Bioptron - lekarska lampa

Moze sa lampa pouzivat aj dlhsie na dane miesto? Napriklad 20-30 minut? Ma lampa v takom pripade nejake vedlajsie ucinky? Hladal som to v prilozenej brozure, ale nic take som sa tam nedocital, taktiez, pomaha lampa pri liecbe koznych chorob a akne?

Dobrý deň, chcela by som sa Vás opýtať, či biolampa môže ppomáhať aj pri problémoch pri otehotnení alebo zápaloch vaječníkov. Ak áno, tak mi prosím napíšte, kde presne treba svietiť a ako dlho. Ďakujem pekne za odpoveď.

Dobrý deň, chcem sa spýtať, či je možné používať lampu Bioptron aj na liečbu malých bradavičiek na rukách? V akej vzdialenosti je ruku potrebné držať od lampy, ako dlho a ako často? Prípadne či je nutné mať aj kysl. sprej či farebné sklíčka pri riešení tohto problému? Ďakujem za skorú odpoveď.

Na bradavice i na starecké bradavice Bioptron pomôže, ale treba mať trpezlivosť a svietiť niekoľko mesiacov - potom sa bradavica “rozmrví” a odpadne. Efektívnejšie by bolo namočiť cibuľové plátky do octu a po nasiaknutí vyrezť presný kúsok, nalepiť a prípadne vymieňať … upozorňujem, že reakcia je dosť veľká bolesť, ale bradavica sa už nikdy nevráti. Bioptron používajte radšej na skrášlenie tváre, na poranenia a podobne, aj na starecké výrastky - bradavice je vhodné používať, lebo tam cibuľa asi nejde prilepiť (na tvár, krk, …).

Tehotným sa lampa nedoporučuje, aby ak sa náhodou niečo stane s plodom, nebola zvalená vina na lampu (marketingová poistka). Zápal vaječníkov môžete ošetrovať svetlom priamo nad zapálený vaječník (bielym svetlom, alebo ak máte farebné filtre, tak modrým), alebo na príslušný akupunkrúrny bod.

Moc vás pozdravujem a som veľmi spokojná s BIO lampu, ktorú máme od 1999. Veľmi nám pomohla pri liečbe manžela po amputácii prstov a liečbe rán pri diabetese. Veľmi často ho používame a aj požičiavame. Ja som ochorela a momentálne som onkologický pacient a pri liečbe sa prejavujú rôzne vedľajšie účinky, na ktoré by mohla pomôcť Biolampa. Počula som však, že onkologickým pacientom sa neodporúča používať. Nemohla som to v návode nájsť. Je to pravda a prečo? Mávam herpesy, afty a pod. Ďakujem a s pozdravom Zuzana.

Moj manzel ma ostrohu na pate, da sa to vyliecit Biotronom? Kolko krat denne to treba osviecovat a kolko minut? Chceme kupit Bioptron Compact 3.

Mám dvojmesačnú dcéru, ktorá trpí atop. ekzémom, je možné používať na liečbu Bioptr. lampu?

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či tá lampa je dobrá aj na liečbu sklerodermie (scleroderma circumscripta)? Ďakujem

Zdravim vas vsetkych, mam doma tu lampu a som po operacii, rana mi trochu hnisa a cital som, ze Bioptron je dobry aj na rany, len neviem, ktoru farbu mam pouzit, vedel by mi niekto poradit?

Dcerka má skrátené achilove šlachy, v dôsledku detskej mozgovej obrny, čo sa prejavilo na jej chôdzi. Nakoľko je to kombinácia ochorení nervového charakteru a pohybového, použitie prístroja by pomohlo? A kombinácia ktorých farieb. Počula som veľa dobrého, len neviem, či je vhodný aj pre náš prípad.

Prosim Vas, kde by som nasla navod, ako sa pouzivaju jednotlive svetla - nastavce. Dakujem. Prajem pekny den.

Dobrý deň, Bioptrom je určený aj na liečbu atopického ekzému?

Chcela by som sa opýtať na postup liečby bolesti bederného kĺbu. Konkrétne akým svetlom a ako dlho? Ďakujem

Chcem sa opytat, suseda mi aplikovala tuto lampu, ale nie zo vzdialenosti 10 cm, ale uplne pritlacila na miesto, moze to mat nejake nasledky?

Dobry den, ja by som sa chcela opytat, ci tato lampa pomaha aj na bolesti zaludka, lebo ju mam doma? Dakujem

Dobry den. Prosim Vas, chcela by som vediet, ci biolampa lieci aj mikozu noh. Som z toho uz nestastna, vracia sa mi to kazdy rok a uz si neviem rady ako sa toho mam zbavit. Mam tu lampu doma a ani som nevedela na co to je.

Dobry den, zaujimalo by ma, aky je rozdiel medzi Bioptronom a normalnou infralampou. Pozeral som sa na technicke udaje a vychadza mi z toho, ze ziaden rozdiel az na nizsiu spotrebu Bioptronu - 20 watova halogenova ziarovka oproti 200 watovej infraziarovke v infralampe. Prosim o technicke udaje, nie reklamne. Dakujem za odpoved.

Chcem sa opýtať, po akom čase stráca liečebný účinok Bioptron lampa, nakoľko ja som to dostala od otca, ktorý málo používal, ale bolo to kupované v roku 1998, či to je ešte funkčné, aby som si neublížila pri používaní. Ďakujem za odpoveď.

Bioptron funguje stále pokiaľ svieti žiarovka v lampe. Ak vyhorí, treba ju u distribútora lampy objednať a vymeniť. Bioptron bude fungovať tak ako predtým.