Afty, ako sa ich zbaviť?

Ivo, ak máš afty na mandliach alebo koreni jazyka, skús si kúpiť jox, alebo tantum verde, ale v spreji a nastriekať si to. Tieto prípravky nie sú síce také účinné ako napr. Herbadent, ale ich aplikácia je vhodná na nedostupné miesta.

mam tiez problémy s aftami, chodím aj k imunologicke a nic mi nezistila, na nic niesom alergicka a stale chcela aby som jedla nejake lieky z ktorych priberam, tvrdila ze to mozem mat aj z toho ze mam asi pokazene zuby, zubarka zas tvrdila ze to je len vylucne zla imunita, uz som vyskusala rôzne vodicky, od propolisu az po miesane bilinkové od zubárky a nic mi nepomáha, mavam ich skoro kazdy mesiac, moze to by aj z toho ze si krasne zahryznete do jazyka ale ked to mate uplne hlboko v ustach takto asi z toho nieje si myslim, zatial nemam nic overene z coho by mi to zmyzlo za par dni, clovek s tym musi par dni prezit a jest rozne lieky a natierat to, docitala som sa ze to moze spôsobovat ZUBNA PASTA S FLUORIDOM, cize skuste pastu bez fluoridu, a uvidite, ja osobne som to este neskusala ale uz sa na to chystam!

Ano presne tuto tinkturu mi predpísala dr.mojej 3 ročnej dcerke,len tú to tak vyštípalo,že mi ustočká už neotvorí za žiadnu cenu ked jej budem chcieť znovu natrieť,aj tak je.Je to veľmi bolestivý spôsob pre malé dieťa.ja už ani neviem ako jej to odstránim,vraj na to pomáha aj “ružový med”,dnes ho idem kúpiť

mne pomáhajú švédske kvapky resp. austrálsky čajový olej /má nepríjemnú chuť/

Mávala som po tri afty kazde dva tyzdne. Dva roky to trvalo a naozaj vsetko som skusala a nic nepomahalo. Az ked som sa dostala k produktom Dr. Nona a vyliecila som si plesne a toxiny, pretoze som sa musela zbavit priciny co ich sposobovalo, kdezto predtym som liecila priznak - afty. Uz tristvrte roka nepoznam co je afta. Som za to vdacna. Kludne napiste: stancta@gmail.com

bez flouridu? ved minule som citala ze treba pouzivat zubnu pastu bez zlozky laurylsulfat tak som zacala pouzivat s flouridom …tak skusim zase inu, no neviem…

Mne sa robia afty len ak si zabudnem, alebo pre nieco nemam cas, si umyt zuby. Viem ze na to sa urcite musi najst cas ale naozaj sa mi stava ze ho rano nemam, alebo jednoducho zabudnem. A aj ked si spomeniem a umyjem si ich po obede tak uz mi to nepomoze, 1-3 afty sa mi urobia a mam ich aj 5-6 dni.

to si po kolkych testoch na tabletkach prisiel na takuto kombinaciu? :slight_smile:

ahojte, afty mavam pomerne casto. zatial som mala najlepsiu skusenost s pripravkom oralmedic. poradil mi ho lekarnik. je to asi najagresivnejsi pripravok, zalozeny na baze siry, vlastne vam vypali aftu a pokryje ju ochrannou foliou, pod ktorou sa afta hoji. prvykrat som to pouzila na aftu na dasne, sice to fakt strasne palilo, ale vysledok bol fantasticky, absolutne nic som necitila, afta sa krasne zahojila. dva mesiace som mala pokoj, nasledne sa mi spravila afta na spodnej casti jazyka. znova som pouzila oral medic, ale v tomto pripade to bolo komplikovanejsie. aplikovat som to nevydrzala ani tych odporucanych 5 sekund, bolest bola strasna. takze na dasna mi to zabera, na citlivejsie plochy je to asi prilis. cena je taktiez kvalitna, dva aplikatory stoja 6 €, ale ucinok v prvom pripade bezvadny…

Určite pomáha vitamín B2 Riboflavín. Dá sa kúpiť v lekárňach.

