Bolesti chrbtice

Ahoj, som zdravotna sestra a mam vazne problemy s chrbticou. Myslim si, ze priznaky, ktore popisujes nie su typicke pre chrbticu, skor si myslim, ze to mas srdcovo cievneho povodu, uz len zrychleny pulz sposobuje tlak na hrudi. Ak mas moznost vybavit si, nech ti spravia komplet odbery krvi a pytaj sa aj k neurologovi a teplo sa obliekaj, pri tvojej profesii ti chrbat velmi lahko prechladne, mozes mat aj nejaky nerv zapaleny, len tie mdloby a studeny pot mi k tomu nesedia, ale pri velkych bolestiach moze byt, len to vsetko chod urychlene riesit.

Dobrý deň. Mám 40 rokov a posledné 3 týždne mám bolesti ľavej ruky - pichania do krku a pichanie na ľavej strane u srdca a veľmi vysoký tlak a stále studené nohy. Využívala som už 2 druhy liekov, pichanie trochu prestalo je mi lepšie, ale stále som veľmi zadýchaná, vysoký tlak pretrváva a začali mi aj bolesti na ľavej strane dolu pri obličkách a prechádza to až do prednej strany k bruchu. Príde mi aj nevolno, obleje ma pot, stále ma liečia na chrbticu. Prosím o radu. Ďakujem

Dobrý deň, ja by som sa chcel poradiť, mám bolesti hlavy, závraty, zvonenie v ušiach, pocit neistoty, už to trvá štyri mesiace, už som pochodil neurológa (CT, MRI hlavy), diagnóza tenzná + cervikogénna cephalea, porucha dynamiky C chrbta gastroenterológa, negatívne, krčného tiež negatívne, povedal mi, že to môže byť z chrbtice s chrbticou mi neurológ nič nerobil, fakt neviem, čo už ďalej, prosím poradte mi ak viete, ďakujem, mám 24 rokov.

Dobrý deň, manžel po operácii má znova problém, vyskočená platnička a opäť bolestivo tlačí na nerv. Neskutočné bolesti, nevládze chodiť. Odporúčaná ozónová injekcia zatiaľ nepriniesla žiadnu zmenu, sme vo finančnej tiesni, manžel pre svoju chorobu je na čiastočnom invalidnom a ja starobná dôchodkyňa. Zaplatiť 100 eu za injekciu sa mi zdá strašne veľa. Poisťovňa ich neprepláca? Treba vybrať aspoň 3 injekcie, aby pomohli.

Čaute, mám 19 rokov a tiež sa u mňa prejavujú takéto príznaky, bolesti v strede hrudníka. Zatiaľ sa to objavuje len zriedkavo, cca. raz do mesiaca, ale aj tak to nie je veľmi príjemný pocit. Chcem reagovať na to, čo písal Jano o tom cvičení. Ja cvičím skoro každý deň, chodím do posilky, florball, bazén a aj tak sa tá bolesť začína u mňa prejavovať, tak neviem či to pomôže.

Dobry den. Mila pani, chcela by som sa s Vami skontaktovat. Mam podobny stav. Trva 15 mesiacov, co nemozem chodit ani lezat, ani pracovat. Budte tak dobra a ozvite sa mi.

Ahojte. Mam taky problem ako vy. Iba, ze mam postihnute 4 platnicky: L2, 3, 4, 5, S1. Nemozem stupit na lavu nohu, ani lezat. A tiez mi najprv 4 mesiace liecili bedrovy klb. Bola som v Dunajskej Strede na vys. a lekar ma tam odbil, ze mne ozonoterapia nepomoze, a ze to ma ani nemoze boliet.

Ahojte. No mne veru ani dormeo nepomohlo!

Dobry den, ja som v utorok absolvovala ozonovu injekciu v D. Strede a neplatila som vobec nic. Robil to dr. Konik, je mily a zlaty doktor.

Daj si ponapravat chrbticu. Mna tak bolievala hlava, dala som sa ponapravat odbornicke a bolesti ustupili, mala som zablokovane stavce.

Mám takové bolesti chrbta - skolioza, absolvovala jsem ozonoterapii L4/5 a L5/S1 ta mi nepomohla, bolesti mám stále velké a přechází do levého kloubu. Magnet. rezonance, RTG vše mám. Teď nevím, zda se to dá operovat laparoskopicky nebo klasicky. Prosím p. doktorku o radu. Velmi trpím a v tomto případě žádné masáže, mastičky jsou zbytečné. PN jsem 3 mes. Nejhorší je to, že vás lekári objednávají. Přijdte za týden, potom za měsíc, ale vy máte ukrutné bolestia jim to je úplně ukradnuté. Statim znamená okamžitě? Díky.

