Afty, ako sa ich zbaviť?

Ziadne B6 ani B2 ani bkomplexy, skuste cisto iba B12 brat dlhodobejsie a bude to lepsie, ja som si kupil tabletky, zda sa, ze mi to pomaha.

Ja mám afty pravidelne už takmer 20 rokov. Za ten čas som vyskúšala hádam všetky produkty z lekárni aj tzv. “babské rady”. Absolvovala som kopec vyšetrení od interného, cez zubné až po gynekológa. Svoje skúsenosti môžem zhrnúť takto:
1. Každé liečivo pomôže len do času, potom sú tie pliagy odolné. (najnovšie mi robí dobre zubná pasta santoin)
2. Afty priamo súvisia s hormonálnou rovnováhou - a overila som si to nie len u mna - afty sa mi opakuju v pravidelných intervaloch ktoré presne kopírujú môj menštruačný cyklus
3. Ked sa už urobia - zhoršuju mi ich aj niektoré potraviny, ktoré preto (aj ked to vyznie smiešne) preventívne vylučujem zo stravy práve podľa toho či sa mi blíži ovulácia alebo menzes - ide o praradajky, kávu, kolu, orechy, mandarinky, pomaranče a bublinkové nápoje. Ked tieto potraviny vylúčim majú afty veľmi mierny priebeh.
Toť vsjo.

Toto je presne moj pripad - vsetky tri body sedia umna tak isto. Taktiez mi chodia pravidelne ako menst. cyklus, teda az na 1. bod - este som toho tolko nevyskusala, takze neviem posudit, ale skusim uzivat pravidelne B12 popr. kupim na ne nejaky roztok.

Laurylsulfat je zlozka pasty, ktora sposobuje penenie, tym drazdi vlastne. Na trhu je dostat pasty bez neho, je ich sice par ale pomaha to a afty sa tvoria menej, fluorom nevadia absolutne.

Ahojte, mne velmi pomohli kvapky Florsamin, kupila som ich v lekarni za 1,50 eur. Pomaha to okamzite.

Na afty používam Kamistad-Gel, ktorý mi predpísala doktorka, ale myslím, že vám to dajú aj bez predpisu. Mne tento gel pomáha znížiť dobu hojenia, ale treba ho použiť už pri prvých príznakoch afty.

Afty su zrejme sposobene vnutornou nerovnovahou organizmu, ci uz hormonalnou, alebo oslabenou imunitou, nedostatkom vitaminov. Mne naozaj pomohlo dlhodobe uzivanie kombinacie zeleneho jacmena (napoj) a chlorely (tablety). Po pol roku sa mi vyrazne zlepsili krvne vysledky - cholesterol a cukor, bola som po 4. porode vycerpana, uzivam to asi rok a afty som zatial nemala.

Dobrý deň. Ja mám presne ten istý problém ako vy. Pobehala som už strašne veľa doktorov a samozrejme mi vôbec nepomohli. Začali sa mi robiť asi pred rokom ale strašé. Doktorka mi povedala, že to v živote nevidela. A čo mi pomohlo? žiadne prípravky s lekárne nič! Až ked mi doktorka predpísala imunor. Užíva sa to dlhodobo, len nemôžem na 100% povedať, že mi pomohlo práve to, lebo už asi 2 mesiace pijem aloe vera a musím povedať, že je to omnoho lepšie… vôbec sa mi nerobia tak ako vtedy… už len sem tam nejaká malá… ale myslím, že ked to budem dlhodobo piť, zmiznú úplne. Je to trošku náročné finančne, ale ked si predstavím tú bolesť, radšej do toho vrazím aj kopu peňazí, tí čo majú také bolesti ako ja to určite chápu a sú ochotní tak isto ako ja urobiť pre to všetko

Ja som za tie roky odpozoroval, ze afty sa umna objavia iba ked som chory. A teda to 100% suvisi s oslabenou imunitou, pretoze v case choroby je telo naozaj oslabene. Takze jednoznacne robit vsetko pre posilnenie imunity, spanok pred polnocou, vela zeleniny a vela pangaminu (pivovarskych kvasnic), kazde rano svedske horke par kvapiek do vody alebo echinacea. Studena sprcha takisto!

