Ako sa zbaviť vší vo vlasoch

Najlepsi sampon je liberella je sice drahy ale stratla som sa stim nielen jeden krat a malo by vam to zmiznut do tyzdna

Ahojte, dcérke som v jej dlhých vláskoch našla jednu všu a ten večer som si našla aj ja jednu… svrbelo to asi dva dni predtým, ale v živote by mi nenapadlo, že si to zažijem na vlastnej koži… no, utekala som do lekárne vraj najlepší je Paranit, zabudli dodať, že asi aj najdrahší… v akcii za 16, 10e aj so šampónom a hrebienkom žial iba na živé potvorky… umyli sme sa obe, a začala som jej vyčesávať vlasy po pás… potom sebe… aby som sa poistila na druhý deň sme urobili obe zábal z octu a potom sme sa umyli Orthosanom pre psov… vyčesávala som, další deň sme skúsili majonézu vraj zaberá… a vyčesať… teraz je to takmer týždeň a ja som si vyčesala dve krpaté ale živé všičky… a tak mám teraz na hlave Orthosan a čakám čo bude… v sobotu si máme dať Paranit ale neverím, že sa toho zbavím… malej vyčesávam už iba hnidy a je ich chvalabohu menej… jasneže som všetky veci aj oprala… bojím sa že sa to zase vráti ak nepôjdem dohola… : / / / / / / /

Ahoj neverím že si nemusela vyberať hnidy rukami… tie sa totiž ničím vyčesať nedajú len stiahnuť prstami s nehtami alebo odstrihnúť vlas na ktorom je to prilepené… inak sa môže stať ako mne že po asi troch dňoch sa z hníd vyliahli dalšie dve malé ktoré som ale chvalabohu vyčesala lebo to robím sebe aj dcérke každý deň dvakrát aj doobeda aj poobede…

Dievcata ja s tymito zvieratkami bojujem u dcer 6 rokov. Ako nastupila do skoly. Neviem povedat ci niektorí zo samponov zabral alebo nie, vyskusali sme snad uz vsetky a minuli stovky eur. Ked si spocitate kezdy mesiac iny sampon plus vsetko pradlo vyprat. Ja som uz bola psychicky zufala. Umyla som jej hlavu vysusila prezehlila vlasky s vedomim, ze ak nieco ostalo tak ich spalim. sadli na dvor a ako ked opica hlada blchy mlademu tak, tak sme vyzerali mi ked som jej hladala este zbytky vo vlaskoch. Mesiac co mesiac. Po dvoch tyzdnoch zo zeleznou pravidelnostou doniesla vsi zo skoly zas. Ked som sa stazovala ze nech s tym nieco robia, nech kontroluju deti tak ako nas, tak mi pani ucitelka povedala:To nie je v nasej kompetencii. To je vas problem. Ja ze ok moj problem by to bol keby tie vsi nosila z domu. Ale ona ich pravidelne nosi zo skoly. Teraz sa veci pohli:Rodicia poslali do skoly hygienu:Ta dala prikazom kontrolovat deti. Malu mi ucitelka poslala domov a volala mi ze je taky chulostivy problem, ze ziakom a aj mojej dcere nasli vsi a ze mam ist k dr ta jej vypise PN a odvsivavit potom k dr na kontrolu a po kontrole ak dr povie ze je ok tak moze ist do skoly. Povedala som jej len ze dakujem rodicom co tam poslali hygienu, ZE KONEČNE SA S TÝM ZAČALO NIEČO ROBIŤ. A dorazilo ma v lekárni keď lekárnička povedala ze od roku 2006 sú vsi celoplošný problém! Len skoda ze si to este poistovne nevsimli, mohli by zacat preplacat priprvky na to.

Mam dne dlhovlasé dcéry a problém taký istý,… škola za to nemôže, vraj… bola som v lekarni, kde som sa na to pýtala, lekarnik, čo tam predaval, povedal, že ide vziať do skladu, ostala v lekarni jeho žena, … ta mi pošepkala, … "nič nezaberá, dajte dcere na vlasy TATARSKU OMAČKU večer, zabalte do igelitu, do uteraku a rano zmyte, zopakujte to asi 4x vždy po 7 dňoch, aby boli na 100% preč, zaberá to 100%, mam to odskušane, ale ešte stale som nenašla spôsob prevencie, ako zariadiť, aby sa do vlasov vši už nikdy nedostali… okrem ostrihania na krátko… o čom dcera z hustými vlasami po pás nechce ani počuť. Pekny deň. Z

Ahojte ja mam vši už pol roka a neviem sa toho zbaviť.
Skúsila som už všetko. Raz dcéra vysávala koberec a tak ma napadlo co tak skúsiť ich povysávať:) jasne skúsime čokolvek len aby sme sa tych potvor zbavili. Išli sme od vrchu hore a sama som bola svedkom ako jej minimalne 10 povysávalo. Potom som jej pozrela a živé potorky boli preč. hnidy som jej vyčesala hrebienkom a teraz už chvalabohu máme pokoj. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Si vtipná

Fakt tak skusim picinko

To neni ťažké poviem ti skús majonézu.