Dobrý deň. Ja som v októbri absolvoval už štvrtú operáciu driekovej chrbtice. Po operácii bolo celkom fajn, ale asi po mesiaci sa mi bolesti vrátili natoľko, že dnes musím užívať opiáty. Navrhujú ma na nejakú elektrónku, ktorou si budem regulovať bolesti. Nemáte nikto poznatky a skúsenosti, ako to funguje. Za každú radu budem povďačný.

Zdravím srdečně, ozonovou terapii jsem absolvovala, byla plne hrazena pojišťovnou. Nejvíc mě mrzí, že jako plátce VšZP musím čekat v pořadovníku rok na laparoskopický zákrok chrbtice, ale klasická operace by byla cca. do 1 měsíce, ale ta bolest potom a dlouhá rekonvalescence. Udělejte si úsudek sami. Držím palce. V.

Dobry den, mam tiez vazne problemy s chrbticou, no neviem o ake sa jedna u Vas, ked Vas uz 4X operovali. Mam velke bolesti, ale operaciu odkladam, prave preto, ze maloktora sa uspesne podari. Pred mesiacom som bola na ozone a o tyzden idem zas, dost mi to pomohlo aspon zatial, funguju mi ruky, ktore uz prestavali posluchat a mam stale bolesti, ale aspon nie take ukrutne. Teraz idem s krizami. Elektronku davali v reflexe 28.3., ak Ste to nevideli, pozrite si v archive.

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či na ozónovú terápiu ste mali odporučanie alebo ste sa iba objednali a za aký čas Vás zobrali na danú terapiu. Ďakujem, Bugová

Dobry den. Mam 25 rokov a uz pol roka mam problemy s chrbitcou, bola som hosp. v nemocnici a po podani epid. obstreku sa mi pomaly vracala sila do pravej nohy. Dnes uz mozem chodit ale pred niekolkymi dnami sa mi to opat vratilo, beriem injekcie Hotemin. Sice bolesti v chrbtici ciastocne ustupili, ale odporucaju mi operaciu, teda moj neurochirurg, ale moja obvodna lekarka vravi, ze pokial mi liecba zabera, tak este netreba. Neviem sa rozhodnut co mam robit, niekedy tie bolesti su neznesitelne, ale niekedy sa to da. Uz nevladzem, ved nie je normalne, aby clovek mal kazdy den bolesti ci dlhsie sedi, lezi alebo chodi. Moja diagnoza je pravostranna hernia disku L3-4 extruzie a mensie degeneralizovane vyklenutie (bulin) disku L4-5. Poradte mi, co mam robit, ci ist na operaciu alebo dalej cvicit, ale nevladzem uz zit stale v bolestiach.

Dobrý deň, mala som tento problém a mám 35 rokov. Tak mi platnička zacvakla nerv, že som ochrnula na pravú nohu. A teraz som v pohode bez operácie rok, ale musím si zaklopať. Je jeden výborný primár v Ružinovskej nemocnici Doc. Rehák, ktorý mi pomohol sa dostať z najhoršieho, ani na neurologii mi nepomohli, iba ma chceli operovať. Doc Rehák hovorí, že ozónoterapia je tu 15 rokov, pričom je to už zastaralá metóda. Ale on mi vpichol pod CT látku kombinovanú s kortikoidmi - volá sa to PRT pod CT. 14 dní pôsobí táto látka vo vašom tele a mierňuje zápal a opuch. Ktorý drží platničku. Ale pritom som rehabilitovala. Mne tento zákrok stačil iba jeden ale naviac ich môžeš absolvovať 5. A posťovňa to prepláca. Mám dve malé deti a pracujem takže som neustále v pohybe. Skúste sa informovať. Držím palce

Ahoj, kto ta prosim ta v Kosiciach operoval? Mam tie iste problemy a som s Kosic, takze by som ho mohla vyskusat aj ja, diky. Zuzana

Dobry vecer ja som mala tie iste problemy ako vy a bola som na operacii, velmi som spokojna, bolesti uz nemam, uz je to rok po operacii, tak vam radim chodte a nevahajte, ked vam to lekar doporucuje klasicku operaciu.

Pekný deň. Vie mi prosím niekto poradiť ako sa dovolám Mudr. Koníkovi? Som odporučená na ozonoterapiu do Dunajskej Stredy a nemôžem sa mu dovolať.