Bolesti chrbtice

Pani Iveta. Ďakujem za rady. Mal by som na Vás ešte jednu otázku. Tiež idem na prvú injekciu a nik mi nepovedal, koľko ich bude, ale hlavne by ma zaujímalo, ako ste sa cítili po aplikácii, bude sa dať šoférovať? Ďakujem ešte raz za odpovede. Ivan

Ahoj Ivan, tam Vas len pichnu a nikto Vam nic nepovie. 2 hodiny by sa nemalo soferovat, mne bolo nejaky cas spatne, hlavne po aplikacii do krizov isli na mna mdloby, takmer celu cestu domov. A kolko ich bude, to zalezi len na Vas, kolko si date pichnut a v akom stadiu mate tie platnicky. Ja mam uz vsetko, od protruzii az po extruzie po celej chrbtici. Ale z vlastnej skusenosti Vam odporucam dat si pichnut minimalne 2-3. Mne prva vydrzala len 3 tyzdne a od maja ako som bola na tretej sa este stale mam celkom fajn. Drzim Vam palce, nech Vam to dobre dopadne a pomoze. Ak budete chciet ozvite sa mi na mail iveta.ottmarova@centrum.sk, aj tak budem zvedava, ako Ste dopadli. Ahoj.

Zdravim vsetkych s problemami chrbtice. Aj ja som absolvovala 2 ozonove injekcie, ktore si myslim mi trochu pomohli. V Kosiciach ich aplikuju iba v zeleznicnej nemocnici a iba do krizovej oblasti a jedna stoji 100 Eur. Je pravda, ze poistovna ich nepreplaca, ale keby som mala ist do ineho mesta, tak naklady za cestu a urcite nepohodlie cestovania, by sa asi vyrovnali cene v mieste bydliska. Po aplikacii injekcie, pacient by mal asi 2 hodiny lezat. Lieky od bolesti uzivam len sporadicky, cvicim a chodim na rehabilitacie, ktore mi dost pomahaju. Operacii sa zatial vyhybam, aj ked vysledky z MR jednoznacne potvrdili operaciu.

V Železničnej na ktorom oddelení?

Na neurologickom oddeleni, aplikuje ich p. primarka a este jedna p. doktorka. Konkretne informacie ziskas aj na stranke zeleznicnej nemocnice.

Ahoj, tiez sa chcem objednat do DS a neviem sa tam dovolat. Zohnala si ten kontakt prosim ta? Ak si absolvovala ozon v DS u dr Konika, mozes mi prosim ta napisat, ako to tam prebiehalo a ci sa ti polepsilo? Dakujem.

Chcem sa opýtať, či pracujete, ja mám ten istý prípad čo Vy, mám 51 rokov a 2 mesiace som doma po infúziách v nemocnici, ďakujem.

Zdravim Vas, a na co bol manzel operovany az 3x, ja mam zlu platnicku, tiez na operaciu, ale este cakam, kym sa da. Kde ho operovali? Ze Ruzomberok je o.k.! Dakujem za info. Rene

Ahoj Matus, mam 38 a takyto isty problem mam aj ja a este k tomu aj nespim, tlkot srdca, hucanie a bolest trva to uz 4 roky a pochodil som vsetkych aj psichyatra, mne odporucali ozonovu terapiu, ale neviem kde ju robia najlepsie.

Operacii sa zatial vyhybam, bol som na ozoznoterapii v Ziline, teraz mam mesiac cakat, ze co bude, zatial je to lepsie, no uvidim, ci sa to nezhorsi. Ozon je v tejto dobre najmodernesia vec na medzistavcove platnicky, no lenze nie kazdemu to zaberie, je to posledne a ked nezaberie, tak uz len operacia.

