Ako prestať fajčiť? Poraďte mi prosím!

Teraz som videl v jednej show z USA, dávali si do vody nejaký extrakt z byliny Lobelka, vraj to nahradí pocit nikotínu a pomôže pri odvykaní. Takisto na zbavenie tela nikotínu tam pili zeleninový koktail z mrkvy, cibule, paradajky a kápie.

Je to velice tažke prestat fajčit, ale mne to funguje takto mužu to poradit každemu co chce prestat fajčit. Jak rano pijete kavu tak si vždy povedzte že zitra si už nezapalim a tak to delejte každy den a ten den prijde verte tomu mne to funguje ale vydrži mi to tak rok ale tentokrat som rozhodnuty až do smrti vono to nebude dlouho trvat nebo už mam 59 tento rok, ale ked nemužete dejchat a kašlete a dokažete si ješte zapalit a sam sobe hovorite je to možny kašlu a ješte si zapalim tak to je sila a prestal som a nic mne už neprinuti aby som si zapalil. A co je nejvetši sila že moje žena si toho ani nevšimla že už pet dni nefajčim a furt ji rikam že mam pro ni k narozeninam prekvapeni to bude 16. 3. bude mat 33 rokou tak to ji dam k narodkam ona nefajči a moc si prala aby som prestal a ja som to nevydržal viac jak rok. Tak ked mužu poradit skuste si sam sobe ponadavat aj to pomuže musite proste prestat nebo vas to zabije. Je to pošušnaničko si zapalit ale až do doby ked vam nic neni potom je to pruser to mi verte

Ja som mal tiež problémy s fajčením a už 30 rokov nefajčím. Na to je potrebná pevná vôľa. Asi dva týždne som nosil so sebou neotvorený balíček cigariet a vyhýbal sa fajčiarskych priestorov / krčmy, bary / kde sa fajčilo a po dvoch týždňoch som s fajčením prestal. Kupoval som si sladkosti vždy keď som mal chuť na cigaretu, ešte asi mesiac a bolo po fajčeniu. Po čase som opäť chodil aj do krčmy a reštaurácie. Skús to.

No tak je jedna hodina rano ja si tu pekne sedim a piju kavu a bez cigareti tak to by som nikdy neveril že vypiju kavu bez cigarety. Dneska je prave tyden co nefajčim a ani mne to nepride stale neco delam a tak mi ani na rozum nepride. Držim se a vy co kourite okamžite toho nechte nebudete litovat je to teprve tyden a už citim jak se mi lepši dejcha. Pozor fajčim zle som to napsal fajčil som asi zhruba padesat let. Vite jak mi to tedko pride som slobodny rozved som se s cigaretou a to je fajn skuste to taky žadny popol mi nepada na zem ked nekam jdu tak nehladam cigarety sirky zapalovač

Milane nefajčit tricat rokou tak to je jak keby si nikdy nefajčil a tu pevnu volu maš ked tricat rokou nefajčiš, ale mi sme zaudeny mi musime se vyvarovat vuni nikotynu nemam pravdu?

M mas uplnu pravdu. Mna to zial este len caka. Uz som nefajcil 5 rokov a potom znova. Lahko sa to pise, tazko realizuje. Nic ine, len chciet prestat pomoze.

Champix som tiez uzival. Po prehltnuti tazko v zaludku, nespavost a postupne som skonstatoval, ze som zbytocne vyhodil peniaze. Ale drzim palce, mozno Tebe pomoze.

Dobrý deň, som študentka druhého ročníka gymnázia a robím SOČ ohľadom fajčení, AKO SA DÁ ODNAUČIŤ FAJČIŤ POMOCOU PUŠKVORCA OBYČAJNÉHO. Chcela by som sa Vás spýtať, či sa Vám alebo niekomu, koho poznáte podarilo odnaučiť fajčiť vďaka Puškvorcu?
Za odpoveď veľmi pekne ďakujem. Jelžová
Kontaktujte ma prosím na e-mail: kristinajelzova@gmail.com

Radšej prestať a pribrať ako ničiť a riskovať život :slight_smile: Som na ceste. Prestanem fajčiť a dúfam že bude OK :slight_smile:

Tá rastlina sa volá Lobelka tabaková (Lobelia inflata) a je to bežná okrasná rastlina našich záhrad a rodinných domov.
Čo si asi ale v TV show prepočul bolo, že nejde o to, že by lobelín nahradil pocit nikotínu.
Ide o to, že po zavedení lobelínu do tela sa tento naviaže na neuroreceptory pľúcnych a žalúdočných stien a pri následnom vdýchnutí nikotínu núti organizmus na prudké vracanie. Po jednom požité sa lobelín drží v tele niekoľko týždňov a vracanie vyvoláva už aj závan od miestnej krčmy alebo prechod popod okná reštiky na Korze…
Preto je lobelín súčasťou všetkých odvykacích kúr nikotínovej závislosti.
Ja osobne by som týmto spôsobom prestať fajčiť neskúšal.

