Zvýšený cholesterol

Zistili mi zvyšenú hladinu cholestorelu. Máte osvedčené metódy liečby? Má niekto skúsenosti s cesnakovými tabletami? Ďakujem.

Cesnak tuky neznizuje. Kup si granulovany lecitin a uzivaj ho denne na lacno 2 CL a jedz az po cca. hodine po jeho uziti. Po 2-3 mesiacoch si daj cholesterol skontrolovat. No a myslim, ze by malo byt samozrejme, ze vylucis mastne jedla.

Ahoj, jednoznačne cesnak ak tak surový a na jemno nasekaný, najlepšie 10 - 15 min. nechať odstáť, oxidovať na vzduchu. Ale na cholesterol je najlepšie urobiť náročnú ale efektívnu zmenu, vylúčiť mastné jedlá a začni jesť veľa zeleniny, do dvoch rokov sa to upraví, ale už nikdy to nebude také, aby si sa znova mohla prežierať - musíš sa strážiť a rozmyslie si, či celý život brať tabletky alebo zdravá strava. Inak záleží na tom, aký výsoký maš ten cholesterol, ak je to nad 9, tak konzultuj najprv lekára (dietológa) , možná treba tie lieky tak či tak.

Strava je základ a všetko sa od nej odvíja. Pokiaľ neupravíš stravu tak cholesterol tažko znížiš. Ja mám roky vysoký cholesterol, ale snažím sa stravovať zdravo. Lekár mi teraz odporučil prírodný Astaxanthín. Je to novinka na trhu. Beriem ho 6 týždňov každý deň a posledné výsledky ma presvedčili, že funguje. Teraz rozmýšlam, že vysadím lieky a skúsim brať iba BioAstin. Prečítajte si viac o Astaxanthíne tu: www.bioastin.sk Môžem len doporučiť. Je to čisto prírodná látka z rias a nemá vedlajšie účinky ako lieky.

Jablka, ovsene vlocky a celer.

Az 80% cholesterolov a znacna cast triglyceridov v krvi sa tvori z prebytocnych cukrov v peceni, najma z fruktozy. Takze davat pozor, aby clovek nejedol prebytocne cukry je ovela dolezitejsie, nez sa stranit jediel s obsahom cholesterolu.
Ale tvorba cholesterolov v peceni sa da upravit napr policosanonom, 2 x 20 mg denne alebo Red Yeast Rice, 2 x 1 gram a to porovnatelne s patentovanymi liekmi na cholesterol, minus skodlive postranne ucinky tych patentovanych liekov.
Pecen vylucuje cholesteroly aj do zlci, ktora sa ale zialbohu reabsotrbuje v crevach spat do krvi, ak ju medzitym nenasiaknes do nejakych mikrovlaknin a nevynesies von z tela.
Preto kazdemu odporucam brat najmenej 15 gramov zmesi mikrovlaknin, v potrave ich nemame dostatok. Mikrovlakninami naviac odnasas aj ine toxiny a zaroven su potrava pre nase uzitocne probiotika
Lecitin, lyzica tyzdenne, emulzifikuje tukove nanosy na cievach a tym zlepsuje celkove cirkulaciu a znizuje pravdepodobnost poraziek a infarktov. Lecitin je potrebny aj pre cinnost mozgu.

Začala som brať statíny na zvýšený cholesterol. Keď som si prečítala na nete o tom, ako poškodzuje pečeň a že treba brať koenzím Q 10 zároveň s liekmi, povedala som si, že taká chorá nie som, aby som musela žrať také svinstvo.
Používam len olivový olej, slnečnicový, bravčovú masť a maslo, žiadne umelé tuky, žiadne light výrobky. Žiadne hotové a veľmi upravované jedlá. Veľa zeleniny, menej ovocia. Kľudne si dám občas vyprážaný rezeň, alebo syr s tatarkou. Odkedy nejem lieky a takto sa stravujem, mám cholesterol vždy v norme. Internistka sa teší, ako dobre mi zaberá liečba. hehe.

