Cenník u zubára - koľko ste za čo platili

Bol som u zubarky aj dnes, 2x vytrhnutie zubu, 1 injekcia = 80€ : (Bratislava

Ja patrím medzi ľudí, čo majú šťastie. Náš zubár neberie ani cent, čím dokazuje, že to ide aj bez toho. Ani za anestéziu. Platim len za mostik, alebo protézu. Neplatíme ani za bielu blombu. To nehovorím srandy. Píšem to v roku 2012 pred vianocami. Keď sa ho opýtame, čo platíme odpovie, že jemu platí poisťovňa. Jediné je to, že obec mu platí nájomné. Elektriku a plyn si plati sám. Nehnevajte sa na mňa, že nenapíšem jeho ani moje meno. Viete si predstavit, že ostatní zubári by ho utopili v lyžičke vody.

Manžel neplatil za vytrhnutie zuba v Žiline nič. Ja som tiež neplatila v Žiline za ošetrenie, keď som sa pýtala koľko platím, lekár mi piovedal, že ak bude treba platiť, tak mi povie. Potom som platila 5 eur za Rtg snímok a 20 eur za dentálnu hygienu. Asi záleží na tom, či má lekár zmluvu s poisťovňou, ale väčšina sa ich tvári, že nemá. Platiť by sa malo iba za nadštandardné úkony.

Moj zubar Ziar nad Hronom berie za vytrhnutie zuba 10eur bez akehokolvek dokladu a to ma zmluvu s mojou poistovnou

Žiadny stomatológ na Slovensku, ktorý má zmluvu s poisťovňou, do ktorej patríš, a robí Ti prehliadku 1x za roka (nerobil Ti nic ine! ) , NEMÁ nárok na žiadny doplatok od pacienta!

Aby som Vás dala do obrazu:
Ak nemáte platnú preventívnu prehliadku lekár vám má zvýšiť cenu len výkonov súvisiacich s kazom, teda plomby a ošetrenie koreňových kanálov, tie mu totiž poisťovňa neuhradí. Ostatné, ako napr. trhanie, odstr. zubného kameňa a náhrady by mali byť stále za rovnakú cenu, nezávisle od prev. perhliadky.

Zubarka v BA, poliklinika Liscie udolie karlova ves nema zmluvu uz s nikym, platila som za fluoridaciu a hygienu 130eur, vela prachov, hoci ma uzasny pristup, robi kvalitne. No je to na mojom vybere.

Za vytrhnutie zuba som v Prešove platil 17 eur. Som objednaný na tzv. ústnu hygienu - čistenie a mám obavy aká bude požadovaná suma.

Manželka mala problém zo zubom. Ráno išla k svojej zubárke bez objednania ako každý druhý pacient. Zubárka ju ošetrila dala jej vložku do zuba a podobne. Platila za to 5 Eur ale čo ma zarazilo najviac bolo že jej naúčtovala v bločku, kod poisťovne D11- vyžiadané akutne ošetrenie v ordinačnom čase, sumu 9, 23 eur len za to že ju ošetrila ako normálneho pacienta- to znamená že Pani doktorka si podľa všetkého účtuje sumu 9, 23 Eur len za to že pacient vojde do jej ordinácie na bežné ošetrenie, hoci to nebolo akútne.

