Bolesti chrbtice

Prave s tym bojujem, tiez mam palivu nie moc intenzivnu bolest, ale asi 3 cm pod krkom, ale zistil som, ze ked otocim hlavu do lavej strany tak silne pichnutie v krcnej chrbtici, takze predpokladam, ze som prechladol niekde a bolest krku mi vyzaruje do hrudnej kosti. Aj mam stuhnuty krk, tak pevne verim, ze je to ono, inak sa citim fajn, tak hadam nic vazne, skusim si to ohriat lampou a uvidime.

Dobrý deň. Chcel by som vedieť váš názor čo by sa s mojím problémom dalo robiť a budem veľmi vďačný ak mi pomôžete. Mám 17 rokov a už asi pol roka mám bolesti chrbtice, bol som aj na masážach a elektroterapii, no nepomohlo to, potom som bol na CT a tam mi prišli na toto: “V segm. L4-5 je platnička vyklenutá paramed. doľava v šírke asi 8 mm, s kompresiou dur. vaku, pričom okolo herniovanej časti disku pozorovať výraznejšie denzity neuroštruktúr miechy. Intervert. kĺby bez patol. zmien.” Vopred ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň, asi posledné 2 týždne cítim ranné bolesti chrbtice. Príznaky pominú približne za 1-1, 5 hod od opustenia postele. Mam som dojem, že je to posteľou, ale podobné príznaky som pociťoval aj inkde. Bolesti sa najintenzívnejšie prejavujú okolo 2-3 hod nad ránom. Bolesť cítim v zadnej časti chrbta. Ak by mi vedel niekto poradiť na koho by som sa mal obrátiť budem rád. S pozdravom Mészáros

Doporucujem ti zajst za psychiatrom mala som podobne problemy

Dobry den, trpela som velmi silnymi bolestami v medzilopatkovom priestore a praveho podpazusia, lekar tvrdil, ze od krcnej chrbtice pochadzaju bolesti. Nepomohli dva druhy inj. ani 4 druhy tabletiek, ale kupelna liecba v Nimnici. Plynove injekcie /nebojte sa nebolia/, masaze, hydromasazne vane, plavanie a cvicenie vo vode, solna jaskyna a moje bolesti su dlho prec. Jedinecna pomoc, vdaka patri zdravotnemu personalu v kupeloch Nimnica.

Pisali ste, ze ste prekonali boreliozu a je chronicka. Citala som viacero prispevkov na internete, ktore pisali ludia, ktori kvoli borelioze maju velke bolesti s ktorymi zapasia roky. Lekari vraj niekedy podcenuju tuto chorobu.

Dobry den, prosim vas poradte mi. Mam dlhodobo ako keby napoli umrtvenu cast chrbtice na pravo, neviem co to je, ked si to skrabem, tak to moc ani necitim, sem tam ma tam hrozne na pleci stekli, neviem co to je, ci je to nejaky zapal, alebo nieco ine, ale ked mi to niekto chce pomasirovat, tak to docela boli, je to cele stuhnute.

Chcem sa opýtať, kto vie poradiť, kde všade, v ktorom meste, sa dajú podať injekcie s ozonom - a či náhodou to nerobí aj Nitra. Koľko stojí taký zákrok? Ďakujem…

Cau, vies co, ja som na tom tak isto ako Ty, mam 21 rokov a uz 6 mesiacov som bezmocny, aj ja mam herniu disku L4-5 v sirke 5 mm. Ale co je najhorsie, tak mam kombinovanu stenozu L4/5, to znamena, ze kanal, ktorym prechadza miecha a z nej vystupujuce nervy ma sirku 9 mm, ja mam take neskutocne bolesti, ze to sa uz neda ani vydrzat, robia zo mna blazna, nikto mi neveri, povedali doktori, ze to nie je take strasne, no ja som sa nahneval a sam som si na internete vyhladal Nove Zamky a bol som na konzultacii, tam mi bolo povedane jednoznacne: date sa operovat? Povedal som, ze hej, ale potom som to aj zrusil, idem este na PRT.

Ahoj Adka, som z okresu Levice a chodim na ozon do Ziaru nad Hronom, robia to kazdu stredu, poplatok je 20 Eur. Bola som od marca 3 krat a zatial mi to pomohlo. Doba cakania je kratka, ja som isla vzdy do tyzdna po objednani sa.