Ja som si znizil cholesterol zo 6 na 4, 6 a triglyceridy zo 6 na 3, 8 prirodnymi doplnkami vyzivy. Jednym balenim. Neberte chemiu, pokial naozaj nemusite. Vela problemov sa da vyriesit prirodnou cestou. Napiste mi mail pre viac info

Dobrý deň,
prečítala som si Váš príspevok, rada by som vedela, ´čo Vám pomohlo, nakoľko potrebujem tiež znížiť cholesterol, ale statíny mi veľmi zvyšujú hodnoty pečeňových testov.
Pozdravujem

Pomaha aj lepicol, indicka vlaknina. V tele na seba naviaze skodlive latky a potom automaticky vyluci.
Staci sa popytat v lekarni na lieky. Acai beri je tiez dobry. Pozrite stranku www.goodnature.sk

Mne pomaha kava bez cukru s kuskom masla rano.

Na precistenie traveac. sys. pomaha priprava specialnej kavy: do hrnceka dame lyzicku mletej kavy, 1 lyzicu Kakaa na varenie a trochu mletej skorice. Zaliat vriacou vodou z kanvice a za tepla vypit. Zmes co vam zostane na dne pouzit ako masku alebo vypit.

To je presne môj prípad, asi máme spoločnú internistku.

Nejaké informácie o znížení cholesterolu nájdete aj tu, konkrétne o prírodnej látke http://www.zivotosprava.eu/zdravie/prirodna-latka-ktora-vam-znizi-hladinu-zleho-cholesterolu/ a este tu tzn. o potravinách ktoré znižujú cholesterol, + tam je aj pdf-ko http://www.zivotosprava.eu/strava/potraviny-ktore-pomahaju-znizovat-cholesterol/

Kupte si psylium - indicka vlaknina v lekarni. V strave obmedzit prijem bieleho peciva, nahradit celozrnnym chlebom. Znizit prijem kavy a konzumovat viacej ovocia a zeleniny vo varenej konzistencii. Creva spriechodnuje aj pitie acidofilneho mlieka.

tema sice trochu starsieho datumu, ale myslim, ze nie je potrebne zakladat novu, ked uz existuje taka, ktora nesie presny nazov mojho problemu. mam iste zdravotne problemy, lekarka mi robila testy a okrem ineho mi vysiel aj zvyseny cholesterol. myslela som, ze toto sa deje povacsine starsim ludom, ktory uz maju menej pohybu, tak ma to dost zaskocilo. chcela by som sa vyhnut tomu, aby som musela do seba pchat dalsie lieky.

MIMIKAMA to vôbec nevadí, že staršia téma, aspoň to tu nebude zahltené rovnakými témami :slight_smile: To tak práveže vôbec nie je, že s cholesterolom mávajú problém vyslovene len starší ľudia. Môže trápiť ľudí v akomkoľvek veku.

Nerob si hlavne zbytocne dopredu starosti. Nie je to ziaden taky problem, co by sa nedal riesit. Staci nastavit spravnu liecbu, trochu upravit stravu, dodrziavat v nej nejake zasady a zaradit nejaky ten pohyb, hoci na zaciatok aj dlhsie prechadzky :slight_smile:

moj brat, ten je styridsiatnik a tiez ma s tymto problemy. on odmietol uzivat lieky, tak mu lekar odporucil nejake take doplnky. ze to je ako keby take setrnejsie pre telo nez tie lieky. podarilo sa mu asi aj vdaka nim dost zhodit a tym sa mu upravili aj vysledky.

aj ked som sa potom rozpravala s kolegynami a kamaratkami, tak mi tiez hovorili, ze maju takto nejakych znamych alebo v rodine niekoho kto tiez nie je vyslovene, ze stary a tiez ma taketo zdravotne problemy. takze nie som ziadna vynimka. akoze to ja viem, len ma to prosto zaskocilo, ked mi lekarka oznamovala vysledky.