunita dieťaťa

ako casto alebo skor teda v akom mnozstve je potrebne davat dietatku vitamin C ked je prechladnute? kolko by malo toho vitaminu prijat akoze za den alebo akoby som sa to mala opytat aby sme sa pochopili?
potrebujem aby sa maly dal do poriadku co najskor pretoze chceme ist na dovolenku a nemam odvahu niekam ist aj ked ide len o prechladnutie :frowning:

NINAA áno máš pravdu, asi by sme to tak mali začať brať, konečne už budem vedieť aj do budúcna ako riešiť tieto veci, lebo nikdy by mi nenapadlo ako taká imunita sa môže oslabiť a duplom u detí, ale člvoek sa ani nemusí nazdať a dieťatko má problémy a to nie je sranda dostávať svoje dieťatko z problémov :-S

@iana záleží asi aj od veku dieťaťa nie? veď tie potreby sa vzhľadom na vek menia, teda neviem to s istotou, ale myslím si, sedliacky rozum ma v tomto smere nejako nechce pustiť, predsa len keď si to vezmeš aj my potrebujeme iné množstvo ako polročné bábätko, ja len nerozumiem ako je možné, že to dieťatko nemá dosť vitamínu C z mlieka

v akom množstve? keď je dieťa prechladnuté tak by bolo dobré zvýšenie vitamínu C alebo teda priamo užívanie Cebionu konzultovať s detským lekárom, že v akom množstve by odporúčala doktorka, preventívne užívanie je dané, ale pri prechladnutí je podľa môjho názoru fajn to riešiť takto, aspoň bude aj sama doktorka vedieť, že čo dieťa papá a v akom množstve a myslím, že to je tiež dosť podstatné :slight_smile:

to sa ma pytas, ci to zalezi od veku dietata? z kade to mam ja vediet od coho to zavisi? :slight_smile: mne je to jasne, ale neviem nejako, ze ako to je :open_mouth:
ninaa takze musime ist najskor k lekarovi? asi to teda tak aj spravim, lebo neviem o kolko tie davky dat, na kolko zvysit aby nejako som neuskodila malemu alebo co, dovolenku sme si uz aj tak odlozili az na jesen, ale aj tak ho musim z toho dostat :slight_smile:

Kedy ste u detí spozorovali, že imunita je na ceste dolu vodou? Čo sú také faktory kedy je proste na dieťatku vidieť, že sa to nevyvíja správnym smerom tá imunita? Nejaké soplíky sú normálne alebo vôbec nie a už vtedy je potrebné to začať riešiť? Má vôbec nejaký zmysel riešiť imunitu dieťaťa už akože od malinkého malinkata?
:open_mouth: :open_mouth:

Soplíky nie sú normálne, to si musíš uvedomiť. Mnohé si myslím, že soplíky sú ok, ale nie sú už to značí, že je niekde problém, ktorý je potrebné riešiť. Netreba ani takto na oko zanedbateľné problémy podceňovať, lebo práve z nich vznikajú väčšie a väčšie a z tých sa potom ťažšie dostáva :frowning:

Jamilia áno aj soplíky vedia potrápiť a práve oni často sú takým prvým znakom toho, že niečo nie je v poriadku. Duplom ak sa tej nádchy nedá zbaviť tak vtedy už to treba bezodkladne riešiť hneď čo najskôr aby nedošlo k nejakým väčším zdravotným problémom, z ktorých by sa potom to telíčko malé mohlo dlhšie spamätávať. Dobre je už pri nádche, pi prechladnutí nasadiť napríklad CEBION, ktorý je na takéto problémy ako stvorený a najmä je určený pre deti, čo je jeho veľkou výhodou :slight_smile:

Myslíš, že problém je v imunite, keď sa tie soplíky objavia? Ja sa obávam, že aby som to celé ešte nejako nezhoršila, keď to v takom nízkom veku u malinkého začnem riešiť, aby som neohrozila nejako jeho imunitu do budúcna :frowning:

Nie je ale potrebné to riešiť aj s detským lekárom predtým ako nejako tieto veci začnem riešiť? Aby fakt som nejako neublízila? To, čo si mi napísala, je to akože voľnopredajné alebo nie? Čo všetko to obsahuje? Veď práve to tých väčších zdravotných problémov sa obávam, nechcela by som aby detské zdravie, imunita už tak mladá aby nejako trpela problémami :frowning:

myslim, ze sa mozes o tom porozpravat s lekarom, ale aj tak si myslim, ze ked nejakymi vitaminmi podporis imunitu dietatka, tak tym mu akoze nic neuskodis, kludne by som to asi riesila tak, ze by som zacala imunitu podporovat vitaminmi a zasla by som aj k lekarovi :slight_smile: to bude podla mna taky najlepsie kompromis :wink:

Aby si neublížila? Je to vitamín C ako by si ním chcela akože ublížiť dieťaťu? Môžeš mu len pomôcť, nie ublížiť. Aspoň teda taká je moja skúsenosť a môj skromný názor. Ale je to na tebe. No ja by som nejako vedu z toho nerobila, pretože sú to pre telo prospešné vitamíny. Áno je voľnopredajný, obsahuje len vitamín C, ktorý je veľmi potrebný pre správne fungovanie imunitného systému a liečbu imunity, ak je nejako narušená :slight_smile:

@Mukina skúšala som hľadať tie vitamíny, o ktorých sa tu písalo, ale som z toho trošku mimo, lebo mi vyhodilo toho viacero a ja celkom nemám predstavu, že čo je to správne… čo sa môže dávať aj malinkým bábätkám… aby som sa nejako neoklamala, nemohla by si mi poslať ako vyzerá?

vyhodilo ti asi aj multi, ale co sa tyka toho Cebionu, o ktorom sa tu pise a ktory je vhodny pre dojcata a pre male deti, tak to je tento, posielam ti fotku aby si mala presnu predstavu o tom ako vyzera :slight_smile:
cebion

Baby ukecali ste ma, po pravde sama som nevedela ako to je, ako to chodí, preto som rada, že som sem nahliadla a že ste mi pomohli. Myslela som, že nejako nie je potrebné imunitu od malička podporovať, ibaže niečo asi bude pravdy na tom, že ju podporovať treba, keď to viaceré robíte.
Niekedy ozaj potrebujem oči otvoriť :slight_smile:

@anitka74 jéj… ty si mi poklad… ďakujem za fotku… lebo mne to vyhodilo aj nejaký multivitamín alebo niečo také… a bála som sa aby som náhodou nepozerala niečo iné… aby som nezačala dávať dáčo iné akoby som mala… to by ma akože mrzelo… už aspoň teda viem… :slight_smile: koľko asi stojí?..cca?

nemusíš, ale je to dobré, zájsť porozprávať sa o tom s doktorkou, že čo na to poviem, ale nevidím dôvod prečo by lekárka nebola za vitamín C, ktorý je pre dieťatko veľmi prospešný a dokáže mu pomôcť prekonať aj zmeny počasie, ktoré na telo často majú vplyv :slight_smile:

Keby si si bližšie o tom prečítala, že čo to je, tak by si našla ten správny, mne sa to tiež podarilo a v celkom rýchlo. Ja som len si nevedela dať nejako v hlave dokopy, že či teda je dobré posilňovať, ale keď som si toto všetko prečítala, tak malinkému tiež začnem dávať tento vitamín, nech je zdravý ako rybička, aby sme nemuseli potom len doma medzi štyrmi stenami sedieť, keby ochorel :slight_smile: Cena? Ja teraz som ho kupovala pred pár dňami a dala som zaň cez štyri eurá :slight_smile:

cena nie je dôležitá si myslím, dôležité je aby to, čo sa dieťaťu dáva aby to pomohlo, aby ten účinok bolo vidieť, my sa trápime so soplíkmi, s prechladnutím už nejaký ten týždeň a vôbec neviem čo si počať neviem či ísť aj do nejakých doplnkov ako ste písali alebo či to nechať tak, veď to prechladnutie možno aj časom prejde samé si myslím :-/

Ale to si ho kupovala asi cez internet nie? Ja som v lekárni a bol trošku drahší, ale myslím, že to nie je nejaký problém. Podstatný je jeho účinok, to čo môže dieťatku dať a ako mu pomôcť, tých pár centov hore dole si myslím :wink: