Ako ošetriť najbežnejšie úrazy na výlete

Však to je dobrý zvyk. Aspoň vieš, že všetko, čo máš doma je okej - použiteľné. Akú tú dezinfekciu zvykneš kupovať, ak sa môžem opýtať? A kupuješ kde? V lekárni, či skôr online?

Ja som si napriklad tak navykla, ze pokial sa da, tak aj objednavam z netu. Lebo je to proste rychlejsie a sikovnejsie ako behat po obchodoch a motat sa medzi ludmi. Teraz zase take nejake chorobne obdobie, ze sa mi to uz niekolkykrat potvrdilo, ze mi je takto lepsie nakupovat. Akoze samozrejme, ze ked nieco potrebujem hned, urgentne, tak to idem do obchodu.

tiez som na tom tak isto, kolko krat sa mi proste nechce a zvlast v lekarni sa melie najviac chorych ludi, tak tie volno predajne lieky si kupujem tiez cez internet a mam pokoj, nemusim nikam chodit a vsetko mi to prinesie kurier az domov

podla coho si vyberate, ze odkial objednate? mate nieco overene alebo podla ceny sa riadite?

Vieš čo, ja napríklad kupujem normálne v lekárni, málokedy takéto veci objednávam z netu. Lekáreň mám po ceste, keď idem na nákup, tak mi príde zbytočné objednávať. Ale akože nájdeš v pohode na hocijakej stránke, potom už len keď tak si ceny porovnať.

Zase v niektorych pripadoch nie je podla mna najlepsie riadit sa cenou. Lebo tak niektore dezinfekcie mozu byt ucinnejsie ako ine a budu o nieco malicko drahsie. Takze skor si sledovat, ze na co ju chces pouzivat.

ved jasne, pokial ide o taketo veci, ako su nejake lieky, vitaminy, lieciva, doplnky a podobne, tak to som uz davno si uvedomila, ze netreba pozerat na cenu. treba si pozriet, co ma ake recenzie napriklad, co naozaj aj funguje a skor podla toho sa riadit.

Ale však tie dezinfekcie, to zase nie je taká položka, že keby ste aj nekupovali hneď tú najlacnejšiu, tak to zase nejak nenaruší rodinný rozpočet. A nemyslím si, že tiež nejak často sa používa taká dezinfekcia. To musí byť ozaj človek nešikovný, aby ju pravidelne využíval. Tým nechcem ale povedať, že nie je dobré ju doma mať pre každý prípad :blush:

Tak to isto hej, lebo ked nie je dezinfekcia, tak mnoho krat ostava na jej nahradu len nejaka palenka a to uz teda poriadne stipe a teda aj zbytocne je sa takto tryznit, ked netreba. Ale co som chcela, ake velke balenia mavate tak najcastejsie doma? Teda neviem, ci sa vobec moze dezinfekcia pokazit

To si nechcem ani predstaviť, že by som dieťaťu na rozbité kolená mala liať pálenku, to len tá predstava je hrozná.

nooo teraz uz nie ale kedysi neboli take moznosti co sa tyka dezinfekcii, ake su teraz. inak nemate v talone taku, co by teda moc nevysusovala rany a pokozku samotnu?

Preco by sa to malo diat? Vsak nedavas si dezinfekciu len tak na pokozku. Keby bola rec o takej, co sa vsade v obchodoch ruky pri vstupe este donedavna dezinfikovali, tak okej, to nepoviem. Ale toto je skor myslene tak, ze pri nejakom uraze alebo poraneni.

vies co, by si sa cudovala, uz som raz taku mala, ked som bola po operacii a napriklad mne nesadla, ako nestipala ale fakt sa mi na tej rane robili az supinky… ty pouzivas teda aku? mohla by si dat dobry tip

No fuuuuha, tak to musela obsahovat podla aj nejaky alkohol alebo nieco, ked ti to takto vysusilo pokozku a dorobilo taku galibu. Clovek si chce pomoct a vlastne si este viacej takto uskodi.

Tiez by som povedala, lebo vsak inak to nema podla mna preco vysusat pokozku. Teda myslim si tak aspon. Zase nemam toho vyskusaneho tolko. Nieze by sme nemali doma doteraz kadejake dezinfekcie, ale chvalabohu sa mi urazy a poranenia a taketo drobnejsie zranenia vyhybaju. Asi som az moc opatrna alebo co :smiley:

heh asi hej ale tak ber to tak, ze je to proste stastie, ziadnemu zraneniu sa asi clovek proste nepotesi a duplom ak sa nieco stane napriklad detom

ale to aj ja mam taku kamosku, co nemala nic zlomene, nebola v nemocnici, nemarodila nejak dlhodobo, proste nic taketo. to ked mi hovorila, ze ona ma doma jedine tak tabletky od bolesti a od teploty, tak som sa len smiala, ze keby videla tie moje zasoby, na vsetko mozne mam volaco v repertoari :smiley:

A tak podal mna nejaky ten zaklad ako lieky od bolesti, obvazy, leukoplasty a dezinfekcia, tak to si myslim, ze je taky zaklad, ktory by mal mat doma kazdy jeden

uz aj ja som sa tak naucila, ja som vecne po susedoch zhanala, ked bolo nieco akutne treba. ale vsak to zase nestoji tolko a vydrzi to dlho, takze sa vyplati investovat tych par eur.

Neboj sa mna to tiez cas naucil, lebo ako pri niecom sa dalo ako tak improvizovat, no boli aj stavy, ked uz to take lahke nebolo xixi a to sa clovek aj sam za seba tak trocha hanbil, ze to doma nema