Afty, ako sa ich zbaviť?

poradte niekto niaky dobry liek na afty ja som kupila uz vsetky lieky a prt platne… ja uz ani hovorit nemozem … pomoc…:frowning: prosim

Zdravím,moja 9 ročná dcéra už skoro týždeň trpí vysokými horúčkami, až 39,9stup.Začalo to ako angína,lekárka nám dala antibiotiká. Asi po troch dňoch sa jej celé ústa, jazyk a ďasná posypali aftami.Má problém niečo zjesť aj vypiť.Dnes nám pani doktorka povedala, že tie horúčky sú z áft a nie je to angína.Už som zúfalá,nič nezaberá.

no presne na to nezaberá nič!!! ja to mám v hrdle a ráno nemôžem ani otvoriť ústa…už som vyskúšala všetko! nepomáha nič!

Cavte, ja mam afty uz od soboty…mam ich na jazyku, vnutornej strane pier, dasnach a najhorsie su na podnebi…dnes som bola u lekarky, lebo sa to uz nedalo vydrzat:( ta mi odporucila tak akurat spray tantum verde…ale nemam pocit, ze by mi to pomahalo…mate s nim nejke skusenosti? a co je "zarucene"na afty?

Ahojte, ja mam vraj afty, aj ked k lekarke som pred par dnami sla po mesiaci so strachom, ze mam rakovinu ust. dutiny. Ta povedala,z e su to afti a predpisala mi tantum verde, ale zatial (3dni kloktam) sa nic nezmenilo. Mam ich na koreni jazyka vela a aj na viditelnej casti jazyka. pravdepodobne aj v hrdle, na mandliach, lebo nemozem prehltat. a boli to.

je moznost, ze si lekarka mohla zmylit diagnozu a nerozpoznala rakovinu?

pomozte

Moja dcera ma afty od pondelka,potieram jej to hnedou vodickov,uziva multivitamin sirup,injekcie B12 ,bekomplex,repikovy caj a na kloktanie salviovy caj ma toho neurekom neje uplne nic len caj,caj,caj a v sobotu sme zacali s biolampou nasvecovat 3x denne myslim ze to tiez pomaha dam vam vediet. poradila mi to znama…este to dobre ze je starsia ma 11rokov a je trpezliva oci by jedli ale jazyk nedovoli.Verime ze to uz bude čoskoro zahojene)))))

Ja to mavam pravidelne,teraz uz tretikrat za mesiac… uz s tym ani nikam nechodim,pomaha mundisal,kocky ladu a “vyplach” obycajnou alpou…

takk jaa mam skoroo stalee aftyy a uz mi to idee na nervyy…alee mne osobnee pomaha kedd vzdy pred spanimm si naa to dam sodu bikarbonu…dobree to vystipeee alee mnee to pomahaa

JA mávam tiež afty. Mne na ne nič nezaberalo až kým mi lekár nepredpísal tinktúru. Neviem jej názov, ale je to taká hnedá vodička. Príšerne to štípe, ale po 3 dňoch je po afte. K tomu sa dopujem vitamínom B. Aj moja staršia dcéra (2,5 r.) má afty. Takže tinktúra a B-čko. Vyskúšajte.

Afty mám skoro vždy , ale tentokrát čo som mal som sa strašne vychádzal.Bolelo to až do plaču.Bol som aj u pani dokrotrky ktorá mi na to prepísala sprejové antibiotiku s názvom Bioparox čo môžem povedať že mi to ani troška neupokojilo.Neznesiteľná bolesť stále pokračovala.Išiel som aj do lekárne a nechal som si poradiť nejaké tie farmaceutické výrobky ktoré mi taktiež nepomohli.Pomohli mi iba aby som nemal takú tažkú peňaženku.
Na jediný spôsob čo som prišiel a čo mi veľmi pekne pomohlo bola domáca páleka 70 stupňová ktorú som pekne vykloktal a následne vyplul. Ono to pekne vyštípe a ešte veľmi mi pomohlo ľadová Coca-Cola , ktorú som pomačky cuckal aby mi to veľké množstvo cukru vyštípalo tie pluzgiere.

Nebol to náhodou robená jódová tinktúra ?

Tantun Verde mi poradila aj mladá neskúsená lekárnička ,ktorá nemala šajnu čo sú to afty a jaká príšerná bolesť to je … Takže mne to vonkoncom nepomohlo skôr môžem poveďať že ešte viac ma to aj bolelo … a o cene Tantumu Verde ani nehovorim … ta flaštička mi vydržala ani jeden deň …

Nieje môžnosť aby si lekárka pomýlila diagnózu s rakovinou … no aspoň si ma pobavila :))
Ja mám afty veľmi často a ani na rakovinu som nepomyslel :)) A keď sa pozrem do ústnej dutiny tak to je niečo katastrofálne včera som si napočítal asi 30 aftov …

Tamtum Verde je sračka , mne to tiež nepomohlo … ešte viac bolelo … Zaručené na afty je :
Domáca páleka - kloktať alebo Coca-Cola silno vychladená kloktať

Kebyže si to mám vitierať tak buď sa pogrcám lebo mna naplne alebo to pekelne bolí

ja sa mozem len pridat. ja mam afty asi stale v jednom kuse, vzdy ked si myslim, ze mam pokoj, sa mi hned objavia a nie jedna ale hned 6 a viac. Mozem povedat , ze na to nezabera nic, lebo uz som vyskusala kadeco, vodicky, masticky, tabletky asi najlepsie je na to dat domacu palenku, riadne to vystipe ale potom to mam aspon take umrtvene a ked to pouzivam kazdy den tak mi afta zmizne nie za 3 tyzdne ale za 2 tyzdne. jednoducho sa to musi pretrpiet…

Ja mam afty uz druhý mesiac a už plačem ako male dieta ked mam niečo zjest.Mne trochu pomohlo tamtum verde, od bolesti ale len na taku hodinku.Trochu vyplachnut,dasa to potom vydržat.

Už som sem pisala: imunologička poradila pre môjho syna, ktorý má tiež stále v ústach afty, liek : BIOGAIA - obsahuje to laktobacily a vraj upravuje floru nielen v žaludku, ale aj v ustach. a výsledok: vybral len 1 balenie ešte v máji, ale odvtedy sa mi na afty nesťažoval!!!

Afty - urobia sa mi vzdy, ked mam zapalene hrdlo :frowning: bolest je ukrutna. Doktorka mi poradila, ze si mam kupit homeopatika BORAX 9CH. Netvrdim, ze to pomoze vsetkym, ale mne to zabera na 100%. A to hned po prvych dvoch davkach.

ahoj, trochu si ma upokojil, aj ked ja sa toho stale bojim. afty nepresli, aj ked uz to neboli. no nemam odvahu ist znovu k lekarke alebo zubarovi spytat sa, ci to nemoze byt nieco ine.
ak sa sem este niekedy vratis, napis mi, ak vies nieco blizsie o tom, ako sa da jedno od druheho rozoznat, na mail tinak8959@azet.sk
alebo hocikto. velmi dakujem.

ja to mam uplne na zaciatku jazyka pri koreni velmi vela, 30 mozno nie, taky velky jazyk nemam, ale 29 ich tam moze byt. niekedy mam pocit, ze to reaguje na horuce alebo studene jedlo.