Afty, ako sa ich zbaviť?

Ja som vyskusala na afty vsetko, doslova, jedine co mi pomaha a to na 100% je spray vola sa Nasobec. Predpisuje mi ho Dr., alergolog, imunolog. Je to spray do nosa, tak som zostala v rozpakoch, ale je to ten najlepsi prostriedok na afty, verte mi. P.S. po znamosti ho kupite aj v lekarni, stoji priblizne 5 eur, doplatok je 0,50 eura.

Casto opakujuce sa afty: nedostatok B vitaminov, stresove obdobia. Mne sa afta urobi sj ked sa kusnem do jazyka. V lekarni si kupim Kamistad mast a nou potieram. Vyborna je aj na herpes. V detstve mi lekarka predpisala neake lieky ze PP, ale to uz nie je dostat.

Ako vyrátať ID, mám minimálnu mzdu po celých 35 odpracovaných, ID mám na 50%. Ďakujem.

Ahojte, ja trpim aftami uz od detstva, objavovali sa mi najma v obdobi, ked zacinala jesen alebo zima, takze si myslim, ze to ma nieco spolocne s imunitou a zaroven, ked mam stresove obdobie. Vyskusala som na to uz vsetky mozne prostriedky, ale nic nezabera, ziadne maste a lieky z lekarne. Jedine, co mi vzdy zabralo bol roztok od zubara, neviem, ako sa to vola, ze sa to neda ani kupit a dostavaju to len doktori, nie je to na predpis. Takze ak vas velmi trapia, nepomoze nic, len zajst k doktorovi, najlepsie zubarovi.

Dobry den. Chcela som sa len v kratkosti spytat, syn ma na jazyku a na oboch stranach ust afty a pani doktorka mu nato dala nejaku zarabanu vodicku na vytieranie ust a sirup na podporu jedenia (nechce nic jest). Este mu dala aj repikovy caj a bio gaja kvapky, co si o tom myslite? Dakujem za odpoved.

Dobry vecer. Ja vam urcite odporucam pripravok Urgo afty filmogel. Mala som nezensitelnu aftu, ktorej som sa nedokazala zbavit a lekarnicka mi odporucila toto. Treba s tym zaobchadzat fakt opatrne, ked si to nanesiete vsade tam, kde sa vam to dotklo ci v ustach alebo na pere, automaticky sa urobi biely film a nezbavite sa ho nijak. Hlavne si treba precitat navod a mne afta zmizla uz po druhom dni pouzivania. Vrelo odporucam.

Ahojte, mne sa afty prvý krát urobili asi pred dvomi dňami. Ale teda poviem vám nepriala by som to ani tomu najhoršiemu nepriateľovi. Mám toho plné ústa - na jazyku a na podnebí. Napuchli mi z toho uzliny, teplotu skoro 39 mi strieda zimnica a bolí ma každé sústo aj slovo. Doktorka mi na to dala Stopangin a B-komplex, no nemám pocit, že by mi to nejak pomáhalo. Kloktám si to šalviou, aj všetkými možnými bylinkami, ale nič mi nepomáha. Poraďte čosi lebo za chvíľu zomriem od hladu.

Ja som mával afty cca. 2 týždne, keďže som tu bolesť nemohol vydržať, poradil mi môj krstný, ktorý je doktor, aby som si na vriedok priložil vatu namočenú v Alpe a za 1 minútu mi vykrvácala, ale ma aj bolesť prešla. Na budúci deň, keď budete stále cítiť, už ale menšiu bolesť, si na to priložte vatu opäť a uvidíte, ako to pomôže. Nebojte sa, je to len znak toho, že afta vám čoskoro zmizne. Po troch dňoch už aftu v ústnej dutine mať nebudete. Len to skúste, stojí to zato, pretože alkohol najviac 60% ozaj pomáha. S pozdravom, ferik.

Na aftu zaberajú rôzne veci, ale dôležité je zistiť, prečo vôbec vznikla. Ak vznikla preto, lebo ste si nechtiac štuchli kefkou pri umývaní zubou, alebo ste si hryzli do ďasna je dobré použiť alpu, propolis alebo niečo podobné. Ak však máte afty kvôli alergii, tak neodporúčam ani jedno. Ja osobne mám afty preto, lebo som alergická na niektoré potraviny a vysoké trávy. Keď som si ich začala potierať alkoholom alebo propolisom ešte viac sa zväčšili. Mne na ne pomáha mundisal gel a tantum verde

Ahoj, len Ti pisem, ze manzel mal to iste a teraz lezi v nemocnici, lebo ked ho zbadala zubarka, hned ho poslala na infekcne a odtial uz isiel lezat na odd., musia byt pre istotu pod dohladom, aby nedostal nejaku infekciu, hned dostal infuziu, nejake vitaminy a vodicku na potieranie, takze dufam, ze sa to rychlo zlepsi. Je to hnusna vec, nemohol ani prehltat a nehovorim o jedle. Skore uzdravenie.

