Aky mate kavovar?

Aj poháre? Ty si potom všetko čo k dobrej káve treba kúpila hej?

jasne ved co budem :slight_smile:
kupila som si toto https://www.planeo.sk/katalog/1189860-de-longhi-dlsc-302-sada-poharov-mix-prislusenstvo-do-kuchyne.html to mam sest poharikov na kazdy typ kavy a myslim, ze to je zaklad :stuck_out_tongue: nejako vela navstev nemavame, takze je to uplne optimalne pre nas a su dobre, ze tie pohariky nebyvaju ani horuce ked si do nich urobis kavu

kamaratka si teraz tak kupovala a je to dobre, lebo ved original kava ku kavovaru, co byva tak to nie je najlacnejsia, takze je to dobre ked je k tomu :wink:

presne ako pises mne sa to tiez paci a casto sa to oplati takto kupit, lebo ta cena vychadza velmi prijemne aspon doposial, co som pozerala ponuky :slight_smile:
@antolkamentolka toto mas dobre, ved to uz si nemusela potom nic zvlast kupovat a to su take, co nepali cez ne ked je kava horuca nie?

presne ako pises, tak nam to staci pretoze je ich tam sest a to pre nas uplne staci a je to fakt tak ze nepali, takze bez problemov si ten pohar chytis a to mna oslovilo na tom :wink:
a tiez ze su priehladne, ze pekne vidiet kavu, aj penu aj vsetko, ja proste to mam tak rada preto som si ich zaobstarala a nelutujem!

Kocky pozerali ste nejako aj na tlak a taketo veci pri vybere?? Alebo co bol taky hlavny faktor podla ktoreho ste sa orientovali?

Toto sú skôr veci ktoré môj muž pozerá, náš kávovar, čo máme má tlak 15 barov, má vstavaný mlynček a tiež je aj na mletú aj normálnu kávu, že na celé zrná, toto sú proste tri veci, ktoré boli pre nás základ, na to sme prizerali.
Minulý rok nejako na jeseň sme kúpili a je fajn. Ovládanie jednoduché, má dotykové tlačítka z čoho trošku som bola nesvoja, že či to bude v pohodičke, ale teda problém s tým nemám žiadny.

ovladacie tlacitka nie su problem, to na to si clovek velmi rychlo zvykne, je to len o tom mat trosku vacsi cit v rukach, to proste treba, ale to je akurat tak vsetko :slight_smile:
ale aj tak, ked pises, ze na mletu kavu, tak tu by som do neho davala len v krajnom pripade, ked je kava dlho pomleta, tak uz nema taku chut a taku vonu jak ked si ju cerstvo pomelie

zakazdym ked je nieco taketo novsie aspon teda u mna to tak je, tak mam trosku obavu, ze ci budem veidet to ovladat alebo cosi, ale to do vsetkeho prides a velmi rychlo :slight_smile:

To máš pravdu, že čerstvo pomletá káva je úžasná a tú vôňu milujem. Škoda že doma si takú kávu zatiaľ vychutnať nemôžem, nakoľko na taký kávovar si ešte musím došetriť, tak zatiaľ chodím na takú len do kaviarne :slight_smile: Ty máš taký kávovar, ktorý ti aj priamo pomelie kávu?

Tie lepšie kávovary podľa mňa už všetky vedia aj pomlieť kávu, pokiaľ to nie sú len tie kapsulové.

sofi mozem sa ta spytat, co vas taky kavovar stal? a co znamena, ked ma tlak 15 barov? dobre tomu rozumiem, ze cim viac barov, tym lepsie alebo od toho to nezavisi? v kavovaroch sa moc nevyznam, preto budem rada ak mi poradis, lebo nejaky chceme s manzelom v blizkej dobe kupit.

@darkadraha No postupne áno, ale ten začiatok, že sa bojím čokoľvek stlačiť aby som niečo nepokazila, to proste je pre mňa také jak by som to pvoedala, ale väčšinou ja sama seba a zbytočne v tomto smere vystresujem :smiley:
@zdeni_richterova Automatické áno tie väčšina je už taká. Ale napríklad teda pri pákových tak tam to musíš zvlášť riešiť.
@anitka74 Ten náš stál niečo cez 300 euro, čo myslím, že je dobrá cena keď ide o automatický kávovar. Že všetko si porobí sám, že aj si kávu pomelie. To znamená pod akým tlakom tlačí tú kávu. Dobré je hlavne mať jasno v tom akú kávu chceš, čo zvyknete piť :wink: Od toho by som sa odrazila.

ale osobne ani tie kapsulove kavovary by som nejako nezatracovala, kamoska ta ma taky kavovar pretoze oni nejako kavu nepiju a ma to len tak akoze pre navstevy a tak ked k nim zajdeme aj my a je to tak dobre :slight_smile: lebo mame moznost si vybrat aku kavu, vieme, ze to nema dlho nejaku otvorenu a vela ineho, cize niekedy aj taketo kavovary su dobrou volbou, ale jasne, ze ked sa denne pije kava, tak automat s mlyncekom to je zaklad, cez to vlak nejde :smiley:

Hej, hej to viem Sofhia, že pri tých pákových to človek musí zvlášť riešiť ale tie sa už asi moc nepredávajú, či? My sme kamarátke ako svadobný dar kupovali kávovar a tiež sme už len tie automatické hľadali.

Benicka tak to by ma nenapadlo riešiť, koľko má človek otvorenú kávu a či nie je stará :smiley: :smiley: :smiley: Aj keď viem, že niektorí ľudia sú riadny experti a nemajú problém ponúknuť aj so starými zásobami :smiley: :smiley:

automaticky znamena, ze ty nasypes kavu a on si ju pomelie a potom aj sam davkuje? spravne tomu rozumiem, ano? no my mame kavu radi najradsej asi klasicke espresso a potom samoska, ze si rada pochutname aj na cappucine alebo lattecku.

@zdeni_richterova Toto by som nepovedala, práveže veľa ľudí je takých gurmánov, čo si všímam aj v mojom okolí, že sa vyžívajú v tom ako kávu robia, takže tí majú radosť aj z toho ako si pomelú kávu ako si ju do kávovaru dajú, takže aj pákové majú svojich obľúbencov. Ale teda je fakt, že každý sme úplne iný a keď niekto chce také ako kapučko a podobne, tak to je lepšie siahnuť po automatickom. Aj ste to ako dar kúpili? Aké boli ohlasy?

Áno presne ako píšeš, ten kávovar si ju aj nadávkuje, že si ju odváži, takže ty mnohokrát len jedným tlačítkom si urobíš kávu akukoľvek chceš. Potom keď takto tak pozeraj aj s nádržkou na mlieko, keď chceš si aj takéto robiť, to si samé napení aj pripraví, len potom sa priprav na to, že takéto prepracovanejšie sú potom aj o niečo drahšie, ale tak ponuka obchodov je rôzna, my sme v Planeu kupovali a tam mali dobré ceny :wink:

Nebudem sa s tebou hádať Sofi, keďže nie som ani zďaleka taká odborníčka na kávovary ako ty :slight_smile: Jasné, kúpili sme a kamarátka bola veľmi rada, nakoľko mi sama o tom hovorila, že by chcela nejaký kvalitný kávovar. Veď tento víkend som akurát u nich aj bola, tak mi spravila fantastické cappucino :wink:

To mam zdeni rada aj ja a este aj so skoricou na vrchu, to je uplna topka! :slight_smile:

1 Like