V Bardejove za dentálnu hygienu som platil 32 eur

Po prečítaní príspevkov musím znovu konštatovať že stomatologické služby niektorých zubných lekárov sú nenormálne, alebo skôr až nemorálne a to dovolí štát takto zdierať ľudí v čase krízy. Ministerstvo zdravotníctva by malo nariadiť aby zubný lekár dal pacientovi hodnoverný dôkaz pri platení, koľko mu prepláca zdravotná poisťovňa a koľko si môže pýtať zubár, včetne informácii o použitom materiáli. Taktiež napísať ktoré zuby boli ošetrené, kvôli dôkazu ak napr. po polroku vypadne plomba. Tá sa môže reklamovať do dvoch rokov a mne sa tiež stalo že som zaplatila po polroku znovu za plombu. Povedal že tam bol kaz a vôbec sa nepýtal sestričky kedy a aký zub bol pred polrokom robený. Navyše mám pocit odflinkanej práce, na predné zuby som dostala tmavšiu plombu a bola drsná. Žiaľ nemám možnosť veľkého výberu zubárov u nás, v menšom meste alebo dedine je to problém. A problém iste aj iných je nerozhádzať si to zo zubárom, pretože ťažko sa nájde taký, ktorý by kritiku zniesol môže sa snažiť pacienta zbaviť. Česť samozrejme poctivým zubárom, ktorí odvedú kvalitnú prácu a nepýtajú nehorázne sumy, ako som tu čítala 80€ za dva vytrhnuté zuby atď. Zdá sa mi že niektorí v honbe za peniazmi robia rýchlo a nekvalitne, ale podotýkam, nechcem dehonestovať tých kvalitných a poctivých. Nuž ale štátu asi tento stav vyhovuje, pretože tým zubári nežiadajú o navýšenie platov, nejdú štrajkovať, oni si zarobia na seba sami. Len sa zabúda na to že ozaj tie ceny nie sú primerané chudobným slovenským platom a zvlášť teraz keď je veľká nezamestnanosť. Zrušila by som povinné ročné prehliadky, veď každý si je zodpovedný za stav chrupu sám a nežijeme v socializme, keď platíme kapitalistické ceny. Potom nech sa zavedú znovu ako za socializmu aj preventívne prehliadky v školách, to by malo pre budúcnosť lepší efekt, pretože veľa rodičov je dnes zaneprázdnených prácou a ťažko sa aj z práce uvoľňujú, aby navštívili s dieťaťom zubára. A rodič hneď nepostrehne že dieťaťu sa chrup nevyvíja tak ako by mal, tu by bola ozaj namieste povinná ročná prehliadka. Toto je len môj osobný názor.

Dobrý deň, chcem sa opýtať, mám záujem o dentálnu hygienu v Bratislave, vie mi niekto niečo poradiť možno aj na základe vlastnej skúsenosti. Samozrejme aby cena zodpovedala aj kvalite práci. Ďakujem.

Dobrý deň, môžem z vlastnej skúsenosti odporučiť v BA dentálnu hygieničku p. Popovičovú. Prístup, prostredie- super a cena prijateľná.www.ideadent.sk

Ja som platil za tri porcelanove zuby €300, - takze asi nemam zleho a draheho zubara a som s nim zatial spokojny, tiez nebudem jeho meno spominat aby ho kolegovia netopili v lyzicke vody, lebo si myslim ako ta pani v druhom prispevku, ze to je problem vlady a
parlamentu aby zrobili dostatocne opatrenia. Ludia sa
boja protestovat, protestovat pri parlamente alebo u zubara a to tiez ich vina.

Vo Zvolene nie je zubar, ktory ma rozumne ceny a kvalitnu pracu? akniekto viete o takom sem s nim. Ta moja ma nenormalne ceny: (

Prosim Ta napis mi na mail meno tohto zubara, rada by som totiz zmenila moju zubarku. dakujem ak s amozem spytat, kolko priemerne berie ten zubar za injekciu a bielu plombu? dakujem

Viete mi povedať, či zubná lekárka, ku ktorej patrím (má názov ulice na ktorej bývam na dverách) , môže odo mňa pýtať peniaze (€ 20) za to, že ma bude mať v evidencii?

Dobri den zlomil sa mi zub neviem kolko budem platit u zubara som bola v 2010 dakujem

VZP - treba sa naučiť konečne ozvať a hájiť si svoje práva reklamáciou… aj zajtra uvidím, čo mi povie moja zubárka, keď mi vydržala týždeň porcelánová plomba, za ktorú som zaplatila, hoci nie je to asi jednoduchý úkon, keď som si na 1 odrazila rok zubu
Ak by pacient zistil, že zaplatil za niečo, na čo má nárok, môže požiadať zdravotnú poisťovňu o výpis z účtu poistenca, kde si tieto informácie môže overiť.
Medzi zubármi už existuje konkurencia, a teda aj rôzne ceny za rovnaké úkony. Oplatí sa teda urobiť si prieskum trhu a vybrať si podľa ceny a kvality.

Viem o super v NR veľká detailistka, svoju prácu vykonáva aj hodinu cca 20 eur z vlastných skúsenosti, len mala meniť priestory, tak neviem aká bude cena v tomto roku, ja chodím pravidelne 2x za rok