Ako sa zbaviť vší vo vlasoch

Ahojte, nedá mi, aby som nereagovala na príspevky, ktoré chvália petrolej. Keď som bola v ZŠ, dostali sme s mamou (učiteľkou) zo školy vši. (Niekedy v osemdesiatych rokoch.) Použili sme petrolej aj s igelitom na niekoľko hodín, no všetky vši nezlikvidoval a ešte k tomu nás veľmi pálila a štípala pokožka. Myslím, že je to dosť škodlivé. Ja by som už nikdy petrolej nepoužila ani pre seba, ani pre moje deti. Vtedy sme museli aj tak použiť nejaký prípravok z lekárne. Tento týždeň ničíme vši mojej dcérke (dostala ich v ZŠ). Použili sme Paranit šampón, podľa mňa je celkom dobrý. Riadne postupujte podľa návodu, na suché vlasy 10 minút atď… Vajíčka (hnidy) z vlasov nesťahujem, ale napadnutý vlas odstrihnem a hneď hodím do koša. Je to drina, ale postupne dáme preč všetky. Paranit sa má dať pre istotu znova po siedmych dňoch. Zaujalo ma, že v jednom príspevku je napísané, že vša bola živá aj po troch dňoch bez cicania krvi - pozorovaná pod pohárom. Takže vysávať, prať, plyšové hračky odložiť na dlhšie, alebo oprať, alebo niečo iné vymyslieť … Všetkým prajem úspešné vyliečenie a hlavne nedostať ich opakovane od iných.

Ja mám vši už 4 roky. Vyskúšali sme už úplne všetko. Aj petrolej aj paranit, a viac prípravkou. Pomohlo to akurát tak na pár dní. Nesvrbenie hlavy. Vši pozdochínali, ale hnidy ostali. Nechcem sa ostrihať, tak preto skúšame hocičo. Hnidy mám na každom vlase. Verím že sa toho raz zbavíme. Len nato treba čas. Pokúšame sa ich zbaviť 4 roky a nejde to ajtak. Buď sa ostrihám, alebo už fakt neviem. Keď mal niekto rovnaký prípad, alebo podobný, budem vám vďačná keď mi dáte vedieť. A hlavne ak to pomôže. Ďakujem.

Mať vši 4 roky je veľmi dlhá doba. Dcére som ich tiež objavila. Má veľmi husté vlasi a svetlé, čiže nebolo hnidy veľmi vidieť. No postupom sme sa ich zbavili. Vyberali sme ich asi 5 hodín. Vlas po vlase. Všetko sme povyberali a zopakovali aj o 2 dni a pomohlo to.

Ahoj už viackat som mala vši a vždy som sa ich zbavila ale teraz sa to vobec nedarikupila som už skoro všetke možne pripravky v lekarni ale nič nezabera prosim vas pomožte mi ako sa ich zbavit ?

Dobry den, my mame tiez podobny problem. Nam zabera sampon Caprisan prirodny sampon. Kadernicka nam odporucila spravit aj zabal s octom a na hnidy nezabera ziadne vycesavanie ani sampony. Hnidy treba rucne vyberat, vlas po vlase, kedze sa tam svinuchy drzia ako klieste. Hlavu pozeram niekolkokrat denne a verte mi, stale sa objavuju nove, aj na miestach kde uz neboli. Ale po pravidelnych kazdodennych kontrolach sa ich da zbavit, ale naozaj musite pozerat kazdy den a vyberat ich. Samozrejme kazdy den umyvame aj samponom.

Dobrý Deň. Dnes som si všimla že vo vlasoch mám vši. Ako ich mám zlikvidovať ? Známi mi poradili aby som sa dala prefarbiť. Alebo ostrihať. Neveim čo mám spraviť lebo mám dlhé rovné vlasy. Prosím poratnťe mi. Ďakujem

Odporučam vlasy umývať v OCTE, vykupat s nom hlavne tú pokožku!

a potom poprosiť niekoho doma, vziať žehličku na vlasy, a vypáliť ich a povyberať:) To je osvedčený sposob, kamoška mi ich vybrala z dosť hustých vlasov! :slight_smile:

Krásne sviatky!

Neviem ako ty ale kup si Paranit
Alebo najskor Sprej Duffisol H si nasprejuj chvílku nechaj a potom umy normalným šámponom :slight_smile: ja som si to dala dneska a vši mi šli preč aspoň ktoré kladli vajíčka Ale potom si vymeň tričko lebo to budeš mať aj na tričku

Si chcela napísať Diffusol H

Dcéra mi doniesla zo školy vši, nikdy som sa s tým nestretla, a preto kým som si to všimla mali sme ich cela rodina. V tom okamihu, mi došlo z našeho rodinného zoo zle, nevedela som čo skôr. Kúpili sme Paranit sprej cca 470 kč, za hodinu boli vši zlikvidovane. Ešte som vyprala osusky, nosene oblecenie a obliecky na 60 stupnoch. Prevetivne sme pouzili Paranit sampon, ktory bol zdarma pri Paranit spreji, a hlavne sme dlho dlho dlho vycesavali ( v baleni bol zdarma taky kovovy hreben priamo na to urceny) , takze ziadne vyberanie vsich zdochlin a hnid rukami. Dcere asi cez 3 hodiny vycesavania. Oplatilo sa. Hlavne netreba stresovat, ako ja. :wink:

Dcéra mi doniesla zo školy vši, nikdy som sa s tým nestretla, a preto kým som si to všimla mali sme ich cela rodina. V tom okamihu, mi došlo z našeho rodinného zoo zle, nevedela som čo skôr. Kúpili sme Paranit sprej cca 470 kč, za hodinu boli vši zlikvidovane. Ešte som vyprala osusky, nosene oblecenie a obliecky na 60 stupnoch. Prevetivne sme pouzili Paranit sampon, ktory bol zdarma pri Paranit spreji, a hlavne sme dlho dlho dlho vycesavali ( v baleni bol zdarma taky kovovy hreben priamo na to urceny) , takze ziadne vyberanie vsich zdochlin a hnid rukami. Dcere asi cez 3 hodiny vycesavania. Oplatilo sa. Hlavne netreba stresovat, ako ja. :wink:

Ahojte, dnes my babka objavila vši uš sme sa snimi stretli mám ich došt tak my vistriekkala hlavu zo sprejom jednim nevem jak sa volá a vsi sa vihubili us len vicesavam. A vyberá my hnidy ako sa ich mam zbaviť bez viberania ak sa vam zle tahaju dsjte na hlvlasy olej obyčajný slnecnicovy

Ahojte našla som si hnidu, ale nechcem to povedať rodičom aby ma neostrihali ako sa mám toho zbaviť aby o tom nevedeli rodičia ? ale vola čo fakt čo pomôže… -_- ja som sa už stretla zo vši ale teraz sa fakt bojím rodičom čo mám urobiť ?

Vážne to pomohlo ?

Mne nikdy nepomohol… -_-

No… ja newiem ani ako sa ich mám zbavit moje dcery ! dala som jej tam jeden ucinonok proti všiam, ale v škole ju volju VŠIVAČKA ! Poradte mi ako mam zabranit v otm aby nemala vši! Ďakujem…

Najviac pomaha paranit ja som mala minulý rok vši a pomohol tak dufam že mi pomôže aj teraz

Daj si gutalaksu polej si stim hlavu a jedno deci aj vypi postav sa do prievanu vsi ti povyskakuju z hlavy a ti poseres

Daj ťe si paranit, alebo skúste šampón na psi ale na blchi a ked to dáte tak elektronický hrebeň

To ny som rada chcela vediet aj ja