Ja by som tiez chcela prispiet: Idem 12.1.2011 do Dunajskej Stredy uz 3 krat, ale tento krat to bude za polatok 65e, no a kto tam ide prvy krat, tak 80, tak mi dnes do telefonu povedal dokt. Konik. Mam tam velmi dobre skusenosti, prvy krat mi to pomohlo na pol roka no a dnes som sa objednala po roku. No ale mozem si za to sama, lebo mi prechladli krize a preto to tu je zasa. Co sa tyka zakroku, je to len maly tlak a vzdy musite mat doprovod priniest si plachtu a 2 ziadanky od neurologa. Doktor to robi aj v Bratislave, ale nie pod CT. Ale vsade je to ako na beziacom pase, niekomu to pomoze, niekto ma tyzden bolesti no a niekomu vobec, tu je cislo na dok. Konika. 0918710051 No ale k zlepseniu prispieva dobry matrac (tvrdy) a cvicenie no a este mam od doktorky aj pas na spevnenie, mal by sa nosit denne 2 hodiny.

Mozem potvrdit, je zlaty, ale dnes, ked som sa ojednala je to uz za polatok 65e a novy 80e.

Kazdy neurolog je iny moj, to mal v pazi a ma tak som si hladala na internete pred rokmi co a ako, az som nasla ozon a ked som mu to hovorila, on ze: to si vybavuje kazdy sam a ze on mi da akurat ziadanky a tel. cislo.

Najlepšie je volať v piatok do tej 12., lebo ine dni robí zákroky, tak mi to povedal on sám a tak sa aj vždy dovolám, ako dnes, len musím čakať 3 mesiace, ale to bolo aj pred tým, tak si budem chvíľu chodiť na infúzie do stacionáru.

Ked mam 33 a problem som mala v 30 a lezala som aj v nemocnici v Trnave, kde mi pomohli cviky, no doporucili mi plavanie, velmi dobre na spevnenie svalov na chrbte no a chcela som si kupit knihu, volala sa nejak: Skola chrbtice alebo tak nejako. Da sa to najst na internete. Treba len hladat no hlavne sa treba vyhybat vytacaniu sa do stran, to je velmi nebezpecne. No a kto bude mat problemy s mocenim este sa to tu nespominalo, tak teba ist hned do nemocnice, lebo tu uz ide o minuty az hodiny! Tak toto mi vsetko povedali na neurologii v Trnave.

Ahoj Dusan, ja mam takmer vsetky platnicky v krcnej chrbtici vysunute a aj driekovu s krizovou a tiez zuzeny miesny kanal a vies sam ake bolesti. Na operacii som este nebola, ale vcera som bola uz za pol roka 4x na ozone. 2x do krku, 2x do krizov, mne to velmi pomaha. Ak Ti mozem poradit este na ten ozon chod, ja som bola 4 mesiace takmer uplne bez bolesti, pre nas platnickarov si myslim, ze aj to je velky uspech. A dnes mam svoje ruky, aj ked viem, ze to nebude nastalo, aj tak som stastna, ze sa mi vratil cit, co uz roky nepoznam. Zelam Ti vela bezbolestnych dni a vela stastia v boji s chorobou.

Pani Iveta. Vravite, ze ste si dali pichnut 3 injekcie. Mam tomu rozumiet tak, ze ste za to zaplatili spolu 300€? Lebo ja mam take info, ze sa plati iba za prvu a ak je potrebnych viac, tak tie su vraj uz zadarmo.

Ahoj Peter. V Ziari nad Hronom sa plati 20 eur za jednu aplikaciu, kazda nemocnica to ma inak a tu Vam to zakazdym daju pod CT, ako tu citam tak na mnohych miestach len tu prvu. Neviem a ani si to nechcem predstavit, len tak od oka pichat.

Ahojte, patrím do klubu chrbtičkárov, bola som štvrtý krát na ozonoterapii, veľmi mi to pomohlo, klopkám na drevo, zatiaľ som sa vyhla operácii. Chcela by som Vás poprosiť, či sa potíte v ranných hodinách, skôr by som to nazvala návalom tepla. Ak máte tento problém, odpovedzte ako to riešite. Ďakujem, Betka.

Reagujem na vas clanok, ja mam bolesti na hrudniku a pichava ma pri srdci a bolia ma lopatky, tiez sa chystam ku neurologicke, bola som na ortopedii a ortpoed mi povedal, ze mam cvicit a ziadne vysetrenia mi nespravil, len neviem, co ste myslela s tym problemom s mocenim. S pozdravom, Marcela.