Priateľovi pomohlo keď dostal v ZH 4 ozónové injekcie priamo ku vysunutej platničke - výrazne sa zmenšilo jej vysunutie a teraz je bez problémov, ale denne cvičí - 5 Tibeťanov a už aj pozdrav slnku - lekári pomôžu len krátkodobo. Pozor, kým sú veľké bolesti treba len mierne cviky - sú na internete (v ľahu a na štyroch). Čas je dosť dlhý - cca rok, ale vždy je to lepšie - nesmieš podľahnúť depresii aj keby si mal 75 rokov.

Pozri, keď sú naši lekári takí “šikovní” (bohužiaľ to tak býva - stále ešte komunizmus v zdravotníctve), že ti nevedia riadne osvetliť tvoju diagnózu (jasné nevysvetlenie vecí môže, alebo určite zhorší stav človeka do budúcnosti), - sadni si k internetu a vygoogli si, čo najviac informácií, stačí, keď zadáš napríklad hernia medzistavcovej platničky, máš čo čítať celý deň.

Toto rozhodnutie je len na vás a na tom, či máte pocit, že vám klasická liečba zaberá, ak sa máte príliš trápiť bolesťami, asi je potom lepšia operácia, môj kamarát to absolvoval a dnes “behá ako drak”, to však vždy neplatí. Neberte to prosím ako odporúčanie, každý je individualita. Takže, prepáčte ak som vám svojim mudrovaním iba pridal ku chaosu, ale tak to v týchto veciach bohužiaľ býva.

To je takmer isto chrbtica, treba navštíviť nejakého dobrého neurológa, len ten to môže potvrdiť alebo vyvrátiť.

Ak neberieme do úvahy špecializované cvičenia určené priamo na spevňovanie chrbtice (ako napríklad spinálne cvičenia alebo tzv. školu chrbta), tak z klasických spôsobov cvičenia je na chrbticu práve najvhodnejšou aktivitou plávanie. V každom prípade je však vhodné navštíviť dobrého neurológa a nechať si urobiť nejaké vyšetrenia, ktoré by mohli ozrejmiť príčiny vašich problémov, dôležité pri takýchto problémoch je poznanie ich príčin.

Vo vašom prípade pôjde zrejme o svalovú disbalanciu svalových skupín tvoriacich korzet chrbtice. A tá môže byť príčinou alebo dôsledkom celkovej nerovnováhy organizmu, ku ktorej sa v takýchto prípadoch pridružuje (kvôli bolesti) aj emočná nerovnováha. V každom prípade (bez ohľadu na výsledky magnetickej rezonancie) vám odporúčam vyhľadať lekára zaoberajúceho sa akupunktúrou, tá totiž dokáže tieto stavy zvrátiť prostredníctvom uvoľnených bodov a tým vyriešiť pravú príčinu nerovnováhy. Okrem toho odporúčam (pod dohľadom odborníka) sa naučiť spinálne cviky a tzv. školu chrbta. S klasických spôsobov pohybových aktivít je úplne najvhodnejšie plávanie. Ale tú akupunktúru by som určite nevynechal. Nech sa darí.

Zdravím, môžem poprosiť o kontakt do ZH?

Ahoj, aj ja mám herniu disku L4-5, mám neskutočné bolesti denne, cvičim jogu, rýchlochôdzu, absolvovala som všetky možné rehabilitácie, nič mi nepomáha. Mala som úraz, zrazila ma na kopci neschopná lyžiarka, neviem či to nemám z toho, ale neviem už čo mám robiť. Počula som aj ja o Nových Zámkoch, že vedia pomôcť injekciami, ale obávam sa toho.

Coze? Vy ste platila za ozonove injekcie len 20 euro? Neviem potom preco manzel platil za 1 100 eur, tak asi by so si to mala zistit … to akoze Kosice su nejak vynimocne? A pomohli Vam, lebo mojmu manzelovi nie, musel sa podrobit 3. operacii.

Ahoj Betka. To vazne Vas manzel platil za jednu injekciu 100E? Ved to je strasne vela. Mne sa po tretej velmi ulavilo a chvalabohu este stale som celkom dobre, nemam tie neznesitelne bolesti. Aj mna caka niekolko operacii, ale s doktorkou to odkladame kym sa da. A samozrejme pravidelne uzivam lieky.