Znížená imunita dieťaťa

Ahoj, vyskúšala si napríklad probiotiká? Na trhu sú dobré napríklad Biopron a robia aj detskú verziu Biopron Junior. Vyskúšaj :slight_smile:

probiotika je jedna vec, avsak imunita je vec druha by som povedala, aspon teda taka je moja skusenost :slight_smile: ide o to, ze to detske telicko potrebuje vitaminy, ktore posilnia imunitu aby ho neskolili ani zmeny pocasia, ktore na detsky organizmus vedia dost vplyvat :wink:

anitka v tomto s tebou na plnej čiare súhlasím, sú to dve rozdielne veci, pri problémoch s imunitou, pri deťoch je potrebné zakročiť vitamínom C, napríklad je pre deti vhodný Cebion, je to vitamín C, ktorý je vhodný už aj pre maličké detičky, ktoré sú dojčené, ten posilňuje imunitu a chráni detské teličko pred zdravotnými problémami :wink:

Ano, takymto sposobom dostane to dieta presne potrebnu dennu davku vitaminu C, ktoru potrebuje aby jeho telo fungovalo bez problemovo a aby ho imunita chranila :slight_smile:
Co je velmi dolezite ked teraz dokonca prechadzame do zimy :slight_smile:

@simnca dostane… konečne to aj ja viem, že čo je dobré dávať v takomto nečase… keď všade navôkol číha na nás, na detičky kadečo… ja som najskôr nevedela, čo je správne… čo by bolo vhodné dávať… v akom množstve ešteže ste tu viaceré mamičky a poradili ste mi… nesmierne si to cením… :slight_smile:

Áno, ale nejaké veľké rozdiely medzi tým nie sú a podstatné je sústrediť sa na to, že vitamín C ozaj môže pomôcť. A fakt tie rozdiely sú zanedbateľné, hlavne aby detičky boli zdravé, aby im tie vitamíny pomohli, lebo v tomto období je to ešte viac dôležité :wink:

Baby kedy ste prišli na to, že imunita vašich detičiek nejako pokrivkáva?
Ja celkovo som zmätená z toho ako to s tou imunitou je :-/

ako to s imunitou je? u každého dieťaťa je to iné, niektoré majú silnejší imunitu, iné slabšiu, ale tie prejavy oslabenia môžu byť rôzne, často ak má dieťa dobrú imunitu, tak sa mu vyhýbajú aj problémy ako je nádcha, kašeľ a taktiež rôzne zápaly, aj je imunita oslabená, tak tieto problémy si to detské telíčko nájdu :frowning:

@pauliussa aj ja som bola, ja napríklad som si myslela, že keď je dieťa kojené tak to mu stačí, že mu to tú imunitu podporuje, že netreba už nič viac, no potom mi baby tu napísali ako sa veci reálne majú a ako je potrebné čo spraviť aby tá imunita bola ozaj 100% :slight_smile:

Ahojte, veľmi veľa krát som mala výčitky, že sa o svoje deti neviem dobre postarať keď sú tak často choré. Opakované zápaly horných dýchacích ciest, laryngitídy, antibiotiká niekoľko krát do roka. Skúšali sme snáď všetko. Mám pocit, že mám vyštudovanú farmáciu za tie roky. Kolotoč detská lekárka-alergológia atď atď. Teraz majú naše dievčatá 12 a 8 rokov. Detská lekárka aj alergologička nám stále odporúčali na začiatku choroby (bežné chrípky, nachladnutia, soplíky…) skúsiť vitamíny, bylinné prípravky a odpočinok. Veľakrát to nezabralo a aj tak skončili po týždni-dvoch na antibiotikách. Vraví sa, veď z toho vyrastú. V školskom veku začali aktívne športovať, plávať. Zdravotne sa “polepšili”. Ale aj tak boli aspoň 3x do roka na antibiotikách. Tak čo s tou imunitou, ako ju získať? Od augusta podľa odporúčania našej alergologičky uživajú Beta-glukán (výťažok z hlivy ustricovej). Známa mi odporučila jeden produkt značky Ramissio, volá sa Immunity. Pre mňa je to jednotka, po tom všetkom čo sme skúšali. Jeho sila je v 98% čistote. Chutí výborne, ako pomarančový sirup. Hlavné pre mňa ale je, že dcérky sú zdravé. September bol pre nás vždy postrach v škôlke aj neskôr v škole. Uvidíme ďalej. Zatiaľ, aj keď pol triedy kašle sú OK. Odporúčam, poradím…kto má záujem.

Záleží aj v akej podobe vitamíny deti užívajú, aj to je dosť podstatné. Každé to telo, tá imunita je iná, záleží aj od toho ako na tom je, ako je potrebné jej pomôcť, či ju treba liečiť alebo stačí len posilniť. Sestra so synovcom si tiež prešli kadečím, vyskúšali toho nenormálne veľa a pomohol mu až Cebion, ktorý im lekárka odporučila, človek by ani nepovedal, že niekedy kvalitný vitamín stačí :wink:

Ako vieš, že je to kvalitný vitamín? Podľa čoho ona vyberala, čo dá svojmu synovi?

Nie kazdy vitamin je urceny pre deti. Najma nie pre dojcata.
A prave to je jedna z veci, ktora nesmierne oddeluje vitaminy a vitaminy :slight_smile:

Myslíš, že len toto je to podľa čoho sa tieto vitamíny vyberajú?
Ja som myslela, že či za tým nie je ešte aj niečo viac čím sa treba riadiť aby ten výber bol správny, aby dieťaťu pomohol :slight_smile:

nie je to len toto, ale je to aj to. Podstatne je zistit si, ktore vitaminy vplyvaju, ovplyvnuju imunitu dietata. Kamoska dost si v tomto smere zistovala a prisla na to, ze vitamin C ma pomerne velky vplyv na imunitu preto je potrebne aby ho mala dost aby to telo ho vedelo vyuzit a aby teda posilnili aj tu imunitu a potom uz len hladali vhodnu formu tohto vitaminu :slight_smile:

pri detoch a ich imunite je velmi podstatne aby ten vitamin bol pre deti urceny, primarne pre deti, aby nebol len pre dospelych, je tymto potrebne sa riadit, ja by som nedala dietatu vitamin, ktory nie je vyrobcom urceny pre deticky ani nahodou :wink:

ako vie, že je to kvalitný vitamín? má ho vyskúšaný, myslím, že tým to najskôr je, ja osobne by som tiež niečo netvrdila, keby som s tým nemala skúsenosti a keby som nevedela reálne aký účinok má ten vitamín C na to detské telo a všeobecne na imunitu :wink:

Vitamin C sam o sebe je pri imunite klucovy. Pretoze vplyva na spravne fungovanie imunitneho systemu, na spravne fungovanie psychiky, znizuje unavu a vycerpanie, co je pri detoch nesmierne dolezite. Preto som presvedcena, ze vitamin C je pre imunitu cislo 1! :slight_smile:

Bože baby vy ste zlaté, že ste mi toľké napísali. Cením si to veľmi, že mi pomáhate.
Aspoň budem vedieť ako vyberať. Načo sa zamerať, ale myslím, že asi nad niečím iným ako je vitamín C ani nemá zmysel špekulovať.
Asi si teda skúsim ten Cebion kúpiť a nasadíme ho.
:slight_smile:

Bude to dobre, aj my ho berieme, este zaciatkom leta som ho v lekarni kupila aby sme sa chranili uz aj v lete a hlavne teraz ked je pocasie nevyspitatelne :slight_smile: