ČO na opakovane vaginalne mykozy?

Tak teraz si hádam aj ďakuje za to, že si jej poradila, že si ju nenechala len tak…Že si na ňu myslela, nie??..

kocky, ked sa z mykozy dostanete, tak potom ste enzymy vysadili alebo furt ste ich uzivali aj nadalej? alebo ako ste to vy mali??

Je to rozne, moja skusenost je taka, ze zaroven s cipkami, cize liecbou mykozy od gynekologa je vhodne brat enzymy. A ked cipky prestanes brat, tak enzymy este nejaky cas je vhodne uzivat a potom mozes vysadit a mala by si mat pokoj :slight_smile:
U mna to tak je :wink: Ja som tak postupovala a nemam problem, mne Wobenzym urobil dobre :slight_smile:

dakujem, ze si mi napisala z vlastnej skusenosti, to si cenim najviac, lebo myslim, ze prave taketo rady mozu pomoct :slight_smile:
lebo kadeco som uz o tom pocula aj, ze vysadit, aj nevysadit a taka som ostala zmatena z toho, ze co urobit, neurobit, aby som si neuskodila :wink:

kazdemu to inak vyhovuje, napriklad mam kamosku, co uziva enzymy aj po mykoze, ale z dovodu aby bola zdrava, pretoze ona nemala len problemy s mykozou ale celkovo aj s imunitou :wink:
takze je to vlastne na tvojom zvazeni :wink: ale ak by si vysadila, tak problemy sa nevratia, len treba si davat potom pozor aby aj intimna hygiena bola dostatocna, aby nepokrivkavala, lebo problemy moze aj nespravna hygiena z istej miery narobit

Moze, ale povedala by som, ze ovela menej moze hygiena problemov narobit, ako oslabena imunita. Ono sa to mnohokrat nezda, ale je medzi tym velky suvis.
Je pravda, ze ja som sa tomu pred casom tiez smiala, myslela som si, ze aky nezmysel a pritom je v tom tolko pravdy :upside_down_face:

Keby som to nemala za sebou, tak neviem co by som ti napisala, ale kedze mam a viem, co to vsetko obnasa ta mykoza so sebou. Ake je to trapenie, tak viem aj poradit.
Ja som rada, ak ti moja rada pomoze. Tak kazdy to robi inak, kazdy mame iny organizmus, kazdy povazuje za vhodne daco ine, je to na zvazeni.
@darkadraha Ano, len ked je napriklad svrbenie z mydla, tak to netrva dlho, to zmizne za par dni. Lenze mykoza za par dni nam zbohom neda ani nahodou :confused:

to ano, mne take svrbenie zmizlo po dalsom umyti, len ma mrzelo, ze kolke peniaze som davala do mydiel a ked mi nesadlo, tak hned putovalo do kosa, tak uz som mohla mat usetrene :smiley: Ale tak co urobis, nic, na hygienu sa mi osvedcila voda, to je zaklad a na mykozu samozrejme navstivit gynekologa a uzivat Wobenzym :slight_smile:

Je to na zvážení, to je pravdou, že každá berieme za vhodné niečo iné, ale myslím, že by sme si mali radiť medzi sebou, keď máme podobné problémy :wink:

kazdy to robi inak, len nie kazdy to robi spravne, niekedy si aj myslime, ze robime dobre a pritom vobec nie :confused:
emanna len vyznam enzymov pri mykoze nevidi kazdy, svagrina, tak sa mi cudovala, ze naco ich uzivam, ked nemam problemy s imunitou, ta si myslela, ze ono to ma len cisto na imunitu vplyv, som jej to musela dat na pravu mieru :smiley:

myslíš, že moja sestra čo?..tá keď sa jej polepšilo, tak lieky hneď vysadila…že je lepšie, že už to nemusí brať…a potom sa čuduje, keď sa problém vráti…nechápem, až sa mi niekedy rozum pozastavuje, že čo jej to napadne…a nie a nie si dať poradiť…

aj to pochopila? vzala si z toho, co si jej povedala nieco? :slight_smile:

PROBLEMY SA VRATIA - ak sa nepostarame o imunitu, ak nebude taka silna, ze by sa do buducna mohla zvladnut popasovat s nejakymi zdravotnymi nastrahami, tak nas to opat lapne :confused:
Ale niektorym ludom taketo veci nevysvetlis, az kym na to nepridu samy, kym sa samy akoby nepopalia :confused:

Aj ja som tak ako sa hovori na drzku padla, som bojovala s oslabenou imunitou, ale dostala som sa z toho. Bez pomoci, bez liekov je to len boj s veternymi mlynmi, ktory nevedie nikam. Ja kym som si imunitu dostala do formy v akej ma byt tak to bolo cez pol roka, slo to takymi malymi mysacimi krokmi by som povedala, ale malo to vsetko zmysel.
Ved sa aj hovori, ze pomaly dalej zajdes no nie??

a taky boj sa vyhrat neda - ked bojujeme len tak, vola dokaze zazraky, ked je, lenze pri zdravi je nutna aj ina pomoc, nielen silna vola :slight_smile:
teraz najma v tomto obdobi myslim, ze by sme mali robit maximum pre imunitu, lebo ked nebudeme mat imunitu v poriadku tak sme ovela nachylnejsi aj na problem ktory momentalne aj u nas koluje :frowning:

ahoj, myslis, ze to plati aj pri mykoze?
ze tiez aj na nu ma imunita vplyv? :open_mouth:

nieco na tom bude, mne to tiez dlho neslo do hlavy, ale ked som zacala uzivat Wobenzym pravidelne, ze moja imunita bola na tom dobe, tak tieto problemy sa odo mna drzali na mile daleko, takze ja v tom vidim velku suvislost, ale tak kazdy to mozno vnimame inak :slight_smile:
ale ked uz je mykoza tak liecit ju treba aj priamo napriklad cipkami na vkladanie, to proste bez debaty, ale tento liek spolu s nejakymi cipkami je top dvojka na mykozu

Dokira rýchlo ani zdravie nekľakne, všetko je to pomaly a postupne a pri liečbe nemôžeme očakávať že to pôjde rýchlo, už aj hneď :confused:

bez cipok alebo celkovo antibiotik sa z toho len tak lahko neodstane nik, ale co je najhorsie, ze mykoza sa objavuje najviac prave v tomto obdobi, ked je vonku, krasne teplo, ked by sme si leto a dovolenky mali uzivat :confused:

nemozeme, ale co chybu robime ze menime neustale pri problemoch intimnu hygienu, vela kamosiek mojich to robilo a robila som to aj ja, ze som myslela, ze je problem v tom, co pouzivam ake mydlo.
Ale dosla som na to, ze to vobec nie je o tom.