Ahojte,
chcela by som sa spýtať ako sa ich mám zbaviť?
mám dlhé husté vlasy a neviem čo s tým… poraďte prosím
Ďakujem

Dobrý deň…
Už sa dosť dlhú dobu trápime celá rodina (okrem ocina) s všami. Doniesla ich moja sestra, skúšali sme milióny týchto tu Vami pridaných prípravkov a výsledok? NIČ nepomohlo.
Už som zúfala s toho. Neviem ako sa toho zbaviť a keďže ja aj moja sestra sme školopovinné, a nieje nám to príjemne sa báť chodiť do školy s tými malými potvorami.

Dobrý deň mňe pomohla alpa tie hnidy vipadali sami a opakujem to stale do kola a dokola a uz nemam skoro ziadne hnidy ani vsi

Ahojte zo školy som doniesla vši samozrejme som sa ich hneď zbavila ale niekto ich asi roznáša po škole pretože som ich dostala znova a potom opäť znova a ja už neviem čo s tým. Poraďte mi prosím

Ano tento vysavac naozaj funguje… byvam na intraku a chytili sme vsi aj ao spolubyvajucou a tak na s napadlo vsetko povyaavat aj hlavy! Vsi uz nemame ani jedna na vlaatne oci som videla ako mojej spolubyvajucej hnidy a tie nehutne chrobaky vcucavalo do vnutra vysavaca… Ak sa bojite o svoje vlasy nic vam ro neurobi mozno vam vysavac zakudli riadne vlasy ale vsi aj hnidy bidu odstranene :smiley:

Takže moja rada: laky, kondicionéry, fény a žehličky, šampóny, dáke séra na zahubenie (ja som používala liquido duo) a veľmi zaberá farbiť si vlasy, keďže vo farbách je čistá chémia to tie malé potvory aspoň čiastočne pozabíja. :slight_smile: A hodiny vyčesávania samozrejme.

Kupte si Orthosan 2, 99e pre macky a psy a kazdych 7 dni minimalne po 4 tyzdne nechajte posobit aj 15min na vlhkych vlasoch. vsetci co byvate v domacnosti. 1 Orthosan je na cca 7 pouziti- pre 2 osoby. Je setrny lebo zviera ho na sebe ked ma aj zje a s tym vyrobca pocita, takze sa nemusite obavat. Pripravky sa predavaju len na vsi aj ked pisu vyrobcovia, ze su aj na hnidy, ale niektore nefunguju ani na vsi napr. olejovy. Kto si mysli, ze drahsi je lepsi, ucinny na vsi je aj Difusil, ale stoji asi 20e. My sme vyskusali aspon 10 pripravkov olejov octov tea three olejov, dajte na moju radu Orthosan a stale v ten isty den po 7 dnoch si ho aplikujte 4krat v mesiaci. nikdy vsetko nevystrihnete a za par dni to mate zas. Ak si myslite, ze po 1 nastriekani je to ok tak to este len zacina lebo zoo je az ked vyjdu z hnid. Mam 13r. dceru a uzili sme si…

My sme doma teraz prekonali vši a ako písala nižšie Petra aj nám najlepšie zabral liquido duo forte. Pozabíjal všetky vši, my sme ich potom už “iba” vyčesávali a všetko prali. Raz sme skúsili aj octový zábal, ten tiež celkom pomáha.

Naozaj to funguje? :smiley:

Mala domaca pomoc: V miske vymiesajte 2 ks vajce, 2 lyzice medu a 2 lyzice extra panensky olivovy olej. Nechhajte posobit celu noc rano oplachnite a pouzite bezny sampon. Vlasy sakraslejua prestane svrbet hlava.

Súhlasím, liquido je veľmi účinný, aj my sme ho používali :slight_smile: Najhoršie sú tie nervy pri vyčesávaní a kopec roboty je kolo toho.