Dobrý zubár v Bratislave

Romiara to si ja tak uz ani neplanujem, ked viem, ze niekam idem, k nejakemu doktorovi daco, tak ten den si uz davam ako volny, ze vybavim doktora a potom co den da.
Lebo ked som si planovala, tak som casto potom nestihala a bola som nervozna a teda to nebolo potom bohvieco so mnou travit cas :smiley: A najlepsie ze teraz napriklad ked idem na preventivku kvoli zubom, tak to viem, ze ma na cas vezmu, len drahemu som to este nepriznala, lebo vdaka tomu mam cely den len pre seba a mozem aspon po nakupoch ist :smiley:

Kam ty chodis, ked to mas takto??

Nemáš za čo, dobrá starostlivosť je super prevencia pred bolesťami a kazmi.
Hlavne netreba mať nejaké obavy z preventíviek, tie sú doležité!

Je fakt, že náhradu má, ale žeby to bola nejaká fajn náhrada povedať nemôžem, je mi to tak trošku proti srsti tam kam by som mala ísť. Skúšala som sa cez známych popýtať kam chodia, lenže štátni zubári neberú. Tak asi musím sa obrátiť na súkromných.
Koľko ale v priemere taká preventívka vychádza u súkromníka?

na preventivky chodim aj ja, raz do roka to musi byt, odkladala som to aj ja dlho, nechcelo sa mi do toho, ze pravidelne, ale raz som bola tak, ze po dlhsej dobe, asi po dvoch rokoch a vtedy som mala co si pamatam asi tri kazy a nebolo to nic prijemne a mozno keby som sla skor, tak by sa to vcas podchytilo a nezaslo by to az do takeho stadia :confused:

neviem ako je to v inych ambulanciach, lebo kazdy ma svoje ceny, ale ja v Pearl Dental za preventivnu prehliadku platim 25€, co sa mi zda taka normalna a v pohode cena :slight_smile:
A preventivky sa robia raz za rok, takze ked si to prepocitas tak to je OK a su potrebne, aspon ja to vnimam tak, ze radsej budem mysliet na prevenciu ako potom chodit k dr s problemami, s bolestami.

ale hlavne ide o zdravie, takže na peniaze ja nepozerám, keď si vezmem za čo sú niektorí ľudia schopní utrácať peniaze, tak ja si myslím, že dobrú lekársku starostlivosť si zaplatiť je normálne a fajn :slight_smile:

Dá sa niekde nájsť aj cenník tejto ambulancie? By ma zaujímalo, že ako je to aj s inými ošetreniami ako vychádzajú u súkromníka.
Lebo podľa tohto mám celkom pocit, že to ani nie je tak veľa, že len zbytočne mnohí ľudia robia z komára velblouda :open_mouth:

jo, tato ambulancia, nasa doktorka ma na nete na svojom webe maju cennik normalne zverejneny, ze si vies najst aj toto, ze preventivka ako vychadza, aj bielenie zubov, aj korunky aj vsetko a to je podla mna dobre, lebo aspon mas ako taku predstavu do coho ides, ked tam ides na osetrenie. Ale niektore ambulancie co viem to vobec nemaju, co je dost skoda, ale tak to je kazdeho vec.
Tak ono suhlasim s tym co @romcitika napisala, ze ide predsa len o zdravie, takze tam ja nejako nekukam na to co a jak stoji. Jasne, ze som rada ked viem kolko penazi si mam so sebou vziat, ale zeby som to nejako prezivala, ze to je vela alebo co, tak to nie. Do zubov proste tie peniaze sa oplati dat!

len vies najhorsie je ze mnohi na to dojdu az ked uz je neskoro, ked maju velke problemy, ze sa viac mali o to zaujimat!

Ja keď som rozmýšľala nad bielením už vtedy som sa zubárky pýtala na to ako to prebieha, čo to bude stáť a všetko okolo toho. Mňa oslovilo u nej bielenie Pure Whitening, to je kombinácia domáceho a ambulantného bielenia, ktoré prináša fajn výsledky a ja som už nechcela skúšať niečo, čo je voľnopredajné, ľahko dostupné niekde v drogériách, lebo to mi doposiaľ biele zuby neprinieslo. A teda toto som už výsledky videla po tom bielení doma, ešte pred ambulantným a to už je čo povedať :slight_smile:
Základ je ale mať zdravé zuby pre toto :wink:

kolko taketo bielenie vychadza cenovo? ako sa robi to domace bielenie? na to je nejaka dlaha specialna na zuby alebo ako?

Ale toto nie je bežné bielenie, čo robievajú zubári, či?

Mne toto bielenie robili na ambulancii kam aj normálne chodím, k Baňasovej, toto bielenie 400 euro stálo, ale to sa ti vyplatí, lebo ten výsledok je úžasný. Áno to máš na to presne na tvoj chrup takú akoby formu a máš gél, ktorý si dávaš po dobu dvoch týždňov. A následne si dohodneš v ambulancii bielenie a to je vlastne celý ten proces.
Zuzulcek tak dnes už je tých možností bielenia pomerne veľa.

dakujem, ze si mi napisala aj sumu aj vlastne ako to prebieha, takze nie je to nic nejako komplikovane, chcela som to vediet, ze co zahrna to bielenie doma vlastne, jak to prebieha. je fakt, co si pisala, ze moznosti je vela, len vsetko stoji peniaze a teda niektore aj nekrestanske a ked nemas istotu, ze to pomoze, ze ta farba zubov sa zmeni k lepsiemu

Ale ked raz rocne zaplatis niekolko stoviek za bielenie to nie je tak vela, si to prepocitas na dni tak je to uplna pohodka :slight_smile:

Marynka ja som toto minule akurát mužovi vysvetľovala, kedysi fajčil a teraz vlastne to, čo nekupuje cigarety, tak peniaze odkladá a teda už celkom slušnú čiastku máme odloženú a som mu hovorila, že predtým tie peniaze išli vlastne hore komínom a ani sme si to neuvedomovali a takto sa dajú aspoň efektívne využiť napríklad aj na toto ako si ty napísala. Alebo už len na bežnú starostlivosť u zubára.

pre mna toto nie je problem, lebo viem, ze proste za dobre si zaplatit treba, ked chces kvalitu - ale ja som sa skor obavala, ze ci z bielenia nemozem mat citlive zuby, to bol pre mna taky strasiak :confused:
ale ked viem, ze je to pod dohladom doktora ze sa nemusim nicoho bat - tak to zo mna opadlo :slight_smile:

Ale to nielen pre teba, to viem, že veľa ľudí sa tohto obáva a videla som aj rôzne bielenia, čo sú voľnedostupné, že si ich v drogérii kúpiš a tak, ale ono nie je na škodu sa aj pozrieť, čo to obsahuje, či to neuškodí a či vôbec to aj nejaký efekt prinesie, lebo ja mám pocit, že to sú po väčšine len vyhodené peniaze. Mal by toto robiť proste odborník.

len stoji to za ten risk, ze si clovek poskodi sklovinu alebo nieco take? Lebo podla mna dozaista nie!