Colostrum

Colostrum je velmi dobry liek ked je choroba v plnom rozsahu ale je velmi dobre ho brat ako preventivnu liecbu :slight_smile: Zvysuje neporovnatelne imunitu. Vysvetlenie preco niekto s colostrum ma zle ucinky, respektive ze je neucinne je preto ze nie kazde colostrum je rovnake. Kazda firma vyprodukuje inu kvalitu vyrobku. (ak viete co je colostrum tak tuto mensiu cast prelette ocami). Colostrum sa vlastne vytvara v tele kravy ak sa oteli, pre narodene teliatko ktore sa narodi bez imunity a prave z toho mlieka ju ziska. Problem je v tom ze to colostrum je v mlieku vyrazne najsilnejsie 12h po porodeni, neskor sa hladina znizi o 90%.
A tu je ten vysledok :-)… Niektore firmy odoberaju do svojho colostra mlieko aj po tych 12h, do 24h. Moze to zniet bezvyznamne ale tento krok znizuje kvalitu vyrobku. Plus tam pridaju niekedy este latky ktore tu kvalitu prirodneho colostra uplne zavrhnu a ludia sa dopocuju ze colostrum je k nicomu, no pritom je to najsilnejsi liek od prirody. Alebo ak aj vedia o kvalite, niesu ochotny dan zanho vyssiu cenu a siahaju po lacnejsich verziach. No tu bohuzial plati, vyššia cena alebo nic :slight_smile: Viem vam na emaili poskytnut informacie o colostrum, v pripade doporucit firmy v tomto odvetvi neprekonatelne. Email: Danka.Lesigova@azet.sk

Pekny den, chcem vas poprosit o radu, ktore kozie kolostrum je najlepsie.
Dakujem pekne za odpoved, s pozdravom
Z. Fabova

A ktorý presne Colostrum používate? je viac druhov.
Ďakujem za odpoveď.
EM

Ja som na túto tému spísala svoj názor http://www.polakova.sk/kolostr...

ahojte zienky, moja sestra ma nahovara na kolostrum, no pravdupovediac mam predtym trochu respekt. trochu sa mi hnusi pit kolostrum zo zvierata. je to take ucinne, ako vsade pisu a hovoria? uziva to tu niektora z vas? dajte skusenosti, dakujem :slightly_smiling_face: :slightly_smiling_face:

MATRISCHA - ano, je to dost ucinne a podporuje to velmi dobre imunitny system. Sama kolostrum uzivam takze viem, co to je. Samozrejme, treba si vybrat spravne kolostrum, lebo na trhu je ich velmi vela.

to som si uz stihla vsimnut, ze na trhu je ich strasne vela. pozerala som nejake lekarne a fakt som z toho bola zmatena, nevedela som, ktory je dobry a podla coho vlastne vyberat. mozes mi s tym prosim poradit? kludne mi aj napis, ktory ty uzivas a ake mas z neho pocity.

Pripnem sa k vam mne ho lekarka taktiez odporucila v ramci ako takej prevencie no nepovedala mi presne ake by som si mala kupit. A je ich na trhu hrozne moc. Mate nejake overene

asi ta nechcela nejako ovplyvnovat, tak vyber nechala na teba :slight_smile: niekedy je to dobre, no vela krat zase clovek potrebuje poradit, lebo tychto produktov je fakt neskutocne vela. ja napriklad uzivam kolostrum s beta-glukanmi od spolocnosti Barny´s. toto priamo je obohatene o vitamin C, selen a zinok pre podporu spravneho fungovania imunitneho systemu. mna toto dost ocarilo a preto som sa rozhodla prave pre tento. a uz ho nejaku tu dobu uzivam a vyhovuje mi :slight_smile:

Mozem sa ta Aurel popytat na blizsie informacie ohladom toho kolostra? Ako dlho sa moze uzivat? Na co vsetko je to vlastne dobre, comu to pomaha? Nikdy som kolostrum neuzivala, tak by som rada vedela blizsie informacie, kvoli comu to ludia uzivaju. Dakujem ti vopred velmi pekne za odpoved.

Tak si na tom tak nejak ako aj ja a to v poslednej dobe dosť často aj od okolia počúvam, že ho začali brať, no tiež presne neviem na čo to je dobré, či to je len nejaký vitamín alebo čo

MATRISCHA - okey, rada ti poradim. Momentalne uzivam kolostrum s beta-glukanmi znacky Barny´s. Toto kolostrum som si vybrala prave preto, lebo obsahuje az 5 kvalitnych surovin pre podporu imunitneho systemu. Tento produkt obsahuje bovinne kolostrum (kolostrum dobytka) a toto kolostrum je velmi podobne tomu ludskemu. Dalej obsahuje zlozky: selen, zinok, vitamin C, beta-glukany a mnozstvo imunoglobulinov G. Ako mozes sama vidiet, tak fakt v jednej tabletke je tolko latok, ze ziadne ostatne tabletky nemusis uzivat a imunitny system budes mat podporeny. Lebo aj teraz ako prevenciu proti covid-19 odporucaju hlavne zinok a vitamin C. Navyse mna este milo prekvapilo aj to, ze tento produkt ma fakt prijatelnu cenu na to, ze obsahuje tolko ucinnych zloziek. To je velka vyhoda a uz asi iny takyto kvalitny produkt od inej znacky nenajdes (teda aspon ja som nenasla).

1 Like

pozeram, ze uzivame rovnake kolostrum :slightly_smiling_face: :wink:

Zienky na co vsetko to pomaha? Nikdy som to neuzivala a pred zacatim chcem vediet vsetky informacie, aby som si bola ista, ze to nie su zbytocne vyhodene peniaze.

ucinky to ma viacere a tie najdolezitejsie su napriklad:

  • zlepsuje travenie
  • zlepsuje hojenie ran
  • podporuje mikrofloru v crevach
  • ma taktiez protizapalovu a antivirusovu aktivitu
  • a zlepsuje vstrebavanie vitaminov, mineralnych latok a pod.

aaaa baby pri kolostre to je ako? uziva sa dlhodobo alebo len nejake kury sa dodrziavaju?

To sa podla mna moze stale. To je nieco take ako klasicke vitaminy, cim dlhsie sa uzivaju, tym je vysledok a ucinok taky by som povedala stabilnejsi

Dobre pises Similia a je to tak, ze kolostrum sa moze uzivat aj dlhodobo a neskodi cloveku. Je to vlastne vyzivovy doplnok, ktory obsahuje spominane kolostrum. Cim dlhsie ho clovek uziva, tym lepsie, lebo telo dostava neustale potrebne mnozstvo potrebnych latok, co cloveku len prospieva!

babyyy jasne, moze sa uzivat dlhodobo. vsak ja uz vyse roka uzivam kolostrum a som zdrava ako repa :slight_smile: :wink: ak chcete, tak vam mozem aj napisat, ktore priamo uzivam, lebo nie vsetky su kvalitne. treba si pri vybere dat poriadny pozor na zlozenie!

1 Like

Ak by som ta mohla poprosit, bola by som rada, keby si mi napisala aj konkretny nazov, ktore kolostrum uzivas, Dakujem :hearts: