Bioptron - lekarska lampa

Dobry den, hladala som na tejto stranke navod na pouzitie bioptronovej rucnej lampy. Nenasla som, ale nasla som dobry napad. Mame psika s hnisavou ranou na labke a mna nenapadlo, ze by sa to mohlo aplikovat aj zvieratkam a jedna pani sa tu pytala, ako to moze tiez pouzivat na psika. Prosim poslite mi navod na pouzitie (ten zial k lampe nemam - asi sa stratil) a aj ci to rovnako mozem pouzit na zvieratko? Dakujem.

Dobrý deň, dcéra má akné po vysadení antikoncepcie. Mám Bioptron, pomôže jej to?

Ja mam tu lampu doma, svietim si s nou prave na bolave koleno, ktore som si pred dvoma tyzdnami vyklbil. Bol som s tym u ortopeda, uz mi odtial vytiahol 2x vodu, berem aj tabletky. Ale az teraz po tyzdni ma napadlo, ze mam doma tu lampu. Tak som si zacal svietit. Na vypadavanie vlasov to nepomoze, som plesaty. Myslim, ze to je v genoch. Bolo to dost drahe, mam aj farebne spektra, volakedy som to aj skusal, nic zvlastne som nepocitoval. Urcite to ma nejaky vplyv je to elektromagneticke ziarenie, vacsej vlnovej dlzky cize svetlo. Aj ked je vonku slnko, tak sa ludia hned lepsie citia.

Moze Bioptron pouzivat clovek s leukemiou?

Treba sa opýtať svojho onkológa. Ale najskôr Ti ju zakáže.

Mam B. lampu uz 9 rokov aj farebnu terapiu s kozmetickymi doplnkami po zaruke 2005. Mozem ich este pouzivat? Ak nie, kde ich kupit a v akej cene? Bohuzial neviem, ako sa pouzivaju jednotlive farby napr. pri horucke, ktore a kde. Prosim poradte ked viete. Dakujem.

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na môj častý problém. Tri dni som používala Bioptron Compact s farebnými sklíčkami na dutiny. Stav sa mi zhoršoval, bolesti neustupovali, tak som navštívila lekára.(nosno-krno-ušného)! Na moje prekvapenie mi zakázala naďalej lampu používať. Nasadil mi antibiotiká, toho času už beriem druhú dávku a stav sa nezlepšuje. Môžete mi prosím vysvetliť, prečo som musela prestať používať lampu? Svietila som si s fialovým svetlom. Ďakujem

Dobrý deň, chcem sa spýtať, či sa dá lampa použíť aj na štítnu žľazu, lekár mi povedal, že mám štítnu žľazu ako by ju mole prežrali. Akú farbu mám používať a ďalej či sa dajú osvetlovať ostrohy na päte a akou farbou, ďakujem.

Dobrý deň, vedel by mi niekto poradiť, kde by som zohnalala návod na liečbu terapiou farieb? Vopred ďakujem.

Da sa pouzivat Biotron lampa aj na vitiligo? Dakujem.

No ja som ten Váš zázrak rozobral je tam halogénka 20 W, polarizačný filter a smiešne chladenie v skromne prevedenom puzdre, celý prístroj je tak výrobne zrovnateľný s 15 éčkovym sušičom na vlasy z Lidl, viac tam nie je, ale cena je nehorázna, to mi verte, myslím si, že polarizované svetlo má niečo do seba, tak ako aj magnetoterapia a pod 120 éčiek by bolo tak akurát na parádny kšeft za ten zázrak.

Dobrý deň, chcem sa spýtať, ako sa použivajú jadnotlivé farby.

A čo tak na karpálny kanál, pomáha svietenie aj tam? Už neviem zohnúť prsty do dlane, a aj mi tŕpnú. Vraj táto lampa nepomáha liečbe. Skúsil to niekto, prosím? Dajte vedieť.

Dobrý deň, môžem túto lampu so zelenožltým svetlom používať na liečenie rany na hrudníku po kardio operácii? Ako dlho môžem svietiť a v akej vzdialenosti od tela? Dakujem za info.

Dobrý deň, dcéra má 4 roky, často máva problémy s nosnými dutinami a následným kašľom. Rozmýšľam nad kúpou Bioptron lampy. Pomáha i pri takýchto problémoch? Mohli by ste mi na mail zaslať nejakú cenovú ponuku? Ďakujem.

Chcem sa spýtať, či pomáha lampa pri liečbe akné ak áno, tak po koľko minút sa mam nahrievať na jednom mieste a do koľko dní by som mal vidieť zlepšenie. Vopred ďakujem.

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či sa dá kúpiť stojan na lampu bioptron. Ak áno, môžete mi napísať cenu stojana? Ďakujem.

Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť. Mám doma starší typ BIOPTRONu bez farebných svetielok. Mojej mame sa urobili bercove vredy a svietime na ranu lampou. Má však veľké bolesti po nasvietení. Prosím Vás poraďte mi, ako by sme mali svietiť na ranu.

Prosim, uvedte seriozne testovanie Bioptron lampy v klinickych podmienkach. Dakujem, MUDr. Herczegh.

Odporúča sa, aby liečba Bioptronom bercových vredov prebiehala pod dohľadom lekára, aby sa rana hojila zvnútra, nielen na povrchu, pri liečbe je tiež dôležité používať oxy sprej. Keďže máte starší typ Bioptronu bez farebnej terapie, je potrebné nasvecovať z väčšej vzdialenosti (10-15 cm), aby ste ranu nezohrievali, pravdepodobne ide o silný zápal, keďže je liečba sprevádzaná bolesťami. S novým Bioptronom a s použitím farebnej terapie pri liečbe bolesti ustupujú a rana sa v priebehu niekoľkých mesiacov úplne vylieči zvnútra.