Ja mám problémy s aftami a jediné, čo mi pomáha je B-komplex. Vždy keď ho nepoužijem 1-2 dni, tak už aj sa mi objavia afty. 2 roky som nevedela, čo mám spraviť, alebo z čoho to mám a potom mi kožná lekárka vypísala také kvapky Florsalmin, ale to mi nepomáhalo a už som skúšala hocičo a nič mi nepomohlo, ale potom mi povedali, že nám ísť k zubárovi a spýtať sa a on mi povedal, že takýto problém má veľa ľudí a jediné čo pomôže je B-komplex.

Ahoj Bibiana, vyskusala som ten Afte Urgo Filmogel a zabral, sice afta mi trvala bezne ako vzdy tyzden, ale po prvom natreti, som hned citila, ze boli menej a bolest po prvom dni presla, takze aj to je u mna velky uspech. Odporucam kazdemu, nech vyskusa.

Najlepsia ustna voda v lekarni na afty je Corsodil. Fakt super a nestoji vela.

Afty podľa jedného uznávaného DE lekára vznikajú psychosomaticky tak, že človek sa bráni povedať vl. názor, musí čušať, klamať, je v strese, nesloboda a podobne, čím sa oslabuje jeho energia a imunita. Neviem, netuším, nekomentujem.

Neuveriteľné, ale ja by som mohla byť živým príkladom toho, že je to pravda. Už nejakú dobu sa trápim v zamestnaní tým, že nie som spokojná s mojim platom, ale bojím sa ozvať, a sú tam ešte niektoré veci, ktoré by bolo treba vydiskutovať, ale tiež to stále odkladám, no a pred mesiacom sa to začalo, že sa mi v ústach objavili tri veľké afty vedľa seba, bola som aj u doktorky, dala mi na to mastičku, aj tabletky na podporu immunity, tak po týždni mi tie afty zmizli. Problémy v práci som neriešila, ale zamestnávajú moju myseľ každý deň. A teraz, po dvoch týždňoch mám aftu znova!

HM, kuknem na názov knihy, možno Vám pomôže, viem, že som ju kupoval v Pantha rei, dúfam, že to nie je reklama, asi 10 eur, ale pokiaľ sa bojíte povedať svoj názor, asi sa Vám to bude vracať. V našej oblasti sa tradovalo, že afty vznikajú ohováraním a odporúčalo za zahryznúť do vl. goliera, zrejme sa spustila reakcia, keď tomu človek uveril, lebo vždy zmizli, aj bez liekov, tak do 7 dní. Vyžalovať sa, zabojovať … telo sa iba bráni zlému zaobchádzaniu duše. Držím palce.

Absolútne súhlasím. Presne to sedí aj na môj prípad. Mala som afty v lete práve, keď sa nám v rodine všetko tak divne pokazilo a všetko som to dusila v sebe, lebo som sa bála reakcie ostatných. Nikdy v živote už sa nebudem báť povedať svoj názor na nič, lebo nič nemôže byť horšie ako AFTY.

Veľmi pekné poetické vysvetlenie, afty naozaj môžu vzniknúť kvôli oslabenej imunite, a to jednoducho aj kvôli tomu, že jete so špinavým príborom alebo neumyté ovocie a pod. Stres vyvoláva mnoho nepríjemností a ochorení, to je ale pravda. A ver tomu, že môže byť aj niečo horšie ako afty :smiley:

Tiež sa mi raz za čas spraví afta, za posledný rok asi 2x taká, že som mala problém jesť atď… Skúšala som dezinfikovať ústnymi vodami, dbať na hygienu, konkrétne som používala Listerin a lokálne ešte Florsalmyl. Veľmi to nepomáhalo. Čo mi zabralo teraz, sú dve veci - posledné dva dni užívam B-komplex, probiotiká a kúpila som si náplaste na afty (RemeSense). Použila som jednu a po pár hodinách je to oveľa, oveľa lepšie, odporúčam, afta sa okamžite začala hojiť.

Najlepsi na afty je Sorex, po dvoch aplikaciach necitite bolest a do dvoch dni po ranke ani pamiatka.