Dobrý zubár v Bratislave

Mas akoze aj nejake problemy, ci nemas nic, lebo ja som sice toto absolvovala, ale to som z dovodu, ze furt ma dasna boleli a nevedela som, ze kde je problem, co mi to akoze sposobuje. Tak potom ze sa mi na to pozru a tlacili sa mi, ale je fakt, ze uz som pocula o roznych pripadoch ako osmicky rastli a teda viem si predstavit, ze ked sa im neda ist normalne von, tak to dokaze narobit nenormalne problemy.

ninaa v dnesnej dobe mame to stastie, ze nie sme nejako limitovany a ze si mozeme proste vybrat kam pojdeme, aku starostlivost si zvolime :slight_smile:

jasne, ambulancia kam chodim je z mojho pohladu spickova, aj teda co sa tyka toho moderneho vybavenia, aj je to tam take prijemne, ze ked tam idem tak nemam pocit, ze proste idem na nejake vysetrenie z ktoreho by som sa mala stresovat alebo nieco a ked este pocas toho si mozes u nich telku pozriet tak to uz je uplny strop :wink:
mne to proste vyhovuje, ze je to na jednom mieste, chodim tam pomaly tri roky to budu, tiez som odisla od ineho doktora, ale nelutujem to rozhodnutie, ja chapem, ze je to take ze cloveku je to luto a neviem co, ale nebudem zostavat niekde kde mi neposkytnu adekvatnu starostlivost

predtym si chodila tiez k nejakemu sukromnemu doktorovi, ci normalne k statnemu? :slight_smile:

To teda a vybavenie kvalitne je zaklad, aspon z mojho pohladu, lebo ked lekar nema moznosti tak je to potom k nicomu. Nemoze ti poskytnut vsetko, co by si potrebovala, dnes akoze ta kvalita, technologie to by malo byt na urovni.

len toto si ty vies akoze ako zistit, ze kto ma ake vybavenie ked sa tomu ako laik, ako pacient nerozumies? aspon teda ja sa nerozumiem absolutne, preto mi povedz prosim ta ako viem na taketo veci prist??

Podľa mňa už úplne stačí to, keď si vieš pozrieť napríklad aj na webe, že aké výkony poskytujú, keď niekto robí aj bielenie, aj dentálnu hygienu, nemá problém aj RTG ti urobiť, tak to bude dosť dobre vybavená ambulancia, to je proste zásadný rozdiel medzi normálnymi, bežnými zubármi, tí poskytujú akurát tak bežné ošetrenia, dobre teda aby som nekrivdila zase niektorým, tak niektorí majú aj RTG, ale nie také žeby ti vedeli urobiť komplet celé zuboradie, žeby vedeli kuk ako sú na tom osmičky a tak podobne.

suhlasim, ale teda pre mna je zaklad aj to ako doktor pristupuje k pacientovi, lebo nemam moc rada, ked doktor nic nepovie, ze len kuka pozera, hmka a nic konkretne nevies, nedozvies sa, to z toho som osobne celkom na nervy :wink: raz som mala taku skusenost a uz sa tomu vyhybam

Dakujem ti, ze si mi napisala tvoju skusenost. Ako to myslis s tou telkou? Akoze v cakarni sa da pozriet? Chapem jasne, ze je najlepsie to takto na jednej kope, len nie je takych ambulancii vela kde to takto vsetko naraz vies vybavit, preto ma to zaujalo a reku sa ta na to viacej popytam. U sukromnej dr tiez je nutne chodit kazdy rok na preventivnu prehliadku?

Dakujem, ze si mi napisala, ja to chapem, ze proste je to takto, len chapem, ze sa to ani tomu doktorovi nemusi pacit. Ale tak mas pravdu no. Len vies ja som najradsej ked som s kazdym za dobre, nemam rada ked sa na mna niekto hneva alebo nieco take podobne, to ma potom tak mrzi.

ale veď ty chodíš na preventívku každý rok pre seba, pre svoje zdravie, nie kvôli doktorovi alebo doktorke, všetko by sme to mali robiť kvôli sebe, nemyslíš? :slight_smile:

presne ako si napisala, pre svoje zdravie, nebola som jedneho casu dva roky na preventivke, furt som to odkladala myslela som si ze ved co nic ma neboli tak naco by som asi tak isla a potom ked som sa konecne odhodlala tak som mala tri kazy a teda prijemne to nebolo, ak mam pravdu povedat tak som sa v tom kresle aj hanbila, ze som nechodila pravidelne ze proste mohla som sa tomu vyhnut :confused:

To ano, to mas pravdu, ze by to tak malo byt, ale chcela som vediet, ze co sa stane ak by som nesla alebo tak, lebo viem, ze pri statnych doktoroch je to nejako tak, ze ked vynechas a potom mas nejake problemy, tak potom ti to poistovna nepreplati, tak som chcela vediet, ze ako je to v sukromnych ambulanciach ci aj oni to maju nejako podchytene alebo co.

ale toto asi nemozes porovnavat ako to chodi u statnych a ako u sukromnych, nie?? :open_mouth:

to je fakt, ale môj názor je taký, že k zubárovi chodím pre to aby som mala v poriadku zuby, čiže minimálne raz do roka preventívna kompletná prehliadka je pre mňa proste základ a keď cítim, že niečo nie je dobré, alebo že potrebujem dentálnu hygienu tak idem aj viackrát, ale teda nestane sa mi žeby som rok tam nešla, to vôbec nie, viem si predstaviť aký by to mohlo mať dopad pre môj chrup :confused:

normalne to myslim, pocas osetrenia si vies pozriet nieco, aby si proste prisla na ine myslienky, v Pearl Dental to tak maju, taku moznost a je to podla mna celkom fajn, lebo to vobec nemyslis na to, ci ti idu nieco robit alebo co :slight_smile:

to je pohodicka potom taketo osetrenie, to by som aj ja brala, chcem si dat RTG urobit kvoli osmickam, ale to uz dlhsi cas nad tym premyslam, len este som nedosla na to, ze kam zajst, kde by mi to urobili a nasledne teda aby mi aj povedali co s tym, lebo moj zubar teda to by som musela skoro rano ho vystihnut aby bol v pohode a to je proste na dlho tam :smiley:

toto ti teda vobec nezavidim, ze nemozes prist normalne, ze musis toto riesit, ja ked nieco citim, ze mi treba, ze nieco nie je v poriadku tak len zdvihnem telefon a proste dostanem termin a vtedy tam pridem a tak ma aj vezmu, bez nahanaciek, stresov a kadecoho ineho :slight_smile:

to fakt nieco taketo je mozne? to by mi nenapadlo, ze na takomto mieste sa moze clovek s niecim takym stretnut, ale teda chapem ten zmysel a paci sa mi to, ale teda nenapadlo by mi to :slight_smile:
ty aj zakazdym tuto moznost vyuzijes?

Takto by to malo byt u kazdeho a nielen u zubarov, ale aj u inych doktorov, len no hold vsade to chodi inak a my ako pacienti moc na vyber nemame, musime sa prisposobit alebo zmenit ambulanciu, to je maximum, co mozeme urobit.
Ale teda @denilia chcela by som vediet, ze ci do tejto ambulancie beru aj novych pacientov, ci neni s tym problem.