Afty, ako sa ich zbaviť?

Afta sa mi spravila prvýkrát v živote. Zo začiatku bola malá ale ako som ju začala vypalovať alkoholom, zväčšila sa a dokonca mi trochu poškodila ďasno. Prosím poradte mi niečo velmi učinné a rýchlo pôsobiace. Ďakujem.

Poradím ti asi toľko. Robili ti u lekára krvné testy na potravinové alergény ako je lepok? Nemáš náhodou aj problémy s trávením, alebo vyprázdňovaním? Vyskúšaj nič za to nedáš.

Skúste ústnu vodu s obsahom Stevie. Ja si vyrábam prípravok sama zo sušenej Stevie. Pomáha okamžite a užívam Steviu aj ako sladidlo.

Chcem sa spytat ci to mozem dat aj malemu dietatku, ma dva roky, dakujem.

Ahojte. Práve som dúfam úspešne porazila afty, jediná a najlepšia rada skutočne efektívna je vyšuchať si afty aj ďasná ak vás bolia práškovým cukrom a prepláchnuť repíkom. Málokedy verím na takéto recepty, ale bola som už v stave zúfalosti, tak som to skúsila a je to fakt perfektné. Stačí túto procedúru urobiť raz za deň a to po večernom umytí zubov! Všetky lieky z lekárne ako milgamma, herbadent, propolis sú dobré, ale nie sú také dobré, ako práškový cukor. Tieto lieky vám len utíšia bolesť na cca 5 minut. Je to strašná bolesť, afty tak Vám všetkým, ktorým sa nimi trápite prajem skoré uzdravenie. Lenka (20)

To mi je luto, neviem ci to budes citat, skoda ze si nedala email, ale mas problem v zaludku, zisti si co je candida, mala by si dodrziavat prisnu dietu a hlavne nejest maso.

Mne pomaha vzdy iba Alpa, potrem to alpou 5 - 6 krat a je potom ale je to hrozna bolest, ked to clovek alpou vytiera, ale zase da sa jej hned zbavit. Do boja proti Aftam.

Afta sa mi prvykrat urobila na vyske koncom osemdesiatych rokov, hned som s tym utekal zubarke, nevediac o co ide. Ta vytiahla asi 5 cm zltu tubu so steroidnou mastickou Kenalog in Orabase. Nabrala na tycinku hrudku asi velkosti zrnka ryze a aftu tym potrela. Mal som prist na druhy den na kontrolu. Bolest ustupila zachvilku a na druhy den uz bola z afty len mala zlta jazvicka. Doktorka to potrela znova a kedze bola tuba uz temer prazdna povedala nech si ju vezmem a natieram ak by sa to vratilo. Kedze prvak ma na vyske burlivy zivot a stresy k tomu patria, afty sa vratili za par mesiacov. Prve potretie mastou pred spanim, vytvori sa ochranny film nad bolavym miestom, rano je z afty uz len zbytok co nebolel, znova potriet - po jedle - a vecer zasa pred spanim. Na dalsi den rano bol na mieste afty len svetly bezbolestny fliacik, co do vecera zmizol. Pomahalo mi to roky, stale tak dobre. Ked sa mi mast minula chcel som zohnat novu, ale zubari aj lekarne mi hovorili, ze liek celosvetovo stiahli z predaja lebo vraj zapricinuje osteoporozu. Ale teraz ho v internete najdete kopu, v roznych obaloch. O osteoporoze som nenasiel nikde zmienku. Ak ma s tymto liekom niekto skusenost, nech napise.

No, tak alpu by som radšej neskúšal, lebo ja som ešte nevedel o čo ide, tak som to riadne vytrel alpou a rozrástlo sa to do nenormálnych rozmerov, zubárka povedala, že už videla mnoho vecí, ale toto ešte nie, takže to by som už viackrát neriskoval. Mám z afty ešte aj teploty, bolesť hrdla ako pri angíne a mám to už šiesty deň, liečim to druhý. Som z toho absolútne zúfalý, aftu mám po celej dĺžke spojnice ľavého líca, na pravom líci jednu, pod jazykom na ďasne a na jazyku mám ďalšie, mám napuchnuté ďasná, ďalšie dve sa mi urobili na hornej a dolnej pere. Ledva rozprávam, prehĺtam len ťažko a aj to s bolesťou ako pri angíne, nejem vôbec nič už asi tretí deň… doteraz som slovo afta nepoznal, ale po tomto si ho zapamätám do konca života. A nieje to od stresu, nemám dôvod sa stresovať. Odporúčam s tým k zubárke, zvykne sa to vyleptať niečím, mňa to ešte len čaká, dúfam, že to pomôže, lebo inak sa asi zastrelím: ( ( (

Afty a ďasná sú dobre liečiteľné akupunktúrou, liečbu treba viesť cez žalúdok a slezinu!

