Dobrý zubár v Bratislave

Vsetko jedno s druhym to vplyva na cloveka, ja tiez ked som prvykrat isla k mojej zubarke, pani doktorke Banasovej, tak som mala motyle v bruchu, to mam casto, ked som nervozna, ked neviem co ocakavat, ale ked prides do cakarne, ktora na teba posobi dobrym dojmom a este aj samotna zubarka je mila, ma snahu ti pomoct, ze ta aj vypocuje ake mas problemy, tak ten strach potom opadne v sekunde, aspon u mna :slight_smile:

to je možné, môj zubár ten má ambulanciu, čo hneď viem už v čakárni, že ma nečaká nič príjemné, nič, čo by mi malo strach nejako odohnať skôr naopak, asi budem museiť nejaké zmeny urobiť, aby som sa cítila lepšie a nestresovala už nejaký čas predtým ako budem mať ísť

Tak niektorí to tak majú, ale to neznamená, že musíš chodiť len k nemu, to zase si musíš sama zvážiť, či ti takéto stresy vyhovujú alebo práve naopak, chápeš.
Ja osobne by som to riešila a nenechala by som to len tak.

To potom ti aj celkom rozumiem, ja som nevedela tiez vtedy co ma caka, ale ked aj to prostredie je prijemne, tak to z cloveka vie velmi rychlo opadnut a povie si, ze to zvladne, ze bude dobre a aj bude, tak sama vies, co bude pre teba najlepšie :slight_smile:

napodobne zienky - tiez by som to nenechala len tak, dolezite je aby si nemala strach - je to tiez velmi dolezite aby lekar bol fajn, aby sa zaujimal a hlavne aby sa s nim aj dalo, lebo vtedy sa clovek aj lepsie citi :slight_smile:

Len takych lekarov treba aj hladat, lebo ked clovek nehlada, tak k takemu zubarovi nepride treba patrat :wink:
Zubar to verim, nie je to prijemna zalezitost, som si vedoma toho, ze asi vsetci keby sme nemuseli tak tam nejdeme, ale o zuby sa treba starat a ak je aj zubar, lekar ako taky fajn tak si dovolim tvrdit, ze je to vyhra :wink:

Len je to tak, že si to musí ona uvedomiť, či chce tam chodiť aj naďalej alebo či chce urobiť nejakú zmenu v tomto smere, lebo áno je to zmena, ktorá mnohé zmení, ale mnohokrát k lepšiemu a tak to treba aj brať, netreba sa zbytočne báť a stresovať :wink:

Mala som to podobne, ked som chodila este k mojmu vtedajsiemu zubarovi, mala som zimomriavky, len ked som videla budovu, ked som zacala mat mensie problemy so zubami, tak som si zacala zistovat moznosti, aby som nemusela byt nervozna len z prevencie, dostala som sa k zubarke Banasovej a tam je to o inom. Moj strach, moje obavy celkovo zo zubarov a zubarskeho kresla pominuli a myslim, ze dost velky podiel ma na tom aj ten pristup :wink:

Ja som strasne dlho hladala dobreho zubara. Chodila som k zubarke, ktora mi nachadzala neexistujuce kazy, nehovoriac o bolestivych vysetreniach. Predosla zubarka mi nasla tri medzizubne kazy, ktore sa vobec nepotvrdili… Zacala som teda hladat a nasla som MDDr. Lukas Pleva na Kolibe a neviem si vynachvalit. Precizna praca, super pristup lekara aj zlatej sestricky. Caka ma dalsia navsteva opravy zuba a prvy krat v mojom zivote pojdem uplne bez strachu.

podobne je to veru u mňa teraz a viem, že tej návšteve sa proste nevyhnem, musím tam chodiť, ak nechcem mať nejaké problémy, ale stojí ma to veľmi veľa sebazaprenia, keď tam mám ísť, to ma bolí najviac, že tam musím ísť proti svojej vôli, že to nie je jednoduché, takže ty si mala tiež strach ako mám ja, to som rada, že v tom nie som sama :wink:
skúsim sa pozrieť na tú zubárku, kde je :slight_smile:

veru ak nechces mat problemy, tak cim skor, u nas bol problem s mojim muzom toho dostat k zubarovi, to len cez jeho mrtvolu zvykol hovorit, no teraz uz zmenil nazor a vie, ze zubar je zrovna vec, ktora by sa odkladat nemala, lebo moze to sposobit zbytocne a nie male problemy

to je podla mna normalne - ze bez hladania to nejde, ale si vezmi, ze zdravie mame len jedno a zuby su dost hakliva zalezitost preto je vhodne im venovat dostatok pozornosti a urobit vsetko preto aby to bolo v pohode, lebo ak pridu problemy, bolesti, nieco zavazne bude treba riesit, tak potom este len clovek narazi na problem :wink:

neviem ci si citala diskusiu aj vyssie…pre mna bol toto tiez problem…zakazdym zimomriavky, ked som mala ist co i len na preventivnu prehliadku, nieto este ked mi nasli kaz, ze ho riesit…ale mne pomohla zmena ambulancie…to mi pomohlo zmenit svoj pohlad celkovo na zubarov a tieto ukony… :wink:

Pozri, pozri, mne to pomohlo, ale mala by si si to vyskusat, ze zmenit a uvidis sama, ale myslim, ze zmena tebe uskodit nemoze, ale moze ti len pomoct, rovnako aj mne.
Ja uz nemam ziadny strach ani obavy a to je pre mna dolezite :wink:

čítala som našla som si aj kontakt na zubárku, o ktorej sa tu písalo, myslím, že je na čase urobiť za istými vecami hrubú čiaru a začať od začiatku, aby som sa už nemusela stresovať a trápiť zbytočne pred každou jednou návštevou, lebo tie strachy sú nenormálne :open_mouth:

//konecne si na to prisla? to je dobre, ze si sa k takemuto kroku odhodlala podla mna si sa dala na spravnu cestu a to uvidis sama, len potom neodkladal termin, ale chod tam co najskor aby si videla, co a ako aby si mohla svoj strach uplne niekam daleko zahodit//

viem, bol už najvyšší čas a som rada, že som sa k tomu dopátrala a že som urobila také rozhodnutie ako som urobila, nie nie už to nebudem, už idem do toho naplno aby som to mala čo najskôr za sebou a hlavne aby to všetko bolo dobré, aby som sa nemusela strachovať :wink:

uz sa strachovat nemusis…teraz to uz bude o inom…musis tomu verit a bude to dobre…ja ti drzim palce aby to vsetko dobre dopadlo…potom sa aj ozvi…ale dufam, ze sa to vsetko spravi a uz nebudes s obavami… :slight_smile:

staci ked sa rozhodne a pojde tam co najskor - uz po prvej navsteve si myslim, ze sa zacne celkovo na zubarov, na zubarske kresla pozerat inak - ze pochopi, ze je to dolezite, ze je to nevyhnutne ak chce mat zdrave zuby - je velmi podstatne mat dobreho zubara :wink:

dobrý zubár. to je fakt problém. baby môžete mi napísať aký je podľa vás dobrý zubár? ja mám v tom chaos, myslím, že nie som dosť vďačná svojej terajšej zubárke alebo neviem. neustále sa mi niečo nepáči. nevenuje sa mi toľko koľko by som chcela. chcela by som jej povedať aký mám problém. kedy ma zub bolí a podobne. no ona ma nenechá ani vetu dopovedať.