Aky mate kavovar?

ano inak toto je fakt, ze niekto pije kavy na energiu na take prebratie a zase su potom taki labuznici, co si vychutnavaju aj robenie kavy, aj jej pitie, ze to proste este tak nejako viacej prezivaju :slight_smile:

Sofhia a takyto kavovar vie aj sam vyhodnotit kedy mu treba dosypat kavu alebo to treba nejako pravidelne sledovat? ci sa nemoze stat ze by som ho zapla a ked by tam kava nahodou nebola, alebo by jej tam bolo malo aby sa nejako poskodil.

anitka ten kavovar ta samozrejme na to upozorni uz len zvukom, ked budes mat na normalnu zrnkovu kavu tak to uz budes pocut, ked bude mat malo kavy ze je cas dosypat, u nas neviem ci vobec bol uplne ze na prazdno, zakazdym ked si idem urobit, tak skontrolujem ci je nasypana, takze este sa nam take nestalo, ale myslim, ze by ti to dal najavo :slight_smile:
ako aj ked nie je voda alebo plny ten zasobnik na odpad z kavy tak to hlasi :wink: ale zavisi vsetko od typu kavovaru, od znacky :slight_smile:

simcora to sa mi paci taketo mudre masinky, este keby sa tak so mnou aj rozpraval popri vychutnavani si kavicky uz by mu nic nechybalo :slight_smile:

Rodičia si pár mesiacov dozadu kúpili kávovar na zrná aj na napenenie mlieka. Taký pekný chromový, ktorý sám zahlási, kedy ho treba vyčistiť - odvápniť. Radosť k nim chodiť na kávu. Akurát je príliš veľký mne do kuchyne, nemala by som ho kde dať. Chcela by som nejaký šikovný, čo vie spraviť dobrú kávu a nemusí mať príslušenstvo na napenenie mlieka. Viete mi odporúčiť nejaké z ktorých by som si mohla vybrať?

Kvetinik.kardi Najlepšie chutí káva u rodičov alebo kamarátov. Ak nepotrebuješ nejaké extra príslušenstvo skús pozrieť napríklad Krups, neviem či ho vyššie nespomínali. Prípadne Melitta alebo ešte značka Philco. Dobré značky sú aj Delonghi a Sencor, tie už ale majú aj niečo navyše ak sa nemýlim.

len tam je asi aj rozdiel v tom, ze ci vycistit ci odvapnit nie? lebo cisti sa kavovar castejsie, aspon teda co viem od kamosky, ze vlastne ten sos ci ako sa to vola musi kazdy druhy den ci tak nejako z toho kavovaru vysypavat aby jej to tam nezacalo plesniviet alebo cosi take, ze proste aby ho mala cisty neustale :wink:
ja takto ku kamoske chodim, ale teda nemozem k nej predsa chodit stale len kvoli kave budem musiet teda to uz aj doma nejako vymysliet :smiley: len neviem co mi na to povie moj muz kedze on kave neholduje :smiley:

toto je fakt to aj mne najviac v kaviarniach a tak, ale ked si vezmem kolko som uz penazi minula zbytocne takto na kavicky kade tade tak by som asi trpko zaplakala :smiley:

magola Také niečo pre istotu ja nejdem ani počítať, to by bola už pekná sumička. Len by ma zaujímalo napríklad, že po akej dobe by sa dalo rátať s návratom investície na kávovar.

Keby sa ale dalo čapovať aj pivko z kávovaru, to by hneď všetci chlapi chceli.

