ČO na opakovane vaginalne mykozy?

TESIM SA - s tebou :slight_smile: Ako sa hovori, ze zvyk je zelezna kosela, tak snad pomaly od tej sprchy si odvykas, aspon za vodu teraz aj nieco usetris, dalsi benefit toho, ked je clovek fit no nie?? :stuck_out_tongue:

vidíš toto je vec, ktorá mi nenapadla, že vlastne aj takto ušetrím, to mám ešte väčšiu radosť, ale tak je pre mňa veľmi podstatné to aby sa mi mykóza už nevrátila, aby som sa takto dobre cítila už stále, preto Wobenzym, budem aj naďalej pravidelne deň čo deň užívať, lebo nemám chuť opäť mykóze čeliť, bojovať s ňou, lebo to sa nezdá, ale tak ma to vyčerpávalo :confused:

Juuuj keby si vedela kolko mne sa tiez tak podarilo usetrit :stuck_out_tongue: Som rada, ze mne sa podarilo dat dokopy este pred tym ako tie tepla zacali, lebo neviem si predstavit v auguste v tych velkych teplach sa s mykozou trapit :frowning:

videla som, že ty si aj vyššie písala, len som nečítala všetko, ty si ako dlho mala tieto problémy s mykózou? podľa mňa to neni dobré ju mať, ani v lete ani v zime, neustále je to nepríjemný pocit, ktorý dokáže poriadne znechutiť každodenné fungovanie, aspoň teda u mňa to tak bolo :confused:

Myslím si, že mykóza v živote nikoho ešte nepotešila, ale je to znak toho, že niečo nie je s imunitou v poriadku, keď sa mykóza prejaví, keď príde.
A zase sranda je, že mnohí ľudia si myslia, že imunita sa dá vyliečiť ako mávnutím čarovného prútika, že proste za týždeň sú fit a problémy sú niekde už v zabudnutí a pritom to tak nefunguje. Neuvedomujeme si, že všetko potrebuje svoj čas.

Hej hej - aj vyssie som pisala, riesila som tu tento problem, ked to mna trapilo, ked som bola z toho smutna. Presne neviem, ale boli to dlhe mesiace, najdlhsie v mojom zivote, ale nastastie tento rok pred letom sa mi podarilo sa definitivne mykozy zbavit, definitivne ju poslat do zabudnutia, co som taka stastna dodnes!

možno by to chcelo aj kvalitnejšie intimnu kozmetiku. Možem vediet aku použivaš? Možno prave ona je špušťač tychto problemov

Mykózu niečo takéto len tak nespôsobí, nespustí tento problém. Za tým je oveľa viac. Mykóza keď sa objaví, tak je to znak toho, že s imunitou niečo nie je v poriadku.
Lebo keby imunita bola v poriadku tak mykóza sa neobjaví, žiadne svrbenie a ani pálenie by sa neobjavilo :wink:

Mydlo na intimnu hygienu by nieco takto zavazne nespustilo, to som si ista. Pretoze mykozou som si presla aj ja, jej hlavnym spustacom je prave imunita a ked sa chce niekto zbavit mykozy musi si preliecit, vyliecit najskor imunitu. Bez toho sa mykozy nezbavi. Mne pomohli na tento problem enzymy, ale tiez nie hocijake. Je na trhu toho uz viac, ale u mna sa osvedcil Wobenzym. Je to liek, ktory je priamo na liecbu urceny a obsahuje potrebne enzymy :wink:

navštivit lekara a použivat kvalitnu intimnu kozmetiku

TOTO - zrovna nema nejaky vplyv ani na zhorsenie ani na zlepsenie tohto problemu :slight_smile:

To v akom stave je imunita ma vplyv na toto. Aspon moja vlastna skusenost je taka! Ze ak je imunita na tom OK, tak mykoza sa neukaze, nepride. Ale ak imunita je na tom mizerne, tak mykoza sa zjavi hned. Ani sa nenazdame.

presne ako si napisala, aj toto je dovod preco ja uzivam liek Wobenzym, lebo on vplyva aj na imunitu a tiez aj na mykozu, cize telu prospieva celkovo.
Ja odkedy si ho davam tak mam pokoj a ozaj je to super pocit, ked ma nic nepali nesvrbi, ze sa nemusim osivat stale :slight_smile:

odkedy mas pokoj? je to skvely pocit, ze?? :slight_smile:

ako dlho si ho uzivala ked si zacala badat, ze mykoza sa vzdaluje? ze uz je ti lepsie? chcela by som o tom vediet viacej, ak teda by ti to nevadilo :slight_smile:
ak by si mi mohla o tvojej skusenosti napisat :slight_smile:

uz je to viac ako rok. Je je, to ti poviem. Predtym ked som sa citila dobre, tak som to brala ako samozrejmost, no dnes si uzivam to, ze nemam problemy a ze sa citim super!
@anet46 fu to si presne uz nepamatam, ze akoze na den presne. Ale uz po dvoch tyzdnoch pravidelneho uzivania som zacala citit, ze mi je lepsie. Ze tie prejavy tej mykozy uz nie su take intenzivne ako boli predtym :slight_smile:

Telo, organizmus na enzýmy začne reagovať už po niekoľkých dňoch. Že proste začne sa postupne zlepšovať ten stav, ale mykóza, teda jej prejavy kým zmizne tak to bude dlhšiu dobu trvať.
Ale hlavne neprestaň ich užívať aj keby si sa cítila už lepšie. Je potrebné ich brať dlhšie!

Jo - lebo toto je chyba, ktoru mam pocit, ze robi coraz viac a viac zien, ze ked sa citime trosku fajn, tak potom automaticky vysadime vsetko lebo sak uz nam je celkom dobre a pritom opak je pravdou. Ono to nejde iba tak rychlo vsetko, vyzaduje si to casu viac :wink:

Kamoska spravila podobnu chybu, bola u gynekologa nasadil jej nejake cipky, plus som jej ja odporucila enzymy a ona akonahle pocitila, ze jej je lepsie tak vsetko prestala uzivat.
A teraz sa cuduje, ze tie problemy su opat spat a este vo vacsej intenzite :-1: Akoze uz neviem co jej mam na to povedat :confused:

co jej na to povedat? co by si jej chcela akoze?
podla mna takemu cloveku netreba nic hovorit, ked si neda poradit, ked si robi po svojom a mysli si, ze robi dobre, ja tomu nerozumiem jak niekto moze takuto vec urobit a potom sa akoze este tomu aj cudovat