Bradavice

tiez som mal genitalne bradavice…liecil som sa vyse roka…uz dva mesiace sa neobjavili…klop, klop. isoprinosin, dusik, wartes. nic nezaberalo a po poslednom vypalovani sa uz neobjavili…ale liecba je dlhoboda zalezitost

Prajem pekný deň, mala som žiaľ veľmi podobný problém. Na jednej nohe som mala dve malé bradavice a na druhej jednu malú a na spodnej časti chodidla takú väčšiu “pestovanejšiu :))”. Chcem Vás len upokojiť: vypaľovanie bolí, ale aj ja som si ich dala vypáliť jedenkrát, druhý krát som už nešla pretože nie samotný zákrok ale to čo nasledovalo po ňom bolo bolestivejšie, ale to poznáte aj z vlastnej skúsenosti! Po vypaľovaní som si to tiež asi po dvoch dňoch odstránila. Pod bradavicou bola nová začervenaná koža, ktorú som si ošetrovala 100% aloe gélom, aby sa mi to zahojilo čo najskôr. Tri menšie bradavice mi po vypaľovaní zmizli, ale tá väčšia nie a nie. Pani doktorka mi predpísala Duofilm je to taký gélový roztok, ktorý sa nanáša s kefkou (ako lak na nechty). Pred nanesením je potrebné si chodidlo poriadne “vymočiť :)” vo vode, odstrániť starú kožu najlepšie orezávačkou (dostať v drogérii) a potom naniesť buď jednu ale najlepšie dve vrstvy gélu Duofilm len na bradavicu, nie na zdravú kožu pretože je to leptadlo (každú vrstvu je treba samozrejme nechať dôkladne vyschnúť a nedostupovať na nohu cca 20 minút). Je to beh na dlhé trate ako sa hovorí pretože som si ho nanášala poctivo každý večer, ale výsledok stojí za to. Aj keď som si po dvoch mesiacoch povedala že “už kašlem na to” vidíte, že sa oplatilo vydržať. Zhruba po troch mesiacoch - záleží od veľkosti bradacie - sa mi bradavica postupne zmenšovala a teraz už zmizla celkom. Pri poslednom odstraňovaní zhrubnutej kože sa mi tam objavili také štyri tmavé korienky, ktoré som si pinzetou odstránila a teraz je všetko v poriadku :slight_smile: Vyskúšajte aj Vy - prajem veľa sily :))) Majte sa pekne!

Presne tak…Aj mne pomohol na bradavicu cesnak… Mal som bradavicu na ruke a dal som si na nu leukoplast s cesnacikom… Kazdy den som si na nu daval novy cesnak… po par dnoch mi bradavica scervenela a zacala sa robit chrasta… chrasta neskor odpadla ako pri beznych chrastach a teraz po bradavici nie je ani stopy… Odporucam: na bradavacu jednoznacne cesnak… lacne a ucinne

jednoznacne odporucam cesnak… aplikuj ho pomocou leukoplastu… do cesnaku vyrez dierku, aby sa tam dostala bradavica a prelep ho leukoplastom… toto opakuj kazdy den, az kym sa ti nezacne tvorit chrasta… ja som to aplikoval 5 - 15 dni… potom, ked sa zacne tvorit chrasta, uz ju len prelep rychloobvazom bez cesnaku… napis, ci to pomohlo…

Ziadbne chemie alebo vyrezavanie… Ja mam najlepsie skusenosti s cesnakom… treba odrezat kruzok cesnaku, urobit do neho dierku, aby sa tam vosla bradavica a prilozit ju na bradavicu… prelepit leukoplastom… po par dnoch bradavica scervenie a zacne sa tvorit chrasta,…ak bude chrasta, uz netreba prikladat cesnak… po par dnoch chrasta sama odpadne a bradavica je prec… vrelo odporucam…


Dlhe roky bojujem s touto pliagou a zial,zatial nie velmi uspesne. Momentalne to skusam laserom a trpim pri tom dvakrat. Pri vypalovani a pri plateni,tal dufam,ze to zaberie aspon na daky cas.Dufam,ze sa coskoro podari vyrobit univerzalny a bezbolestny liek na tento rozsireny problem. Prajem to sebe,aj kazdemu,kto s nimi bojuje.

ahoj…prsim ta aku homeopatiu si požila ?

prosim taa a myslis ze to zaberie aj na taku asi cca 2rocnu velku bradavicu ??.. skusaal som vselico :frowning: ale nic a vypalovat urcite nejdem …

Ahojte…chcela by som sa opytat ci tu z vas iekto pouzival na bradavice tea tree oil 100% ja to pouzivam uz asi mesiaca pol a nejako nevidim rozdiel :frowning: neviem co mam robit a na vypalovanie urcite nejdem. Stacilo mi vidiet bolesti mojho brata! prosiim odp. Dakujem :slight_smile:

Dobrý deň. Rád by som sa s vami podelil o velmi nepríjemnú skúsenosť, ktorá sa mi stala pri návšteve kožnej lekárky. Pri položení otázky: čo vás trápi? som jej spomenul okrem iného aj bradavice na nohe. Na to mi lekárka bez akéhokoľvek vysvetľovania, povedala, že je to jeden banálny zákrok, že to vypáli dusíkom. No veľká chyba! Keďže som o tom nevedel nič, predpokladal som, že je to odborníčka a vie čo robí. Skoro ako každý, ktorému bradavice vypalovali dusíkom, vie, aká bolesť ho v najbližšich dňoch čaká. No mne to s tým dusíkom prehnala, natoľko, že na tretí deň mi museli pľuzgiere v priemere 4 cm otvárať na chirurgii. Nehovorím o tom, v akých mukách som prežil tie tri dni. Lekárka ma vôbec neupozornila, čo ma čaká, a doteraz neviem, prečo mi na nohe urobila také veľké popáleniny. Na moje nešťastie, sa pokúsila o zázrak a hneď naraz mi vypálila 4 miesta. No čo dodať. Zničila mi celé chodidlo, na ktorom mám teraz otvorené rany, chodím na chirurgiu, pretože miesta mi ošetrujú špeciálnou masťou na popáleniny. Neviem, či tam bradavice ešte niekedy budú, keďže teraz si vidím na maso… a koža nikde… RADŠEJ SA VŽDY SPÝTAJTE, AK NEVIETE, ČO VÁS ČAKÁ, aby ste nedopadli ako ja!!! No a čo na to pani kožná? Tú nezaujímalo, ani kedy mám prísť po takomto úžasnom zákroku k nej na kontrolu.

ahojte, neviete mi poradit , kde zozeniem ten lastovicnik? vonku ho teraz na luke asi tazko natrham ked nic nerastie:D neviete ci sa to da kupit v lekarni?

Použivala som pripravok Seal&Heal ktorý bradavicu síce odstranil, ale po čase sa objavila znovu. Teraz na radu kamarátky skúšam kyselinu mravčiu, ktorá vraj 100% pomáha a výsledok by mal byť trvalý. Dúfam, že to bude fungovať.

urcite nech s tym ide k doktorovi, moja kamaratka ma take bradavice na pohlavi a je to velmi lahko rozsiritelne, hlavne v oslabeni imunity. ona ich ma asi cca vyse 100 a teraz chodi ku koznej a vypaluju jej to dusikom. je to vraj hrozna bolest tak radsej nech si to da preventivne odstranit.

mna trapia bradavice uz vyse 2 rokov…mala som ich najprv na cele,asi iba 5,ale teraz ich tam mam hojne a rozsiruju sa po celej tvari,prosim vas co naozaj zaberie?vypalovat si ich nechcem,lebo je to predsa len na tvari a bojim sa,ze to nezaberie.dakujem

Ako som tu 8.4.08 napísala, že skúšam kyselinu mravčiu, po týždni (čo je krátka doba) môžem povedať, že bradavica sa vylupla aj s kreňom a zostali len krvavé bodky, ktoré sa rýchlo hoja. Tých, ktorí by chceli tento spôsob vyskúšať musím upozorniť, že ak sa im podarí zohnať kyselinu mravčiu, túto je treba aplikovať výlučne len na miesto bradavice. Najlepšie je injekčnou ihlou vstreknúť kyselinu mravčiu do vatovej tyčinky a touto potom zatlačiť na postihnuté miesto. Treba počítať s tým, že to trochu páli a okolie zbelie. Nanášanie opakovať asi 2x denne, ale netreba to preháňať a je nutné byť veľmi opatrný, aby sa kyselina v čo najmenšej miere dostala na zdravú kožu. Tá sa potom ošúpe, ale nie je to až také hrozné. Výsledok stojí za to.

Prosim vas napiste mi kde by som mohla kupit kyselinu mravciu

Neviem kde je možné kúpiť kyselinu mravčiu, lebo mne ju zohnala kamarátka. Poľovníci ju používajú na čistenie trofejí od parazitov. Ak máte nejakeho znameho poľovníka spýtajte sa ho nato, alebo skúste pohľadať na internete nejaké informácie ohľadne spracovateľov. Možno by mohli poradiť aj v niektorej z lekární. Ak sa mi podarí zistiť niečo bližšie, tak to sem napíšem.

Práve som našla na stránke www.alexpomocky.sk pod heslom chemikálie ponuku firmy Alex na 85%-nú kyselinu mravčiu. 1000 ml za 195,-Sk. S týmto množstvom môžete odstrániť bradavice aj celému sídlisku, ale vyzerá to tak, že menej neponúkajú. Skúste sa tam nakontaktovať. Dúfam, že Vám to pomôže. Prípadne napíšte informáciu. Pekný deň.

Chcem sa s vami podeliť o moju skúsenosť. Ja som mala na nohe bradavicu veľkosti korunáčky už asi 5 rokov. Pred dvoma rokmi sa mi rozšírili malé bradavičky po celej päte. Raz sa mi dokonca urobil otlak od topánok a jedna sa mi zväčšila - tiež približne na veľkosť korunáčky. Skúšala som tiež hocičo a nič nepomáhalo…Približne pred dvoma mesiacmi som si kúpila telové mlieko Garnier na veľmi suchú pleť (také červené). Po sprche som sa ním nakrémovala a nevynechala som ani nohy zospodu. Nohy si nakrémujem dosť veľa a potom už len relaxujem, lebo trvá asi pol hodinky kým mi to dostatočne vsiakne. No a čuduj sa svete približne po dvoch týždňoch som si všimla že z tie malé bradavičky mi celkom vymizli a z tej čo sa rozšírila z otlaku mi ostali len také čierne korienky. Dnes už ju nemám vôbec a ostala mi len tá 5-ročná, ktorá je už tiež na pokraji vyhynutia - tiež je tam už len pár korienkov. Som si takmer stopercentne istá že je to z toho pleťového mlieka. Vyskúšajte, možno to pomôže aj vám. Držím palce

Tak a už mám krásne nožičky. Už mi aj tá posledná bradavica zmizla :slight_smile: