Dobrý zubár v Bratislave

Tak hľadať nového doktora v neznámom prostredí, teda pre teba v novom meste, keď si sa presťahovala, to jasné, že to neni len tak, že to dalo zabrať :slight_smile:

Takze si sa aj vzala cerveneho vinka? Aj si vsimas, ze aplikovanie tej rady ti nejako pomohlo? Ze dlhsie ti vydrzia zuby belsie?

Pre mna toto akoze nejaka velka obeta nebola, to som zvladla :smiley:
Myslim si, ze to ma svoj zmysel, ma to opodstatnenie, rovnako ako aj ked sa pije cierny caj a aj zeleny, tak ten tiez vie vplyvat na farbu zubov. Dokonca kamoska mi spominala, ze aj rozne ovocne stavy vedia farbu ovplyvnit, takze treba sa mat na pozore. Neznamena to ze si uz nikdy nic nedam, co by mi mohlo zuby zafarbit, ale tak jednoznacne to obmedzujem :wink: Lebo ten biely usmev je pre mna velmi vela :wink:

Ellinina
Ale šak na tom nie je nič strašné. To je najmenej, hlavne aby bielenie prinášalo výsledky, no nie? :slight_smile:

Niektoré jedlá, nápoje vedia ovplyvniť farbu zubov. Aj preto, že ja mám rada aj červené víno, tak som si po bielení u mojej dr. Baňasovej dala vyhotoviť aj takú dlahu na domáce bielenie a k tomu som si aj gél kúpila, aby som si mohla ešte aj doma zuby dobieľovať :wink:

Erina ti poviem, ze v novom meste hladat nie je easy. Tiez sa mi potvrdilo, ze hladat dobreho statneho doktora v hlavnom meste je na nervy, ze to sa vlastne asi ani neda. K jednemu statnemu som sa sice dostala, ale to radsej ta moja skusenost bez komentara.
Esteze jestvuju aj sukromne ambulancie, kde nemaju problem cloveka vziat a venovat sa mu. :wink: Pretoze moj predosly zubar ten by len trhal a trhal. Bez ohladu na to co za problem ma trapil :frowning:

Jesienik
Domáce bielenie je dobrá vec popri normálnom bielení, to kvitujem. Len tiež nie používať ho len sporadicky, ale tak ako zubárka odporučí, navrhne, predsa len vie ako je to najlepšie aj pre zuby, aj pre ich farbu :wink:

uz dlho pouzivas toto domace bielenie? - mohla by si mi cenu napisat, ze kolko ta to domace bielenie vyslo??
nemas pocit, ze by si mala nejake citlivejsie zuby odkedy si ich bielis?

Nie nie, treba sa riadiť odporúčaním stomatologičky, myslím, že to je viac ako jasné, aspoň teda pre mňa.
Neviem koľko je to, cca rok? Domáce bielenie u mojej dr, o ktorej som vyššie písala vychádza 160€. Na domáce bielenie potrebuješ individuálnu dlahu, nosič, ktorý sa vyrába na mieru v labáku a k tomu bieliaci gél :slight_smile: Citlivejšie zuby či mám? Nemám.
Normálne ich mám ako som aj mala, nemám nejaké iné pocity :slight_smile:

Citlivé zuby keby som mala tak sa asi zbláznim, veľa som o tom probléme počula od mojej sesterky, tá mala také pocity a dokonca aj spomínala, že jej niekedy tak akoby ďasná tŕpli. To reku to si nechcem ani len predstaviť, ale tak potom z nej vyšlo, že ona u zubára nebola ani nepamätám. Ona tam šla len sporadicky, keď sa nejaké problémy objavili a mi povedz ako potom môže sa niečo včas podchytiť vyriešiť, keď my kopu vecí normálne odignorujeme??

Nie je to závideniahodná situácia, ale kým sa to dá vyriešiť tak je to ešte celkom oukej. Len netreba nič zanedbať a už pri prvých príznakoch, že nám robí problém teplé, sladké a tak tak treba pomoc vyhľadať :wink:

diky - lebo to je taky strasiak pre mna tie citlive zuby, aj v telke ked vidim tie reklamy na citlive zuby, na dasna, tak ma to az tak dokaze vystrasit - ale ani sama neviem preco :smiley:
to nie je vela penazi, ked si vezmem, co vsetko to zahrna - myslela som, ze to bude dajako este viacej - takze ty by si nemenila, dobre to chapem?

jajana tak bielenie zubov nie kazdy potrebuje, nie kazdy na tom stavia, ale priklanam sa k tomu, co si pisala. nemali by sme sa na veci pozerat cez peniaze, nemali by sme na nich stavat, lebo to nas moze dost pomylit, ale pravda je, ze mna tiez bielenie laka z istej miery, len momentalne som v takej slepej ulicke kedze prisiel tento virus, tak to budem musiet odlozit na cas ked to vsetko prehrmi :confused:

Nad bielením zubov by mal uvažovať len niekto kto má zuby v poriadku, kto nemá nejaké závažné problémy, inak to nie je možné, teda možno niekde áno, ale nemalo by sa to robiť, ak je aj kaz napríklad.

taketo trpnutie, problemy s osmickami, to su dve veci, ktorym by som sa velmi rada v zivote vyhla, aj ked vlastne vsetkym problemom so zubami by som sa rada vyhlad, ale tak to z velkej miery zalezi aj na nas ako sa budeme stavat k tomu, ako sa o ne starame a ako chodime aj na preventivne prehliadky, aj na dentalnu hygienu a podobne zalezitosti :slight_smile:

@sall_ka Ked niekedy si to nevyberies, ze co ta postretne, aky problem sa ta dotkne. Napriklad ja som mala obavy ked som o korunkach pocula, nevedela som si predstavit kolko to cele moze trvat, ked vytrhnu zub a kym sa nahradi korunkou, ze ten proces ako to prebieha a tak, ale ked som si pozistovala, ze dnes sa uz robia aj korunky na pockanie, tak to zo mna opadlo :smiley:

Ale netreba mat z koruniek obavy. Moja sestra zije mimo Slovenska a musela si ich dat urobit, tak prisla preto na par dni k nam a v Pearl Dental jej ich urobili na pockanie.
Nerobia to vsade, ale tato sukromna ambulancia to robi, co je velka vyhoda toho. A je lepsie mat korunky urobene dobre, ktore budu aj pekne vyzerat, horsie by bolo nemat zuby :wink: No nie?
A teda teraz ma krajsi usmev ako kedy mala :wink:

Korunky som si dala aj ja robit v tejto ambulancii - a poviem ti, ze nikto v mojom okoli by nepovedal, ze to nie su moje zuby, ze to mam korunky urobene.
Mne sa paci to, ze ked sa nerobia na pockanie, ale normalne, tak mas docasnu korunku, ze nemusis behat s chybajucim zubom :slight_smile: A mne pred tymto celym pomohlo to, ze mi vysvetlili co vsetko ma caka, ze ako to bude prebiehat :slight_smile:

ty si to tak mala ze docasnu korunku? to som nevedela, ze aj nieco take vobec robia, ze davaju docasne nieco, som myslela, ze pocas toho obdobia co clovek caka, tak je bez :open_mouth:

Mala mala, tak to robia, ale asi nie vsade, mne urobili aj tu docasnu presne tak, ze mi sedela, ze mi nevadila a mohla som s nou normalne jest, akoze ja som si davala pozor, mala som stale v sebe, ze je to docasna korunka, ze musim dbat aby vydrzala, ale v pohode som jedla vsetko, co som si zmyslela :smiley: