ČO na opakovane vaginalne mykozy?

len kazdy si pod tymto predstavi nieco ine :wink:
a najma je to dlhodoby proces, nie je to len chvilkova zalezitost, ze posilnim a vybavene :slight_smile:

hej, tiez odporucam wobenzym

Aj mne sa osvedcil v kombinacii s cipkami, spolu som si to vyzdvihla v lekarni, pouzivala a uzivala a Wobenzym uzivam dodnes.
Ale dnes uz vlastne nie kvoli mykozam, ale skor ako prevenciu pred zdravotnymi problemami, lebo je fakt, ze je toho okolo nas velmi vela a mali by sme sa o seba starat aby nas nieco nedostalo :slight_smile:

mne trvalo mesiace kym som si imunitu dala do stavu, ze som vedela, ze sa nemusim bat, trvalo to, ale stalo to za to, to bol cas kedy som sa ovela viacej venovala svojmu zdraviu, vlastne asi tolko ako za cely zivot nie. Za co sa teda mozem hanbit, pretoze to by mal byt zaklad. Mali by sme sa o seba starat stale. Potom spatne ked som aj rozmyslala, ze vlastne kedy prisla u mna ta zmena, ze som zacala byt taka chorlava a problemy sa na mna valili. Tak vsetko to bolo postupne a u mna to zhorsilo to, ze ja som to ignorovala, posuvala vsetko do zabudnutia.

toto som aj ja robila a myslela som si, ze ked problemy prechodim, zvladnem, ze mam vyhrate a vobec nie :frowning:

tiez odporucam wobenzym, kamoska uzivala na mocaky, ja na mykozy a mame pokoj…hlavne tam ide o to, ze je imunita oslabena a preto si nachylnejsia na tie pliagy, urcite vyskusaj ale hlavne sa riad podla navodu a poctivo, lebo potom ten efekt nemusi byt taky

Len vela ludi si mysli, ze s tym imunita nema nic spolocne ale praveze opak je pravdou. Tiez som pochybovala, ze oslabena imunita moze take problemy narobit, ale dokaze a teda netreba to dozaista podcenovat!

To sa nedá, ja som nemala dlho mykózu, teda akože tak, že som ani nemala predstavu, že takýto problém jestvuje. Prvýkrát som tomu čelila pred asi rokom a pol a to som hneď išla ku gynekológovi, že kde je problém a tak a on mi nasadil liečbu a aj odporučil liek na imunitu, o ktorom sa tu už písalo a to mi výrazne pomohlo dostať sa z toho cca za týždeň a to bol pocit nadovšetko.

toto si urobila dobre, lebo vela zien robi chybu, ze prave nejdu ku gynekologovi a to je cele zle :confused:
neviem aky liek na imunitu ti odporucil, ale teda ja mam skusenost s Wobenzymom, ten som pri problemoch brala a beriem ho dodnes a je super nielen pri mykozach, ale aj na imunitu :slight_smile:

tam by mala viest prva cesta, kedysi som sa aj ja tym navstevam tak nejako vyhybala, myslela som si, ze sa da aj bez toho zaobist, ale je to nezmysel, nejde to len tak, proste maju ti lekari svoje opodstatnenie!

Keď to je ťažko…Tiež poznám veľa báb, čo si dokonca myslia, že si mykózu vyliečia s tampónom s jogurtom…Ale keby to bolo také jednoduché, tak asi by nejestvovali špeciálne čípky a neviem čo všetko…Takže možno by to bolo trochu na zamyslenie…Len to by sa museli chcieť niektorí ľudia zamyslieť…Ja odkedy ma mykóza poriadne vytrápila odvtedy to beriem všetko úplne inak a sledujem sa…

To nemyslis vazne, myslela som, ze taketo napady uz zostali niekde v minulosti, ale teda zrejme som sa mylila :open_mouth:

Ale čo si…Ono je to, že potápajúci sa aj slamky chytá…Asi tak by som to nejako zhrnula…Ako nehovorím kedysi tiež som si takéto veci myslela…Myslela som, že proste sa vyhnem návšteve gynekológa, lebo teda rada som tam nechodila…Ale tak zase kto tam chodí s radosťou, že… :smiley: No proste potom som došla na to, že nie je iná cesta, že toto je jediná možnosť dať sa poriadne vyšetriť…A odvtedy celkovo takéto babské recepty beriem kus s rezervou…

na zdravie taketo veci veru ja uz neaplikujem, este babske rady na cistenie koberca od vina a take to beriem, ale na zdravie a ked ide o zenske problemy to nie, pretoze to ani nevies ako a mozes si este horsie urobit. tam pri tom treba zakrocit normalnou liecbou! mne enzymy pri mykoze dost pomohli a to este svagrina bola prekvapena, ze co mi je ked ich uzivam, ked sme u nich boli na vikend, ona tiez napriklad bola v tom, ze Wobenzym je len na imunitu, pri problemoch s nou, ale nevedela, ze je vhodny aj na to aby mykoza sa nevratila po prelieceni

Tobolka to tak ako niektori ludia si myslia, ze nejaky liek si staci dat dvakrat a su vylieceni. To proste tak nefunguje :slight_smile:

DOKIRA - niekedy nespravis nic, to tak proste je. Tiez som si myslela prvykrat ked som mykozu mala, ze ved to je nic, to su zenske problemy, ktore raz stretnu kazdeho, ze je proste nutne si tym len prejst a proste bude klud. No ale uplne inak to vypalilo. Mykozy som sa zbavit nemohla, dlho trvala, jeden dva dni som si uz myslela, ze uz asi aj dobre, ze lepsie a potom zase, takze na nervy som bola nenormalne.

jasne, ze nefunguje to tak, ale co ti poviem, len potom netreba sa zlostit ked sa vysledky nedeju, ked to nic neprinasa, lebo teda je fakt, ze v takychto pripadoch si vlastne za to mozeme samy :wink:

lalina to som si ja myslela zakazdym ked som zo sprchy vysla, ze uz je dobre, ale to je len taka ta chvilka a potom sa to opat naplno prejavi, ti poviem, ze nenormalne som vedela byt z toho na nervy. Ale teda presne sa mi potvrdilo, ze netreba sa tesit predcasne a nic nezmizne len tak, aj ta mykoza vznikla z nejakeho dovodu, ze to proste nebolo len tak.

Presne sú to nepríjemné problémy…Chlapi majú šťastie, že sa s niečím takým nemusia vôbec stýkať…Že nevedia čo sú to za problémy…Lebo neviem jak by to oni zvládali…Akože hovorím zvykla som aj ja byť nepríjemná keď ma takéto niečo trápilo…Ale tak to je asi aj pochopiteĺné…

Pri chlapoch je to zase o niecom inom.Aj oni mozu kadeco chytit to teda o tom nemusis ani na minutu pochybovat.Obe pohlavia maju nieco,co si vytrpia,ked sa nestaraju,u nas je to mykoza a teda mam kamosku ktora mala s priatelom kvoli tymto opakovanym problemom dokonca konflikt, lebo on si myslel ze kade tade chodi a kadeco robi ked ma taketo problemy.