ČO na opakovane vaginalne mykozy?

Keď niekto nemá skúsenosť tak by som povedala, že je bežné, že sa toto stane, že človek skúša, keď si myslí, že už je z toho vonku.
Teraz keď tie problémy ešte nabrali na sile, tak pochopí, že urobila niekde chybu a že musí urobiť nejakú zmenu ak chce z toho von :wink:

Tiež som kadejako vymýšľala a špekulovala, keď som mala problémy, ale ono je dôležité a podstatné proste vydržať, zotrvať.
Mne sa popri čipkám, čo mi gynekológ predpísal osvedčil ešte Wobenzym, tá kombinácia podľa mňa nám ozaj vie zabezpečiť bezproblémové dni. Nielen bez mykózy ale celkovo enzýmy majú vplyv aj na imunitu, takže to má viacero výhod :slight_smile:

takze uz nemas problemy a si fit hej?
Podla mna tie pocity, ked si z problemov vonku su nadovsetko, len nejde hned vsetko uz aj. Len mas pravdu, ze je dobre ist aj za doktorom ak sa problemy objavia, lebo je vela zien co si myslia, ze to same zvladnu :confused:

Myslím, že z toho, čo písala je to jasné, aspoň ja mám ten pocit, že je zdravá.
Najmä v lete je to úžasný pocit nemať problémy, najmä nemať mykózu, lebo tá v lete to je niečo strašné, keď sa k tomu pridá ešte aj teplo

Je je…Veď ja niekoľkokrát som si prešla mykózou a teda som fakt rada, že som z toho vonku…Vieš ja ako problém vidím to, že tento problém podceňujeme…Akoby sme neverili, že nás to môže chytiť…Že môžeme mať vážne problémy…Že sa môžeme potom cítiť nepríjemne…

Kaji ty si si niekoľkokrát? Ja som si teraz nedávno prechádzala prvýkrát a teda dúfam, že to bolo aj posledný, ale našťastie môj nový gynekológ sa k tomu postavil čelom a pomohol mi. Dokonca mi odporučil aj ten liek Wobenzym, o ktorom ste tu písali, ešte k tej liečbe, čo mi predpísal, že má skúsenosť, že spolu to bude mať lepší a rýchlejší účinok :slight_smile:

to teda bude mat :slight_smile: v takejto kombinacii je to super, ma to zmysel, to ti mozem potvrdit z vlastnej skusenosti :slight_smile:

TO JO - vlastna skusenost je fajn, aspon vies co a ako, aj ked ja radsej by som sa dnes uz poucila z chyb niekoho ineho. A nie zo svojich. Ale tak co uz narobim.
Dlho som si myslela, ze mykoza sa tyka len niekoho kto zanedbava nejako intimnu hygienu a pritom vobec to tak neni :smiley:

Praveze casto je to tak, ze ta hygiena na tieto veci ani vplyv nema, ze od toho nezalezi ci ju dostanes alebo nedostanes. Proste velarazy je to tak, ze to ma na svedomi to ako je na tom tvoje zdravie a telo vlastne vo vnutri, ci bolo uz nejakymi chorobkami skusane a podobne :confused:

Asi tak - ked je imunita na tom dobre, tak je to parada, lebo sa nam problemy vyhybaju, ale to tak vobec nemusi byt donekonecna. Mam kamosku, co mala kopu planov, nasla si noveho priatela, uz boli dohodnuti, ze idu na tyzden na dovolenku niekam do kupelov a objavili sa u nej zenske problemy. Tak to musela zrusit. Ono sa to objavi ked to najmenej cakame :confused:

To myslim, ze je vela razy zhoda nahod, ze sa to prejavi, ked mame nejake plany, lebo ono sa to objavi akurat ked to telo to uz same proste nezvlada :confused:

Tak tak, keď príde mykóza to už je znak toho, že telo je zúfalé, že si samé pomôcť nevie, že nevie čo so sebou, to na to som už aj ja došlo :confused:
A teda príjemný pocit to nie je, keď sa ocitneme v takej akoby slepej uličke, ale hlavne je dobré v prvom rade proste zájsť ku gyn, čo navrhne, akú liečbu a potom sa odraziť ďalej :wink:

Tak tak enzýmy, Wobenzym je dobrý, ale je potrebná aj správna liečba k tomu aby to bolo tip top, aby ten problém odoznal čo najskôr :slight_smile:
Preto sa stotožňujem s tým, že ísť k doktorovi a tam si dať tiež poradiť, hlavne treba tú liečbu dokončiť akože úplne do konca, nie že vysadiť ju keď pocítime trochu zlepšenie :wink:

na toto som ja mala také nervy…moja mladšia sestra mala problémy, doktorka jej nasadila liečbu povedala jej čo a ako a ona ju vysadila hneď ako jej prišlo že sa cíti lepšie…vtedy keď mi to povedala som myslela, že ju nakopem…neviem čo sú to za nápady, veď keď viem ako sa tieto problémy prejavujú…koľko sa už natrápim tak hádam neskončím liečbu len tak svojvoľne bárskedy…

Je to jej rozhodnutie…Čo by si chcela s tým spraviť?..

Tak ona s tým moc urobiť nemôže, ale môže sestre vysvetliť čo urobila zle a že na to môže doplatiť na to a to veľmi rýchlo, ja napríklad tiež si skôr dám poradiť od niekoho kto viem, že si niečím podobným prešiel a že vychádza z vlastných skúseností, že mi radí na základe toho čo si zažil :wink:

maruska, ked vec sa ma tak, ze fakt toto robi kvantum ludi, fakt mnohi, neviem preco ale, ci ozaj sa uz tesime z toho ze nam je trosku lepsie, tak vtedy akoby sme hned zabudli jak nam bolo, ked sme schopni tu liecbu hned zahodit za hlavu :frowning:

toto by som neurobila už za nič na svete, že by som nejaký problém zľahčovala, lebo to potom zvykne nabrať na sile a to je celé zle :confused:

S mykózou neradno si zahrávať. Mykóza vie potrápiť, to svrbenie, pálenie, to by som ja teda ani najhoršiemu nepriateľovi nepriala. Lebo aj dlho trvá kým sa toho človek zgabe, že úplne, ale problémom skôr je to, že vlastne z istého pohľadu si za to môžeme samy.
Za to, že sa nás mykóza zmocní, lebo to je prejav niečoho :confused:

len tazko sa to pocuva, ze si za to mozeme same, napriklad ked ja som toto mala, ze ma zacalo dolu svrbiet, tak som bola so segrou a som jej hovorila, nech mysli na prevenciu, ze treba to, ak chce aby bolo vsetko OK stale. Ale ze nie, naco bude si nieco davat ked jej je dobre, len potom ked sme sa neskor zase stretli a hovorila som jej aka vie byt mykoza neprijemna, tak si dala odo mna povedat. Bola v lekarni a kupila Wobenzym vtedy aj mne aj sebe, aby teda tomu predisla a dodnes nemala tieto problemy :slight_smile: