Afty, ako sa ich zbaviť?

ja som si na to davala tantum verde ked ma to bolelo, teraz ma to uz neboli, ale pluzgieriky tam mam stale. aj ked sa mi zda, ze viac sa mi ich uz netvori. co mam robit? :frowning:

Tak poviem Vám, tie afty trápia toľkých ľudí, aj mňa a aj moju dcérku,t ak som si robila osobný prieskum a tu sú “výsledky”:
Najrprv predpoklady, čo afty môže spôsobovať:
- presladenosť organizmu, nevhodná strava, dedičná náchylnosť, stres, múčne jedlá (biela múka, cukor) oslabená imunita, málo B-vit., citrusy, alergia na mlieko, afty zhoršuje horúce aj veľmi studené, korenené, slané, ostré, čokoláda, káva!, nedostatočná ústna hygiena, ranky v ústach, zubný kaz a kameň, zápal ďasien, vírusy… je toho dosť, treba sa odsledovať, komu čo vadí.

A teraz, čo môže pomôcť:
vraj premastiť masťou, slaninou, výplachy kamilkou, šalviou, repíkom, B-komplex - vyššie dávky, C-vit. a zinok, posilnenie imunity, med, propolis.tinktúra, solcoseryl, cordisol, florsalmin, tantum - niektoré z týchto väčšinou len vypália a potom sa dutina ešte horšie hojí…, herbadent, droždie, malinový sirup, cesnak s mliekom - potierať, vytrieť práškovým cukrom s vreckovkou, camistd gel, mundisal gel, alkohol, ústne vody, zmena zubnej pasty, genciánová violeť, homeopatikum Borax 5CH a 9CH, bifidobaktérie - obnova črevnej flóry, jogurty, acidko, nutrolin B a iné… tak si môžete vybrať, INAK VRAJ ŃEPOMOŽE VOBEC NIČ LEN B-KOMPLEX, ostatné len zmierňuje bolesť… Držím palce všetkým afťákom!

zdravim, stala sa mi taka vec, opuchli mi dasna a mam na nich afty po celej linii zubov…co si mam na to dat?nemozem ani hovorit ani jest a ani lekari nevedia pomoct…

Dcérka má momentálne presne toto, čo popisujete… diagnoza:herpangina.Predchádzali tomu vysoké teploty, 39 a viac. Okrem tejto pliagy má taktiež odmalička afty. Teraz máme herpanginu so siedmymi aftami, ktoré nás trapia aspoň 10-12x ročne.Lekárka poradila Biogaia a Preventan Quatro, okrem toho corsodyl,herbadent,kamistad gel. Treba dlhodobo užívať B vitaminy a probiotiká. Okrem toho, že to bolí, to aj veľa stojí.

Skus Mundisal gel

Ahoj Igor, ja mam tiez taky pocit. A velka vdaka za toto forum. Je to nadmieru upokojujuce. Ked som doma povedala, kolko ludi ma ten isty problem ako ja, nechceli mi verit.

Ja sama mam imunitu pod bodom mrazu. Uspesne prekonane 2 tazke infekcne ochorenia. A tak ani nedufam, ze niekedy bude obdobie bez aft.

Odporucam ale na imunitu (u mna sa dostane aspon na nulu) tabletky z HLIVY a na tie afty ALOE, PROPOLIS a ŠALVIU (caj, tinkturu).

Pokial sa da, nejest ovocie z HMtov, resp. striekane ovocie. Dajte prednost ovociu z trhov. A pasta bez SLS http://www.rod.sk/curaprox-vyrobky/

Vela stastia v boji.

skuste rataniae tincturu predpisala mi to doktorka a naozaj to zabralo

Mne Tantum Verde , upokojil asi na 5 min. mojej neukrutnej bolesti a jedna flasticka mi vydrzala jeden deň … ale neskôr som si to liečil alpou a coca colou to mne osobne zabralo

akurat si len kopu prachov vyhodila …

Mne pomaha ked napustim vatovy chumacik alpou a pritlacim to na aftu a necham tak zopar minut, pripadne to opakujem. Dost to stipe, ale vyzere to kompletne okraje afty aj jej vnutro, co sposobi celistvost dasna ako takeho. Alpou vyzrate dasno sa potom velmi rychlo zahoji a vobec to neboli. Tiez popri tom beriem vyssiu davku B-komplexu. Dovod vzniku aftov je v mojom pripade asi zla ustna hygiena (treba si davat pozor kedy clovek dava nieco do ust (ruky, zubna kefka, zle umyte pohare, pribor…))

Mino, PREDNISON nieje liek na imunitu!!! Je to synteticky steroidný hormón, teda kortikoid, ktorý ti tĺmi imunitu a tak ti rozhodí celý organizmus, že je na zváženie čo je horšie. Či afta, alebo totálne rozhodený organizmus a umelo “umlčaná” imunitná reakcia.

