Zvýšený cholesterol

To vážne nemá zvýšený cholesterol žiadne vonkajšie príznaky? Ako potom prídu na to, že ti niečo je?

v podstate nie, ono az ked to prerastie do niecoho vaznejsieho, tak sa to moze zacat prejavovat roznymi takymi uz zavaznymi prejavmi. ale akoze ked je nejak zvyseny, tak potom nie. nemas to ani nejak moc ako zistit. to ked ides na prehliadku k doktorovi alebo tak, tak vtedy ti to vie zistit.

ellinina ono presne z tohto dovodu sa odporuca uzivat nieco taketo pri zvysenom cholesterole. ze vlastne to rychlejsie napomaha popri tom zdravom style zivota znizit hladinu cholesterolu. samo o sebe ani jeden z tychto sposobov na znizenie nie je taky efektivny ako ked sa to spoji :slight_smile:

Rusalika tak to si asi jedna z mála, ktorej sa podarilo dosiahnuť nejakú výraznú úpravu bez toho, aby si aj niečo užívala. Super! Ale tak pre tých ostatných buďme radi, že sú možnosti, ako tomu napomôcť.

Takze ono je lepsie aj teda nieco uzivat na to zlepsenie, dobre tomu rozumiem? Lebo ja som to vnimala tak, ze niekomu vybehne cholesterol, ze to suvisi s tym, ze konzumuje nezdrave potreviny, nejake mastne, vyprazane jedla, malo cerstvej zeleniny a ovocia a k tomu ziadne pohyb navyse, ziaden sport. Ze vlastne toto to vsetko sposobuje.

Vsak to je pravda, ze toto vsetko prispieva k zvysenym hodnotam. A tym padom, ked dokazes s tymto nieco spravit, tak sa aj vysledky zlepsia. Tie doplnky su vlastne na to, aby ta zmena bola rychlejsia, aby sa vysledky a hodnoty cim skor zlepsili a potom pomahaju udrzat tu hladinu.

Simcora takže ono sa len pýtať proste na nejaké vyšetrenia, ak človek má pocit, že niečo nie je v poriadku, áno?

Zzanett v podstate ano, lepsie sa ti podari dosiahnut tie vysledky, ktore chces, resp potrebujes dosiahnut kvoli zlepseniu zdravotneho stavu. vsak je to pre tvoje dobro, aby sa ti co najskor polepsilo. a ide to teda rychlejsie, ked zapojis do toho aj nejake ten doplnok. ono je fajn na fb skupina moj cholesterol, tam pridavaju aj dost tipov na potraviny, ktore cholesterol vedia zlepsit a take kadejake tipy.

Dakujem ti za tip, pojdem si to pozriet, co sa tam vsetko pise. To mam rada taketo skupiny, kde sa aj nejake zaujimavosti clovek dozvie, ze trosku aj na tu vaznejsiu notu sa docita nieco a nie len same srandicky po internetoch alebo negativne spravodajstvo.

pri len malinko zvysenych hodnotach treba tiez nieco zacat uzivat?

tazko povedat, to ti asi lekar povie, ze ci je nutne zacat nieco uzivat alebo nie. ale tak ked to mas len malo zvysene, tak keby si aj nieco brala na to, tak aspon by sa ti to rychlejsie upravilo si myslim. ale tak lekar nie som, aby som to posudil.

nasiel som nejaky prirodny liek na ten cholesterol. ako je to v pripade takychto prirodnych produktov? tam sa tiez mozu objavit nejake vedlajsie ucinky? viem, ze lieky na cholesterol vedia sposobit dost velke vedlajsie problemy, preto som pozeral aj takuto inu variantu.

podľa mňa ani nie, prípadne nie v takej miere, tak často a silno ako pri normálnych liekoch. a čo si našiel? o vedľajších účinkoch by si sa mal dočítať však aj v príbalovom letáku.

Mozem potvrdit tvoje slova. Uzivala som celkom dlhy cas statiny kvoli cholesterolu. Samozrejme vedlajsie ucinky ma neobchadzali. Uz ked ma to trapilo fakt dlho, tak som zacala hladat nejake ine moznosti. A nasla som. Zacala som uzivat nieco z tych doplnkov, ako ste to erarne nazvali a musim povedat, ze rozdiel bol dost velky.

Ako dlho mas taketo problemy? Aj je nejaka sanca, ze sa toho uplne zbavis?

ZZANETT samozrejme, že sa môžeš toho zbaviť, však preto by si mala tú diétu nastolenú, preto by si si dala záležať viacej na tom, aby si mala nejaký pohyb a aby sa to všetko umocnilo, tak tie doplnky na cholesterol sú super vec. Hlavne vďaka tomu by sa ti podarilo dosiahnuť lepšie výsledky :slight_smile:

prepacte mi vospolok, sa mi tentoraz nepodarilo skorej sa sem za vami dostat. vsimla som si, ze sa ma niekto pytal na vedlajsie ucinky armolipidu, ked som sem pisala, ze ho uzivam. tak mozem prehlasit aj takto tu medzi vami, ze nemam s nim ziadne problemy odkedy som ho zacala uzivat. v podstate ja ani neviem, ze ho uzivam, neprejavuje sa to nijak, len na lepsich hodnotach cholesterolu.

Aké by mali byť akože vedľajšie účinky pri tom?

Pri tomto asi ziadne, aspon ja som sa so ziadnymi nestretla. Inak je to ale v pripade statinov, tie ti vedia peknu neplechu narobit hlavne s travenim. Preto treba rozumne vyberat a dat si zalezat na tom, co zacnes uzivat. Nieze pri jednej veci ti to pomoze a inu zhorsi. Preto som ja rovno radsej po tom doplnku siahla.

Svokra tiež užíva niečo podobné, neviem že či to nazvať priamo doplnkom, ale tak vyslovene liek to zase nie je. Presne jej nerobilo dobre, že keď brala tie statíny, tak to malo vedľajšie účinky, ako keby to bolo moc silné, ale zároveň na cholesterol to až taký efekt nemalo, ako by sa očakávalo. No neviem, komplikované je to celé s tými liekmi. Ale teda aby som sa vrátila k téme, tak teda ona tiež začala užívať takéto niečo ako píšeš a je jej lepšie, čo sa týka ostatného zdravotného stavu. A teda aj tie hodnoty sa jej polepšili, čo bola akurát na testoch, tak jej vyšli o dosť lepšie výsledky. Nie je to síce ešte stále také, ako by malo byť, ale verím, že aj to príde čoskoro.