Zvýšený cholesterol

Ak by si potrebovala s niecim poradit alebo pomoct, tak sa mozes kludne na mna obratit. Tiez mam takyto zdravotny problem. Ono najhorsie na tom je, ze to je taka skryta choroba, ze navonok sa to prosto nejak ani neprejavuje.

mimikama pocuj, vsak ja sa mozem brata opytat, ze co to ma on zac tie tabletky. to nie su original lieky na cholesterol, akoze tie statiny ci ako sa to vola. ale su tiez velmi fajn, jemu to odporucil vsak lekar, takze to nie je take, ze by si bol nieco sam nasiel a skusal to. normalne mu dal lekar na vyber, ci chce teda normalne lieky alebo taketo nieco a aj to mu dal na vyber asi z dvoch, ze nech si kupi, ktore on sam bude chciet.

Podla coho si vybral? Ako vedel, ze co bude lepsie?

Tak to asi jedine podla toho zlozenia, alebo ze si pozries nejake recenzie, ohlasy, co pisu ludia, ktori maju uz s niecim takym skusenost. Neviem, ze ako inak by sa to dalo porovnat. Alebo potom este v lekarni sa opytat, ked tak.

Napriklad co objednavam z pilulky veci, tak tam pri tom kazdom produkte su aj nejake recenzie. To si zakazdym citam, ze co na to hovoria ostatni, co to maju tiez uz odskusane.

ja mam velmi rada taketo internetove predajne. ono kolkokrat vies na takychto eshopoch toho nakupit aj viacej, ze potom mas aj napriklad postovne zadarmo alebo nejake darceky dostanes k nakupu. lepsie ako sa teperit niekde po obchodoch, ked ti staci si to hocikedy v priebehu dna alebo aj vecer natukat a zaplatit a potom uz ti len kurier donesie rovno balicek domov.

Zzanett nooo ved podla toho, co mu lekar poradil, vsak to som napisal. ci akoze myslis z tych dvoch? to sme pozerali normalne recenzie a skusenosti. inak sme nemali moc ako na to prist.

mozes napisat, ze medzi cim sa rozhodoval a pre co sa rozhodol potom?

MILIARA áno to je pravda, tiež takto rada nakupujem. Koľkokrát sa mi podarí aj tak natrafiť, že je napríklad poštovné zdarma, alebo dokonca nižšia cena býva ako keby kupuješ priamo osobne v lekárni.

Prosim vedeli by ste mi aj nieco konkretne a hlavne ucinne poradit na ten cholesterol? Co sa tyka tej zdravej stravy, tak to som si sama vypisala normalne zoznam, podla toho, co som nasla nejake odporucania a tym sa chcem riadit. Ale doktorka mi povedala, ze lepsie je podporit to aj nejakymi doplnkami, ze s tym to ide lepsie dolu.

To je veľmi dôležité, že to berieš takto zodpovedne. Tá strava vie spraviť veľa, ale ako hovoríš, keď sa k tomu pridajú ešte nejaké lieky, doplnky, tak to má rýchlejší efekt a je to účinnejšie. Popýtaj sa v lekárni na ArmoLIPID, ten je zložením asi taký najlepší z pomedzi dostupných liečiv na zníženie cholesterolu.

Tiež mám vyšší a snažím sa teda jesť veľa vločiek, orieškov a znížila som príjem sladkého a smaženého. Mám ísť na kontrolu tak som zvedavá. Lieky teda určite nechcem takže sa snažím takto. A to som už niekoľko rokov dozadu mala tiež zvýšený a samo sa to upravilo:-)

20220707_133358

jeeej aha, ja ho mam tiez doma, akurat som si bola kupit nove balenie, ta krabicka este ako pekne vyzera, hah. ja co milujem slane, co som vsetko jedlo solila este pred ochutnanim som sa tohto musela vzdat. ale co by clovek nespravil pre zdravie. a povedala by som, ze dost tomu zlepseniu u mna prave tieto tabletky prispeli.

nemas z nich ziadne nejake vedlajsie neprijmne ucinky? lebo co si tam vsimam, tak pri tych kadejakych liekoch na cholesterol je to dost bezna vec.

toto mi aj doktorka poradila si kupit, ale aj ine lieky, tak som nevedela, ze co bude lepsie. ale hovorite teda, ze tento je dobry? neviem vobec, ze co mam od toho cakat, ako sa potom budem citit, ked to zacnem uzivat.

strapko musim si zaklopat, ale absolutne nic mi z nich nie je. akoze tie vedlajsie ucinky myslim, nie ze by mi z nich nic nebolo, ze by mi nepomahali. to nemozem povedat, vsak uzivam ich podla mna uz dost dlho na to, aby som to vedela posudit :slight_smile: ani raz sa mi nestalo, ze by ma nejak zaludok trapil alebo som mala nejake zazivacie problemy. toto tusim zvykne byvat z niektorych liekov, ale tento mne robi ozaj dobre.

mimikama to podla mna nikto z nas na zaciatku nevie, co bude pre neho najlepsie zacat uzivat. preto mozes bud proste zacat skusat rad za radom alebo si skusit najskor nieco o tom zistit a podla toho sa potom rozhodovat. ono necakaj, ze to budes zase nejak vyslovene citit, ze sa s tebou zacne nieco diat, ked to budes uzivat. ono to nema takyto vplyv, len potichucky ti bude pomahat v boji s tym cholesterolom.

Ja som teda tiež už mal raz zvýšený cholesterol ale je pravda že som bol aj dosť pri sebe. Ale ako som schudol a snažím sa mať zdravý životný štýl tak zatiaľ sa mi to drží na hranici normy.

Len ono niektori ludia ani nemusia byt pri sebe, ze by aspon toto bolo nejakym varovnym signalom a predsa im cholesterol stupne. Ale super, ze si davas na to pozor a nieco si pre to zacal robit, aby ti bolo lepsie. Aj si nieco uzival, aby to rychlejsie kleslo, ci si stavil len na ten zdravy zivotny styl?

Preto sa aj tomu hovori, ze je to taka ticha choroba, ze v podstate nema ziadne viditelne priznaky, az pokial sa nieco neudeje. Zakladom je nejaka zmena alebo zlepsenie zivotneho stylu, ide na to dobre. To ze by sa k tomu pridalo aj uzivanie nejakych vyzivovych doplnkov, nemusia to byt hned vyslovene lieky, tak to vie len namoct tomu, aby sa zlepsenie dostavilo skor.