Zdravim… chcem sa podelit o moju skusenost. Vyskusala som naozaj cokolvek , len aby to zabralo a aby som sa tej pliagy zbavila co najrychlejsie. No najviac sa mi osvedcil popuceny penicilin, ktory aplikujete priamo na aftu a nechate posobit. Mne tak afta zmizla po troch dnoch!!!Robila som to dvakrat denne, co sa z tej tablety este aj zvysilo=) Vela stastia!

Chcela by som sa Vas opytat mam afty a tie afty nie tak ze mam 1 mesiac a potom nic ale ja mam tie afty vždy zuby si umyvam vždy rano a vecer po umyti zubov je vsetko v poriadku ale potom sa my vždy zvečšuju a hrozne palia uz som brala aj tabletky všetko už mam vyskušane a nič.Mohli by ste my niečo poradit???A niekedy mam aj 10 áft…

Nikdy som nevedel, čo je to afta ani ako vyzerá. Až pri silnej nádche a nechcenom zahryznutí do líca sa mi čosi vytvorilo, čo inokedy sa zahojilo za 3-4 dni. Nevenoval som tomu zvýšenú pozornosť až potom, keď sa to nechcelo zahojiť. Aplikoval som na to alpu, herbadent, florsalmin, vyplachy šalviou, harmančekom a nič.Vytieral som si to vatovou tyčinkou namočenou v herbadente až do hĺbky, výsledok bol negatívny, iba sa to ešte viac vydraždilo. Bolo to nepríjemné a bolelo to. Viem si to predstaviť, keď tých aft je viac - hrôza. Navštívil som lekáreň, tam mi p. magistra dala červenú vodičku na afty, s ktorou som si to potieral viackrát denne a čuduj sa za 2 až 3 dni sa to začalo zmenšovať až to zmizlo. Ako doplnok B-komplex a ešte som to výplachoval harmanček, šalvia, repík. Snáď to pomôže aj ostatným trpiacim. Neviem či ti tým pomôžem, ale prajem skoré uzdravenie.

70 stupnova, ci 70 percentna ? Lebo myslim, ze 70 stupnovu tekutinu by si nekloktal ani sekundu…

ahojte, vyše roka ma trápili zápaly v dutine ústnej, hlavne na jazyku. Mala som samé fľaky, červené, biele… väčšie, menšie, pálenie po obvode jazyka, sem tam zapalene ďasno…no proste na zaplakanie… Podstúpila som všetky možné vyšetrenia, imuno, alergo, gastro, ORL, krvné testy, alergény, kultivácie, ći sa nejdná o plesne…nič mi nezistili. Vyskúšala som všetko možné…gély, vodičky, lieky…spreje, výplachy, ćaje, diéta a nič nezaberalo. Až do dňa, kým mi jedna známa nepriniesla “trojtinktúru”… tá mi naozaj pomohla.preto by som chcela vám všetkým pomôcť, poradiŤ… napíśem vám zloženie, tak si to dajte v lekárni pripraviť…a stále si to s tým potierajte, hlavne si to potierajte už na začiatku, keď už citite, že sa tam nejaký zápal či afta tvorí…naozaj pomáha, len stále natierať!!!
Takže: TINCT. NA VYTIERANIE ÚST:

BENZOCAINUM 3,0
TINCT. MURHAE
TINCT. RATANH.
TINCT: GALLAR á 33,0

-toto sú zložky, napísané na tej fľaštičke, snáď vám to budu vedieť v lekárni pripraviť, je to červenohnedej farby, štípe to…ale POMÁHA!!!
Veľa šťastia.

no vyskusam a dam vediet momentalne som v stadiu testovania zubar mi to natrel AGnO3 tak som si zohnal 8percenty roztok a som zvedavy. dik

zdravím, afty su prejavom nedostatku minerálov a zníženej imunity…posiľnite si imunitu a zmeňte skladbu stravy…

ti JEBEEEEE???