Afty, ako sa ich zbaviť?

Jediny sposob, ako sa na trvalo zvavit aftov, je opalit sa. Skusal som vsetko, jogurt, alkohol, vsekty vodicky z lekarne, obmedzejnie niektoreho jedla, no definitivne som sa ich zbavil, az ked ma prvy krat v lete opalilo. Cize slnko a je to zahojene :slight_smile:

Jednoznacne slnko.

Prosím Vás, neviete koľko može stáť tá gencianová violet? Ďakujem.

Ja mam tiez posledne dva roky dost casto afty a zistil som, ze hlavna pricina bola u mna stres, vtedy som mal jednu za druhou, kym sa zahojila jedna dalsia vznikla, akonahle neboli stresy, afty ustupili. Ale raz zacas sa aj tak objavia, neviem preco, asi nadmerna zataz a aj zivotosprava, skusim ten oralmedic a dam sem potom skusenost.

Ahoj. Teraz som prišla od lekárky a povedala mi, že mám aftu. Zatial som to ešte nikdy nemala, ale je to dosť veľká bolesť. Dala mi antibiotikum Zmax. Nemá s tým niekto nejaké skúsenosti? Aby som to nepila nadarmo. Čo by tak najlepšie pomohlo.

Cca 80 centov, treba ju však použiť na začiatku, neskôr je málo učinná

Na afty alkohol, alebo nieco co ho obsahuje. Mam 16 a afty sa mi robia dost casto. Ako prevencia urcite brat vitamin B, najlepsie B complex.

Opalit sa? Prave som prisla z chorvatska, podotykam opalena a spravili sa mi! No a maz si to, ked je to v hrdle a napina ta. Mne pomahal Bukofit roztok.

Vyskúšal som všetko čo existuje. Najlepším riešením je 30 percentný peroxid vodíka. Ťažko sa zháňa takýto koncentrovaný. Aplikuje sa opatrne priamo na aftu. Pozor, aby ste nezasiahli sliznicu mimo. Aftu to vypáli a o pár sekúnd nastane obrovská úľava. Na druhý deň aplikujete znova a máte od afty pokoj.

Na afty mi zabrali jahody. Jahody do mixéra s trochou cukru a potom to možno piť, alebo jesť ako nevarený lekvár na chlieb či ako detskú výživu. Jahody obsahujú vitamín B a aj flavonoidy a možno v tom tkvie tajomstvo úspechu.

Ja mám afty prvý krát. Mám ich asi 5 a to nerátam jazyk. Veľmi ma to bolí a zaťial mi nič nepomohlo. Mám 13 rokov a chcem sa ešte opýtať, či už budem afty dostávať pravidelne? Ďakujem za odpovede.

Afty u vzdy znakom oslabenej imunity, pomoze tkz. mulganie olejom panenskym slnecnicovym, robi sa to rano hned ako vstanes, myslim, ze nejakych 15 minut prevalujes olej v ustach a potom ho vyplujes, nesmies ho prehltnut, malo by sa to robit asi mesiac kazdy den rano, vycisti to celu ustnu dutinu od toxinov, ak sa chcete uplne vyliecit odporucam pripravky f. Joalis.

Ahojte. Mam 5 ročnu dcérku a ma celú ústnu dutinu vyhádzanú. Keď jej to natieram modrou vodičkou, strašne plače. Neviem, čo by som jej mala dávať? Má to prvý raz.

Ahojte, ja mám problém s aftami asi tak tretí rok. Vyskúšala som už všelico, bola som aj v nemocnici na antibiotikách do žíl. Stále sa mi vracajú. Naposledy som bola u homeopatky, tá mi dala byliny na užívanie aj na potieranie, ževraj je môj problém s prekvaseným žalúdkom a tenkým črevom. Dala mi bezmliečnu diétu. Ale po dvoch mesiacoch sa mi to zas vrátilo. Neviem čo mám robiť, nevládzem sa starať ani o malú dcérku, nedá sa mi rozprávať, ja mávam celé ústa, aj pery až vyduté von. Poradte mi niekto čím si to mám vyliečiť a hlavne aby sa mi to už nevrátilo. Ďakujem

Ahojte, moje skusenosti s aftami su taketo: mam ich styri roky, je ich stale viac a bolestivejsich, dva roky som chodila aj na imunologiu, na injekcie, brala som vselico mozne, b-komplex nezabera, ani mundisal, pred par dnami som sa vratila z dovolenky pri mori - ine podnebie, ina strava, tam som mala na zaciatku take afty, ze som nemohla jest, vynechala som rajciny - tie sa fakt nedali jest (afta na hornej i dolnej pere, na licach,… ) , nepila som ziaden caj, kavu, len cistu min. vodu bez bublin a domov som sa vratila bez aft. Takze moja teoria je, ze to zrejme suvisi so stravovanim. Ani po navrate som zatial nejedla rajciny, nepila caje - myslim, ze najviac zla robi zeleny - vraj je to dost vazny alergen. Mne imunologicka povedala, ze nikto nevie presnu pricinu vzniku aft.

Ja mam tiez to iste. Mam ich az za jazykom. Aj ked prehltam sliny ma to boli. Kamaratka mi radila jest jahody.

Nečítala som celú diskusiu, len sa chcem popýtať ľudí, ktorí s aftami majú problémy, či svoj zdravotný problém aj konzultovali u doktora, alebo vzniknuté vriedky v ústnej dutine sami od seba diagnostikovali ako afty (a podľa čoho? ). Posledný mesiac totiž aj mňa s menšími prestávkami trápi čosi na jazyku, čo by možno mohli byť aj afty, len to ložisko je situované pomerne ďaleko, hlboko, na koreni jazyka, čiže neviem s určitosťou zistiť (ani za použitia zväčšovacieho zrkadielka) , či to afty naozaj sú. Ako sa u vás prejavovala bolesť? U mňa je to akoby bodavá, rezavá bolesť pri prehĺtaní, vystreľujúca až kdesi smerom do sánky a do ucha.

Prajem pekný deň. Ja mám 16 rokov a afty už ani nepamätám odkedy. Vždy sa mi vracajú v nepravideľných cykloch. Momentálne mám 3 afty z toho jednu na madli. Nedá sa mi vôbec prehltať ani jesť, je to veťmi bolestívé. nič mi nepomáha.

Ahojte všetci. Čítam si tu Vaše komenty na afty a poradím Vám jednu vec, ktorá mne osobne pomohla. Je pravda, že Bkomplex ani nič podobné nepomáha, akoby si organizmus na to už zvykol. Liečba, ktorá mi pomohla je rýchla a víde vás asi do 3-4 eur. V krátkosti: ide o pitný režim - žiadne kávy ani čaje + gro všetkého je spánok. Spánkom sa Vám obnoví imunitný system a do rána máte bolesť preč a na další den aj stopy po afte. Je to na dlho, tak ak máte niekto záujem o radu, tak 0917 / 063 578 alebo michal.forist@gmail.com
Michal Nitra.

Ahojte, mne sa zacali robit afty cca. pred pol rokom. Chodia mi pravidelne v mesacnych intervaloch a trvaju cca 6 dni. Zacala som na to samozrejme brat B-komplex a taktiez mi zabral (zo zaciatku ) pyridoxin B6 a riboflavin B2 vitamin. Teraz uz ale akoby si organizmus vytvoril imunitu voci nim a nezaberaju. Zaujimavostou je, ze sa mi objavuju presne od vtedy, co som zmenila antikoncepciu a nasadila inu. Tak ma napadlo ci to nieje z nej. Mate s tymto niekto skusenosti? Dakujem.