A čo akože ešte by nechceli? Akože aj u nás už padol taký nápad, že pípu aby sme si kúpili, že v lete sa to využije, ale teda toto zrovna nie je nič pre mňa. Ja na osvieženie si radšej urobím espresso tonic, to je pre mňa to pravé, nie nejaké pivo. Tomu proste ani po rokoch neviem prísť vôbec na chuť.
U nás to bol boj, čo sa týka výberu kávovaru, nevedeli sme sa zhodnúť, rozhodnúť a nakoniec sme vybrali úplne iný ako sme obaja pozerali, je sto a jedno keď človek ide sa pozrieť na predajňu. My sme skočili do Planea, pozreli sme čo majú a vďaka predajcovi sme aj hneď vybrali a pobrali sa domov :smiley: :smiley:

My tam ideme tak, že v rámci tour de obchody. Chlap sa tam vo väčšine prípadoch pri niečom zastaví a obdivuje a dumá. Také chlapské veci. To poznám, že pri dvoch návrhoch nakoniec zvíťazí tretí a úplne iní, ešteže sú v tých predajniach aj takýto poradcovia, tí to vedia rozseknúť.

aj ste ho hned skusali?
lebo ja sak ako sme kavovar kupili, potom som kupila komplet sadu aj poharikov na kavu a hned sme testovali a skusali proste co ten nas kavovar dokaze :smiley: :smiley:

to ste sa riadne hecli, ked aj sada poharikov. to ste kupili nejaky porcelan? nasi tiez ked kupili kavovar, hned nas volali s drahym na kostovku, akurat sme cakali kym sa precisti, ci co to vydaval za zvuky.

Cas Vianoc sa blizi, a kedze su moji rodicia velki kavickari, rada by som ich potesila pod stromcekom nejakym kavovarom. Poradte co teraz fici, co sa oplati kupovat. Nechcem nejaky narocny na obsluhu a ani taky co stoji polku bytu :slight_smile:

To je super, že už takto dopredu rozmýšľaš, mne už sa stalo, že som darčeky zháňala aj 23.12. :slight_smile: takže aspoň máš rezervu nejaký parádny vybrať. A bola si už aj pobehať nejaké predajne, že čo by ťa tak zaujalo alebo na webe prípadne pokukať. Vieš aby si vedela ako má asi vyzerať, prípadne aká cena je ešte ok.

Dakujem pekne :slight_smile: Vies co nebola som este v predajniach, lebo mi to zatial casovo nevychadza, a ani popravde neviem, ktore by sa mi tak oplatilo pobehat. Lebo teda ja mam rada, ked pridem do obchodu a rovno vyberiem a odchadzam. Ale kedze toto bude darcek, nechcem do odflaknut a preto som si sem prisla o radu, kde sa tak oplati ist a rovno vybrat nejaky perfisny :slight_smile:

len pri niektorych veciach sa to len tak neda, ze proste prides a kupis, najma ked ide o nieco drahsie ja proste si rada pozriem veci, porovnam a teda napriklad v Planeu som bola kukat, tam super, aj co sa tyka ponuky aj poradenstva, mohla som si pozriet ake su rozdiely, mne zalezalo aj na tom, ze velkostne ako na tom kavovary su, predsa len aby mi nezabral kopu miesta na linke, tiez som chcela aby dizajnovo fajn vyzeral, drahy mi kazal pozerat aj tlak, kolko barov a taketo veci, cize ono treba si nejaky ten prieskum urobit najskor

A preco prave tam si sa rozhodla ist? Ci mas to najblizsie? Fuha, az takyto prieskum? No dakujem pekne, lebo ja sa do tychto veci vobec nevyznam ze tlaky a bary a neviem co vsetko. Ale to uz asi zavisi od toho, co od kavovaru ocakavam nie? Lebo je teda asi rozdiel pozerat sa po dizajne, ktory sa mi paci a potom tieto technicke veci to uz neviem ci by som zvladla nejako pozerat a este si aj pamatat pri tolkych kavovaroch.

Tak ono keď chceš kvalitnú vec, je dobré to mať v merku, že čo treba pozerať, čo je už zbytočné a tak :slight_smile: A možno, keď hneď pôjdeš do obchodu ako ti písala Swetluska a popýtaš sa predavačov oni by ti snáď mohli nejaký ten rozdiel vysvetliť :slight_smile: