Dobrý zubár v Bratislave

Ellinina ked to je rozne, su pripady, ekdy je jedno lepsie jak druhe, kazdy pripad by som povedala, ze je individualny a neda sa vseobecne povedat, co je lepsie, pre kazdy pripad nieco ine.
Akurat tak myslim, ze lekar si musi dat zalezat aj na jednom aj na druhom, aj pri proteze napriklad, aby proste tie zuby sa co najviac podobali na normalne :wink:

niekedy na vyber moc nie je. ja som bola rada, ze v Pearl Dental je moznost, ze urobia korunky na mieru. lebo ja by som sa velmi hanbila keby som mala byt napriklad bez zubov alebo co. to by som radsej ani von nevychadzala :confused:

tak bez zubov by si nechodila, jestvuju aj docasne korunky, len jasne, ze v takom pripade je to na dlhsie a nemusi to kazdemu vyhovovat, mam kamosku, co byva mimo slovenska a ked sem pride na par dni tak neviem si predstavit, ze by musela na korunky na nejake taketo riesenie cakat niekolko dni, ze by tu musela dlho ostat :slight_smile:

Docasna korunka niekedy je treba, ked nerobi zubar na pockanie, len to je zase podla mna vydavok navyse, ale tak dobre je to ked na zaciatku si zubar s pacientom sadne a vysvetli mu, ze co bude potrebne, ako bude postupovat a aj ako to bude vyzerat po cenovej stranke :wink:

radiss tak ja neviem nejako co sa tyka zubov, tak ja ceny neriesim, proste su veci, co treba spravit, nech to stoji coto stoji :slight_smile:

Myslim si to iste. Ale napriklad mam kamosku, pre ktoru by to boli vyhodene peniaze, ze si neuvedomuje to, ze tie peniaze treba dat, ak chce aby to bolo riesenie na dlhu dobu a samozrejme aby to bolo kvalitne a urobene tak tie korunky, aby vyzerali ako normalne zuby.
Denilia ano ano je to velka vymozenost toto, kedysi o takychto veciach by sme mohli len snivat :wink:

Ked sa robia korunky na pockanie, tak je tam nejaky ten poplatok, vyssia suma, ale myslim, ze to neni problem, ked to chceme mat vsetko na poriadku a co najskor :slight_smile:

Ivana ty máš s tým skúsenosti? Si si dávala robiť?
Ja s korunkami osobne skúsenosť nemám, keďže zuby mám relatívne v dobrom stave, snažím sa o ne starať ako najlepšie viem. Ja mám zatiaľ skúsenosti len s takými bežnými vecami, prehliadkami a pod :slight_smile: Začo som vlastne na jednej strane aj veľmi rada :slight_smile:

toto bud rada, ze si nemala zatial nejake problemy, ze si sa len s takymi beznymi vecami stretla, ze nevies co su to bolesti :wink:
niekedy aj to, ze sa starame o svoje zuby nie je istota, ze bude vsetko OK, preto je podla mna velmi podstatne chodit na preventivky raz do roka, aby sa predislo nejakym pripadnym problemom, ze aj keby bol nejaky zacinajuci kaz tak aby sa to hned a zaraz dalo do poriadku :wink:

Ano mam skusenost, mam korunky, preto som sa k tomu vyjadrila, lebo aj ja uz nemam niektore zuby svoje :confused:
Bud rada ked to je takto, ze mas vsetko v poriadku, ze nemas problemy, lebo je to to najviac mat zdrave zuby! :wink: Kedysi som si myslela, ked mi aj mamka hovorila tuto vetu som myslela, ze je to klise, ale nie je - je to pravda

…mas vpredu niekde korunky alebo nejake zuby v zadsie?..myslis, ze je nejaky rozdiel v tom, ze ktore zuby treba urobit??..

Rozdiel v tom je, ze tie zadne nie je tak vidiet :wink: Ale myslim, ze to je akurat tak vsetko. Tam nema byt co ine.
Samozrejme, ze vsetky zuby, korunky treba robit na mieru, podla odtlackov. Aby to bolo ako uliate :slight_smile:

Tak nemusi zakazdym si dat clovek robit korunky su aj ine moznosti, ako napriklad mostik a podobne, ale to co je najlepsie, co by bolo najvhodnejsie ake riesenie to treba aby urcil zubar, co ma roky skusenosti a vie odporucit a navrhnut to riesenie.
Predsa kazda jedna ta moznost stoji nejake tie peniaze a teda ked uz za nieco ich mam dat, tak nech to je dobre :slight_smile:

Neviem ci je v tom nejaky rozdiel. Ja v tom nevidim, jedine v tom, ze napriklad kovokeramicku mozes mat napriklad v zadsie, ze tam to nevadi keby sa ti odhalila, ze by ustupilo dasno trochu alebo co. Ale tu su veci, s ktorymi ta stomatolog oboznami ked to budes riesit. Mne moja stomatologicka Banasova vsetko vysvetlila ked som sa rozhodla, ze to treba dat urobit :slight_smile: Ze ideme do toho :slight_smile:

je to dobré, že ťa takto oboznámila, že si vedela presne na čom si :slight_smile:

Ked toto vsetko co ste pisali citam, tak az dakujem, ze ja som v pohode, ze nemam nejake problemy, ze mojim problemom bola len farba mojich zubov a to sa dalo do poriadku, ked som absolvovala uz prve bielenie u zubarky.
To je vlastne skor taky esteticky problem, ale to co popisujete vy tam ide o zdravie z velkej casti :open_mouth:

ale aj to ti poviem, ze poznam pripady kedy si ludia bielia zuby na vlastnu past…len tak s roznymi domacimi receptami na bielenie…len aby usetrili…a potom sa cuduju ak este nejake problemy si tym sposobia…ak si poskodia sklovinu alebo nieco take…to potom aj ten zubar podla mna nebude nadseny a nebude na toho pacienta najmilsi, ked sam pacient si nevazi zuby…ze sa nestara jak sa ma o ne…ja vsetko tiez od isteho obdobia vsetko konzultujem co chcem…co ma trapi…chodis na bielenie pravidelne, ci podla toho ake su zuby??..

Tiez chodim na bielenie, ale raz za rok, v Pearl Dental mi odporucili, ze tak staci, ak teda nebudem nejako pit cervene vino a taketo veci, ktore by belost mojich zubov mohli ovplyvnit.
Teoreticky sa vraj da absolvovat ho aj viackrat za rok, ale povedala by som, ze niekedy je menej viac. Ked treba tak je potom vhodne este domace bielenie, to je vhodne ako take dobielovanie cez rok. To mas vlastnu dlahu za zubky a bieliaci gel :slight_smile:

to ano…to v mnohych pripadoch je tak, ze menej je viacej…netreba to prehanat…aj tie zuby potrebuju asi svoj cas…:slight_smile:

toto suhlasim, tiez sa v niektorych pripadoch necudujem a lekari su tiez len ludia, takze treba byt tolerantny a tiez treba dbat o seba stale, celorocne, nie az ked nam uz prihara :confused:
ja som zakazdym rok co rok chodila na prehliadky, aj kazdu navstevu ked som bola objednana, ze kaz alebo nieco urobit, len problem u mna nastal, ked som sa prestahovala, ale nastastie som si nasla dr v Bratislave, tak nemusim uz kvoli tomu letiet na otocku domov k nasim :slight_smile: