Chudnutie - ako na to?

Keby som bola na tej vytuzene vahe by som ti mozno aj vedela o tom nieco napisat, lenze este mam k nej dlhu cestu :smiley: :smiley:

ja viem že to nebude hneď ale chcem sa pokúsiť pri týchto všetkých povinostiach robiť nieco pre svoje zdravie a aby som sa cítila dobre

Na nete je veľa vyziev na cvicenie tie si neskusala?

Vies co ja som pozerala viacero vyziev a teda aj roznych programov, len zakazdym to na niecom stroskotalo, bud to nebolo dobre urobene, ze prehladne, alebo tie cvicenia neboli zaujimave, preto ma zaujalo toto, co tu baby pisali. A je fakt, ze INSTAGYM je iny ako ine programy, je to urobene fajn, prihlasis sa, mas tam program ktory si zaplatis a ides postupne video po videu, co cvicit a aby si mohla ist dalej si to odkliknes. Takze je to prehladne a to sa mi paci.

ale mne sa to nezda nejako tazke, ved musim mat predstavu kolko mozem zjest a kolko vydam za den nie? ved dnes uz aj telefony pocitaju kroky, tak aspon nejake info a od toho sa da odpichnut dalej nie?
akoze ja som to nikdy nejako neriesila, ale aspon si tak myslim, ze by to malo byt

Ked chcem zmenu tak musim sa zatat a nech si kazdy hovori co chce. Potom sa moj muz zbada ked sa aj ini muzi budu za mnou obzerat :smiley: Kludne si tu mozeme pisat ak chces nemam s tym problem, mne to tiez dobre padne. Odkedy som ti pisala, som si zaplatila program s cvicenim a kazdy den cvicim. Jeden den do tyzdna si davam taky, ze idem len behat alebo na prechadzku, teraz to ma este vacsie caro, ked je sneh :slight_smile:

No mne môj púriateľ naznačil že by som mala začať cvičiť lebo som pribrala, navrhol že budeme cvičiť spolu tak ja chcem niečo čo by bavilo nás oboch

To ti poviem - väčšinou až potom sa chlapom otvoria oči, keď zbadajú, že majú konkurenciu. Každý deň sa ti darí? Tak to je super a cvičenia zvládaš akože bez problémov? Vládzeš?

Naznačil ti to?? Akým štýlom prosím ťa? Neviem podľa mňa tieto veci by mali z človeka vychádzať aby mali zmysel, aby sme sa pri tom udržali čo najdlhšie.

To je pravda, som zvedava ci si aspon nejaku zmenu na mne vsimne, lebo po pravde, ked som cvicila vtedy raz to obdobie, tak som sa citila lepsie, dokonca aj lepsiu naladu som mala. Len no muz mi ju vedel potom hned pokazit. Teraz sa mi dari kazdy den, bud cvicim alebo aspon sa idem prejst, vybrala som opat hodinky s krokomerom, co som si davnejsie kupila a uz som ich nenosila, tak som zacala aj na tych krokoch stavat. Co sa tyka Instagymu tak zvladam, sice je pravda, ze fucim ako lokomotiva, ale tak to k tomu asi v zaciatkoch patri :smiley:

ja som začala s rýchlou chôdzou teraz ma top baví keď je vonku tak pekne, hoci včera mi bola riadna zima ale rozchodila som to, dala som 15km z čoho som bola celá happy, moja koncička už nie je to čo bývala ale hádam sa to zase zlepsí a to s tou lepšou náladou je pravda, endorfíny zo mňa priam sršali, len neviem čo budem robiť keď začne pršať ako sa dokopať hýbať aj doma to neviem, máte typa niekto?

rychla chodza je dobra na zlepsenie dychania pri cviceni ked ze myslim ze je to dost podstatne ako dychas a ci dychas pravidelne potom sa tak clovek nezadycha

mna zase rychla chodza nebavi, ja som najlepsie schudla kardio cvicenim ale najviac ma bavi joga pri nej si oddychnem a vypnem hlavu

moj nazor je ze dolezite je aby ta to bavilo, ked robis nieco z donutenia preto ze musis nie preto ze chces tak aj vysledky sa nem,usia dostavit lebo ta nasa mysle nas velmi ovplyvnuje, ked nieco robis s radostou endorfiny funguju a naplna ta to ked robis nieco s cim nie si uplne stotoznena nema to zmysel, to je moj nazor, moja skusenost je ze som chodila do fitka cisto zenskeho mala som pocit ze sa na mna vsetky zeny pozeraju ci to robim spravne, nemala som z hoto dobry pocit a radost z pohybu, zacala som cvicit doma a aj vonku bicykel, prechadzky, beh a to ma naplna. robte to co vas bavi nie to co vas nebavi

ked je vonku tak pekne? kde je pekne? mne sa ani nos nechce z domu vytrcit, ked je takto, ze sneh sa topi, vsade mokro a vietor fuci, mam pocit, ze uz je marec alebo april a nie januar.
vraj telo si pamata ak si predtym cvicila alebo nieco, ja tiez som zacala hladat moznosti, co cvicit, uz som si aj nejake videa nasla, tak skusam, ale rozmyslam, ze sa dam aj ja na nejaky program z Instagymu, co tu baby spominali, lebo ma to dost zaujalo a chcela by som uz nejake tie kila dat dolu, aby som nemusela len tak cakat na nejaky zazrak :smiley:

Hegrida hento je super. Tiez cvicim podla toho, z jedneho ich programu a teda mi to sedi uplne, citim sa lepsie, sice je to len par mesiacov, co podla toho idem, ale je to pecka. Mam viac energie, nemusim poobede si lahnut, nemusim litre kavy vypit a robi mi to radost :wink:

Len ono trvá kým si to nájdeme, aspoň mne to trvalo, ale ja napríklad som si našla cestu k joge, k pilatesu a to ma napĺňa, pre niekoho to nie je, niekto potrebuje zamakať si úplne sa zničiť, dopotiť v priebehu chvíľky, ale ja mám rada ten kľud pri cvičení, to, že vidím to postupné napredovanie :slight_smile:

Podľa mna neexitzuje nejaká čarovná metóda rýchleho chudnutia, ako to opisujú niektoré časopisy. Základom je pravidelný pohyb a pestrá a vyvážená strava, bez týchto dvoch to jednoznačne nepôjde. Začala by so asi týmto a potom možno porozmýšlala nad nejakym doplnom stravy na chudnutie. Ja som používala aj tento prípravok na zlepšenie metabolizmu a v kombinácii s cvičením mi to pomohlo. :slight_smile:

Pokial sa nebude clovek hybat ziaden prostriedok na zlepsenie metabolizmu mu nepomoze!!! ked chce clovek spravit nieco pre svoje telo je zaklad kvalitny pohyb a zdrava strava, netreba ani drzat dieetu len sa staci neprejedat a nekrmit sa cokoladami a sladkymi napojmi

emma moj nazor je, ze zaklad je pravidelny pohyb, to bez toho proste to nepojde, aj keby sme nic nejedli, proste pohyb je zaklad :wink:
a co sa tyka toho metabolizmu, co pises, ked budeme pit vela vody a hybat sa, tak nic taketo nebudeme potrebovat, to som si ista :slight_smile: ja tiez som zacala makat a namocila som do toho aj muza :smile: zaplatila som nam program pre pary :face_with_hand_over_mouth: :grin: dnes sme si zacvicili rano, lebo siel neskor do prace tak sme si dali do tela hned po budiku :smiley:
Video