Riboflavín urýchľuje hojenie kútikov úst a napomáha pri liečení áft.

Ja mám momentálne obrovskú aftu na hrdle, keď si to pozerám sa mi zdá, že celé hrdlo mám dopraskané a aftu na afte a už to trvá druhý mesiac. A tá ukrutná bolesť…aj ucho ma už bolí na tej strane. Skúšam všeličo, momentálne acidko, biele jogurty. Príčinou u mňa je asi nadmerná spotreba grapfruitov, po ktorých sa mi to vyhodilo alebo lacná zubná pasta z Kauflandu, ktorú asi vyhodím. Ale aj infekcia zo zubnej kefky vraj môže byť ,ak ju používate dlhšie ako 3 mesiace. Ďalej príčinou sú stresy a celková únava organizmu. Liekom neverím, lebo afty mám celý život, mám 49, a nikdy mi nič nepomohlo - propolis som tiež skúšala ,aj tú fialovú vodičku - tá sice raz zabrala, ale to som si stihla natrieť hneď prvý deň, ako som zistila, že mám aftu.A ešte na jedno obdobie bez áft si pamätám, to som užívala 2 balenia Geriavit Pharmaton - poradili mi to proti únave.Môžem potvrdiť, že vtedy som afty nemala a cítim sa ozaj svieža a vitálna a je tomu už 5 rokov. Držím palce a vyliečte sa čím skôr. Ja dúfam, že aj ja už spejem k tomu, že sa mi to už viac nezväčší.

Ahoj všetci ja mám afty skoro stále a momentalne plné usta a mal to aj môj otec, iný nikto z rodiny, žeby to bolo dedičné? neviem. Vyskušala som toho viac Camistad gel je fajn, ale aj tak to chce čas na zahojenie. Máme doma psíka a niekedy mi olíže tvár a môže to byť aj z toho, každopádne Vám želám všetkím aby tých prekliatych áft bolo čo najmenej!

Ahojte môj 2 ročný syn má na jazyku afty čo by mu pomohlo, má niekto skusenosť s takýmto vekom a afamy?

Afty sa daju leptat napr. na nejakej krcno-nosno-usnej ambulancii. Pouziva sa na to AgNO3 (dusicnan strieborny) a je to velmi ucinne, uz za par hodin je po afte.

Uz som aj to skusal dal som si AGNo3 namiesat v lekarni 8 percentny roztok a nic moc, ale po najnovsej “studii” ak nasadim vitamin B12 afty ustupia kupil som si tieto http://www.mojalekaren.sk/natures-bounty-vitamin-b12-500-mcg-100-tbl/ zatial v pohode.

Kupte si riboflavin a afty budu prec :-). Velmi dobre funguje. Skore uzdravenie prajem.

Ja som onko pacient, a vzdy ked som mala slabsie vysledky objavili sa mi v ustach afty, ale vela pacientov s podobnym problemom odporucaju kloktat so sodou bikarbonou zmiesanou vo vode. Afty totiz vznikaju v kyslom prostredi ust a soda je naopak zasadita, cize neutralizuje. Aj mne pomohlo, odporucam. :slight_smile:

Čaute všetci
mne definitívne pomáha Aphten od firmy Tulimed. Ide o dve ampulky s liečivým roztokom, ktorý sa priamo aplikuje na afty. Je ale potrebné začať s amplikáciou pri ich vzniku. Čo je dôležité, roztok neštípe a nespôsobuje bolesť pri amplikácii. Zakúpite ho v lekárni za cca 10 EUR.

Kúpila som si na základe Tvojich dobrých skúseností Aphten od fi Tulimed, ale musím povedať, že mne to vôbec nepomohlo a navyše zle sa to aplikuje na menej dostupných miestach. Vyskúšala som hádam všetko dostupné, ale musím skonštatovať, že najviac mi pomáha Herbadent. Afty sa mi síce hoja 10-14 dní, ale aspoň mi to znecitlivie tie boľavé miesta a môžem sa aspoň najesť, alebo napiť.