Ahojte. Skúste šalviovú tinktúru mne pomohla v priebehu troch dní.

Jednoznacne suhlasim s tym, ze pomoze Slnko, ale skoda, ze teraz slniecko nemame tak potom s urcitostou viem povedat, ze pomaha aj pivo lebo obsahuje velke mnozstvo drozdia minimalne 2-3 vypit a aspon s dalsim dvoma si vykloktat hrdlo hlavne sa zamerat na miesto kde je aft, ale pomaha aj ciste drozdie zriedene s vodou, ale pochybujem, ze toto niekto vypije a pri vykloktavani nema taku uspesnost, ked som bola na dovolenke poradila mi to jedna zahranicna liecitelka a do dvoch dni sa mi afty zlepsili, ale samozrejme nezabudajte popri tom aj na cerstvy vzduch. Mne sa urobil pred tyzdnom jeden hnisavy aft v hrdle nemozem jest, pit, ani dokonca spat mam vysoke horucky, neviem sa ho zbavit ani antibiotikami ani nicim inym a kedze beriem lieky nemozem vypit pivo preto teraz trpim najprv musim dobrat lieky a potom sa toho zbavim svojou metodou a uz aj overenou;). Len vyskusajte za vyskusanie nic nedate.

Mne pomohol vzdy Dusicnan strieborny, ked nemate roztok pomoze aj tycinka co je original na bradavice, je to ale tuhe a velmi agresivne, treba zobrat tycinku na citenie usi, namocit do vody a trochu obtriet poriadne o tu dusicnanovu tycinku a tu prilozit na aftu. Boli to a je to neprijemne, ale teraz som sa zbavil afty za tri dni, treba to aplikovat iba raz denne. Popri tom pomaha Tantum verde kloktat - proti bolesti aj na dezinfekciu a samozrejme aj repikovy caj. Ked da clovek vsetky tieto veci plus probiotika, tak sa tych aft da zbavit pomerne rychlo, drzim palce. Dolezite - s tym Dusicnanom pozor!, je to fakt silne, tak sa tym nedotykajte nicoho, coho netreba, na kozi su z toho cierne flaky, ktore vydrzia pomerne dlho a jazyku to tiez nerobi moc dobre. Tiez ma napinalo, ale zvykol som si, bolest vyhrala nad reflexom. Co sa tyka deti, urcite chodte k lekarovi, ak nepomoze tak poradi, urcite necakajte, ci sa to vylieci, je to hnusna bolest aj pre dospeleho, nieto pre dieta.

Mne poradila kolegyna taky super trik: dat na vatovu tycinku alkohol (riadne silny) a prilozit to na aftu a opakovat kazdy den, do troch dni mas po afte. :slight_smile:

Ja som tiez, uz vyskusala vselico a jedine, co mi zabralo, je Urgo a az tak velmi nestipe, a este mi zabera Kamistad gel.

Navstivit zubara. Trocha ozonu a specialna pasta, ktoru ma zubar a do dvoch - troch dni je fuc a mate to bez rizik a experimentovania.

Treba vytierat gazou namocenou v Tantum verde

Na afty jednoznačne pomáha propolis. V spojení s alkoholom síce štípe, ale miesto úplne umŕtví a za krátko vylieči.

Afty sa tvoria v prípade nedostatku vitamínu B, ktorého môže byť nedostatok napr. vďaka stresu, vysokej námahe alebo poruche trávenia. Odporúčam B komplex alebo magne-B6. Mne to pomoholo.

Mám syna, ktorý sa lieči na onkológii a ma problém s aftamy. Poraďte mi niečo, čo mu pomôže.