Ahojte spolutrpitelia, afty mávam našťastie zriedkavo, ale vždy to stojí za to. Moja skúsenosť je, že týždeň sa afta otvára, týždeň zatvára - hojí. Používam len homeopatiká, ktoré ale zaberajú, iba keď začnem len pri náznaku afty: Argentum Nitricum D6 - dusičnan strieborný, borax sa mi neosvedčil. A Argentum len zmierni bolesť a niekedy čas trvania. Po príčinách už nepátram, ale bude to asi stres a oslabená imunita. Aj teraz sa trápim s troma: na špici jazyka, na jeho dolnej strane a na ďasne. Ale už som v druhom polčase :slight_smile: )

Ahojte mne vzdy, dlhorocne a zarucene pomaha robena tinktura gingivalis, jedine co je na nej zle je to, ze vzdy ked mi dojde, musim ist ku doktorke po recept, aby mi ju mohli v lekarni namiesat.

Afty súvisia s alergénym obdobím. V tomto období je nutné sa vyhýbať potravinám na ktoré ste alergický, u mňa sú to napr. jablká v surovom stave. Taktiež pozor na poranenie sliznice napr. kefkou pri čistení zubov. Ak sa afta spraví aj tak tak rýchlo do solárka, alebo na slnko, čiže vit. D

Momentálne mám dobrú skúsenosť na afty s gelom “Urgo na afty”. Dosť to štípe, ale vytvorí sa tenký film a chráni ranku pred vlhkom v ústach a tak sa rýchlejšie hojí. Náhodou mi to poradila lekárnička a upozorňovala, že to strašne štípe, ale mne sa to nezdá také zlé a fakt to pomáha :slight_smile:

Mozno je to hlupost, ale aftam treba predchadzat, snazim sa davat pozor aj na ciste pribory v restauraciach, treba si ich riadne vylestit servitkou, bez ohladu na to, ci vyzeraju cisto a pozor na tvrde zubne kefky, aby vam neporanili dasna.

Mne sa robia afty odkedy si pamätám. Niekedy viac, niekedy vôbec. Čo ja viem poradiť, su vodičky Bukosan / to už sa asi ani nevyrába, nebolo to nič moc, len na začiatok / , Herbadent, Corsodyl, Propolis, Florsalmin a Kamistad-Gel. Všetko mi pomahalo len dočasne, jedine Florsalmin / dosť štípe / a Kamistad pomáhajú, samozrejme ich treba aplikovať hneď ako zbadáte, že sa aft robí. Teraz mám po dlhej dobe 3 naraz a som dosť zúfalá.

Aj obycajna ‘Whitening’?

Dosť mi teraz pomohlo umývať si zuby zub. pastou Paradontax. Obsahuje sódu bikarbónu, povedala by som, že to bol taký malý a dosť rýchly zázrak, afty sa začali krásne sťahovať a už môžem jesť.

Ahojte, problem s aftamy mam aj ja uz dlhodobo, raz som ich vsak mala na mandliach, bolo to strasne, nemohla som nic jest. Doktor mi poradil Oralmedic, vyzera to ako tycinky na cistenie usi, zlomite ju, do nej stecie taka fialova vodicka a potriete, ma tu hnusnu chut ale pomaha to okamzite. Afta sa pomaly lieci ale bolest hned ustupi. Vyskusajte to, mne to naozaj pomohlo. Aj ked u nas to maju len v jednej lekarni, tak sa to tazko zhana. Dufam, ze Vam to pomoze tak ako mne. Monika

Súhlasím s tebou, že každé liečivo pomáha len dočasne!

Mám tento istý problém ako všetci tu. Ale, chcem aj ja prispieť s mojou skúsenosťou. Bola som u alergologičky a predpísala nám, (lebo sme mali obaja so synom afty) Issoprinosine. Na zvýšenie imunity. On pomohol asi za 2 dni, čo som bola super prekvapená, že afta tak rýchlo začala miznúť. On je len na predpis, ale mne aj synovi rýchlo pmohol.