Ja zasa doporučujem preštudovať si niečo o chromozómoch.
To, čo nám denne hlásajú krabičky, že cigarety spôsobia 9 z 10. rakovín pľúc je somarina ako rampa!
Fajčiari majú odblokovaný alergický syndróm, tzn. obranné látky sa nebúria proti pevným čiastočkam, ktoré tvoria dym (dym po chem. stránke - nerozpustná pevná látka v plynnej látke). Práve preto sa naštartuje jeden z chromozómov a vytvorí imunát práve voči tomuto dymu.
Pomer rakoviny a pľúcnych chorúb u fajčiarov a nefajčiarov je 50 na 50. Takže je jedno, či niekto fajčí alebo nie.
A odstaviť tuhého fajčiara od nikotínu nie je spravidla po zdravotnej stránke veľmi vhodné riešenie.
Už na druhý deň sa 80% pacientom zhorší zdravotný stav natoľko, že 50% z nich sú hospitalizovaní.
Takže pohľad na pľúca fajčiara nič neváži. Zvlášť ak nefajčiar žije v meste. Jeho pľúca vyzerajú podobne.

Ahojte. Mám 75 rokov fajčil som od 17- stich rokov, prestal som, keď som mal 50 rokov. Posledných 5 rokov som fajčil denne cca 45 cigariet. Pokúšal som fajčiť asi 25 rokoch, vydržal som dva dny. Keď som prestal fajčiť mal som príznaky slabej chrípky, nefajčil som deň dva a sa mi to zapáčilo, skúsim. Mal som doma 2 krabičky cigariet, po 3 týždňoch som ich dal zaťovi. Nutkanie na cigaretu a uplné vysporiadanie sa s návykom trvalo cca 1 / 2 ROKA. Vydržal som dnes sa pozerám na to akoby cigareta nebola nič, nič mi to nehovorí. Ale jedno chcem upozorniť : prestať a neskúšať. Nefajčím 25 rokov a som TU. prajem všetkým, ktorí to chcú skúsiť, aby vydržali !

Väčšiu sprostosť som v živote nepočul!!!!

Pomocou Champixu som prestala fajčiť po 50 tich rokoch!!!

Motiváciou bolo nielen zdravie, ale najmä zvyšovanie cien cigariet.

Kúpila som si len strednú dávku, začala som užívať tabletky, fajčila som pár dní veselo ďalej bez nejakého odporu, stanovila som si deň, kedy prestanem. V ten deň som si nekúpila cigarety a prestala som fajčiť bez akýchkoľvek abstinenčných príznakov alebo vedľajších účinkov. Nepoužila som ani štartovaciu ani udržiavaciu dávku.

Samozrejme chuť na cigaretu prišla - pri káve, v prítomnosti fajčiaceho človeka, pri ďalších stereotypoch spojených s fajčením, ale dala sa bez problémov potlačiť. Tak už vyše roka nefajčím.

Jediným negatívom bolo, že som si nestrážila hmotnosť a pribrala som 10 kg, ale už som osem z nich zhodila disciplínou v jedle. Dá sa prestať fajčiť, len treba chcieť a Champix pomôže a je to v hlave,

Aj ja končím.

To je najlepšie prestať hneď zo dňa na deň. Proste seknúť s tým a hotovo. Veľa záleží aj na psychike človeka a či to naozaj chce, či mu natom záleží aby prestal fajčiť. Môj známy napríklad prestal fajčiť ale po troch mesiacov znovu začal, takže žiadna sláva.:smirk:

Prestat fajcit nie je len take jednoduche a ked este niekto fajci dlhe roky. Je to o psychike ale nie kazdy to dokaze. Vzdy podla mna takehoto cloveka donuti len nejaka situacia ked sa stane nieco zle. Ale samozrejme neprajem to nikomu

Ale niekedy ani nepomôže ak príde človeku zle. Môjmu starkému raz prišlo zle a dva mesiace nefajčil a potom znovu začal takže žiadna sláva.:smirk:

tak potom co by bolo dobre pre fajciara? prestat fajcit jednorazovo hned alebo postupne…? tiez by som chcela aby moj partner prestal fajcit, lenze on byva aj dost nervozny z prace, takze je mu ta cigaretka pomoze ked ma nervy…