Afty, ako sa ich zbaviť?

Ahoj, no presne teraz viem o čom hovoríš, mám ich plné ústa, mandle a ešte k tomu aj celé pery. Nemôžem jesť ba dokonca ani piť, takéto kamošky som si fakt nepredstavovala počas týchto sviatkov, dúfam, že to bude mať rýchly priebeh a čoskoro to skončí, lebo niekedy mám chuť umrieť. Mám aj horúčky a nevládzem vstať z postele a ráno kým otvorím ústa tak stoja pri mne všetci svätí

Ahoj, áno ja som mala aj teploty pri aftách a dokonca som mala aj malátnosť a zimnicu

Chcela by som poradit na tie afty LACTOFLOR tabletky na zuvanie.Fakt pomozu moj syn ma 2,5r po vianocach sa mu zacali robit afty mal ich plnu pusinku, jazyk.A na perach mal opary.Uz som bola zufala mal vysoke teploty, nechcel jest pit som len ledva do neho doslova skoro naliala len aby sme nemuseli ist do nemocnice.Skusali sme masticky sirupy ale v minuly tyzden som u lekarky nasla letak s tymto liekom ktory ho ako zazrakom vyliecil rano som mu dala prvu tabletku a na druhy den rano sa uz pekne napapkal.Este ich nema uplne zahojene ale uz nie su bolestive.Nie je ani moc drahy ale zazracny.

Chcela by som poradit na tie afty LACTOFLOR tabletky na zuvanie.Fakt pomozu moj syn ma 2,5r po vianocach sa mu zacali robit afty mal ich plnu pusinku,na mandliach a jazyku.A na perach mal opary.Uz som bola zufala mal vysoke teploty, nechcel jest pit som len ledva do neho doslova skoro naliala len aby sme nemuseli ist do nemocnice.Skusali sme masticky sirupy ale v minuly tyzden som u lekarky nasla letak s tymto liekom ktory ho ako zazrakom vyliecil rano som mu dala prvu tabletku a na druhy den rano sa uz pekne napapkal.Este ich nema uplne zahojene ale uz nie su bolestive.Nie je ani moc drahy ale zazracny.

Chcela by som poradit na tie afty LACTOFLOR tabletky na zuvanie.Fakt pomozu moj syn ma 2,5r po vianocach sa mu zacali robit afty mal ich plnu pusinku, jazyk.A na perach mal opary.Uz som bola zufala mal vysoke teploty, nechcel jest pit som len ledva do neho doslova skoro naliala len aby sme nemuseli ist do nemocnice.Skusali sme masticky sirupy ale v minuly tyzden som u lekarky nasla letak s tymto liekom ktory ho ako zazrakom vyliecil rano som mu dala prvu tabletku a na druhy den rano sa uz pekne napapkal.Este ich nema uplne zahojene ale uz nie su bolestive.Nie je ani moc drahy ale zazracny.

Chcela by som poradit na tie afty LACTOFLOR tabletky na zuvanie.Fakt pomozu moj syn ma 2,5r po vianocach sa mu zacali robit afty mal ich plnu pusinku, jazyk.A na perach mal opary.Uz som bola zufala mal vysoke teploty, nechcel jest pit som len ledva do neho doslova skoro naliala len aby sme nemuseli ist do nemocnice.Skusali sme masticky sirupy ale v minuly tyzden som u lekarky nasla letak s tymto liekom ktory ho ako zazrakom vyliecil rano som mu dala prvu tabletku a na druhy den rano sa uz pekne napapkal.Este ich nema uplne zahojene ale uz nie su bolestive.Nie je ani moc drahy ale zazracny.

dakujem skušal som ale nepomohlo

suna ja som na problémy s herpesom už dva krát ležala na kožnom oddelení.tiež som mala afty v celých ústach boľavé chrasty v nose zapálené oči a svrbivé vyrážka na tele.reakcia primára na vit.B-môžem sa ním dopovať koľko chcem ak mám raz vírus herpesu v sebe už sa ho nezbavím.dlhodobo som brala herpesín a aj tak sa mi počas jeho užívania herpes vytvoril.testy na imuno mám takisto OK nič mi nechýba tak už ani ja neviem z čoho sa mi to stále vyhadzuje.v kožnej ambulancii som pečená varená a neurobím s tým asi nič pretože tiež som zatiaľ nenašla nič účinné ani na tie herpesy ani na afty.

Velmi dobre. Tiez som chcel pripomenut ze prekyslenost organizmu moze mat vplyv na vznik aft a podla mna tiez potieranie pomoze lokalne, mozno zmierni priebeh, ale nevyriesi problem. Mal som uz vela aft, cize viem ako to vzdy prebiehalo. Tentokrat som skusal trochu experimentovat. Vyskusal som reakciu afty na rozne pripravky. Skusal som dezinfekciu alkoholo (konkretne aplou), dost dlho. Kratktdobo to aftu velmi dobre “vypalilo” a zanikla, ze po nej ostalo iba zacervenane miesto, avsak na druhy den sa jej velkost asi o stvrtinu zvacsila. Druhy krat som vyskusal ako reaguje na kysle prostredie. Pouzil som kyselinu cironovu. Bolest na chvilu ustupila, ale hned rano sa velmi zvacsila ovela viac ako pri pouziti alkoholu. Cize pre aftu priaznivo posoby kysle prostrebie. Odtial ta myslienka ze jej vznik moze mat za nasledok celkove prekyslenie. Taktiez ak prejdem po jej povrchu jazykom je kysly. Nasledne je aj velmi dobrou zivnou podou pre bakterie. Cize ako protipol som skusal zasadite latky. Lokalne som nanasal zubnu pastu a velmi zabera, rovnako ko soda bikarbona, ale tiez si myslim ze lokalna liecba je ucinna len na zmiernenie bolesti a ustupu danej afty. Nie je vobec preventivna a mozno ju ani neodstrani uplne. Na to je potrebne vnutorne uzivania za ucelom znizit prekyslenie organizmu.

ja som si isty cas skusala afty vyplachovat aj s domacou slivovicou, mala som pocit ze to istu dobu fungovalo, uz ked vznikala, hned som ju vytrela tycinkou ktoru som pred tym namocila v slivovici…alebo len tak vyplachla v mieste kde bola afta.

mne sa predvcerom zacala afta vytvarat na jazyku a hned rano som vypila vitamin C. Dnes ju uz vobec necitim, ale tak ako pisete, nie kazdemu zaberaju rovnake veci. Ja mam zase pocit, ze niekedy aj vit. B pomoze, inokedy nie a pomoze nieco ine, akoby tych aft bolo viac druhov a niektore sa zahoja za 3 dni, ine trapia aj 9!

aj ja som uzivala Borax a pocas uzivania som s aftami problem nemala, ale akonahle som ho prestala uzivat vratili sa.

Z vlastnej skusenosti sú asi afty naozaj imunity a vyčerpanosti.Nikdy som ich nemávala ,ale po narodeni dcerky,ktora aj napriek tomu,že bude mat 2 roky nespava sa mi začali robiť pravidelne každý mesiac.Začala som brať IMUNOACTIV a prestali,tento mesiac som ho nebrala tak ich mam v ústach znova.

…ale ked ja by som tu coca-colu aj skusila, ale ked mam este do toho hnisavu anginu, tak je to dost neprijemne …Boze, som zufala, aftu mam velku ako zadok skrecka, poradte mi prosim…moze pomoct repikovy caj?

…teraz mi vznikli este nove, a neviem co mam s nimi robit, mam to v celych ustach, ale najma na podnebi,pomozte mi prosim :frowning: :frowning: :(!!!

ahojte…
mám afty už skoro 2 roky, takže určite všedci viete co prezivam…mam vyskusane naozaj vsetko co sa tu spomina, ale nikde som sa tu nedocitala o kapsulach KOLOSTRUM. mam to skutocne odskusane a je to účinné… tak isto je na trhu aj novinka s nazvom ORAL MEDIC, ale tento produkt sa da zohnat len prostrednictvom netu. a nakoniec este jedna zachrana je tu a vola sa URGO APHTES…takze ja dufam, ze vam to pozitivne pomoze tak ako mne…ps: papajte vela zinku :slight_smile:

chcela som ti len poradit,ze ten oralmedic som dnes kupila u nas v lekarni v martine a stal akolo 207korun

chcem vam napisat ze ten oralmedic je ako niejaky zazrak dcera si s nim dnes potrela vsetky afty a bolest jej presla,je to na baze vypalovania,poriadne ju to stipalo ale iba 5sekund a potom si usta vyplachla vodou a bolo po bolesti.ja som to kupila u nas v martine v lekarni.som velmi stastna,lebo nemohla ani pit ani jest co ju to tak bolelo.a predtym sme vyskusali vsetko co tu pisete.TEDA NEZABUDNITE!!!ORALMEDIC!!!prajem vam rychle uzdravenie!!!

Ja si na afty davam propolisovu tinkturu… Stipe ako ostatne ale pomaha…

Ahojte.Urcite ste poculi o ustnej vode od Dr.Nony.Ti,ktori to skusali su velmi spokojni.Samozrejme nemusi to zaberat u vsetkych.Je to cisto prirodny produkt, bez vedlajsich ucinkov.Nechcem tu propagovat nejaku firmu,len pomoct.S pozdravom Pista.