Dobrý zubár v Bratislave

akym sposobom to tam robia? to sa neposiela akoze do nejakeho labaku alebo tak, kde to zubni technici urobia?

nie, dnes uz su ambulancie niektore tak vybavene, ze si to vedia urobit same, ze vlastne ti tie zuby takym skenerom naskenuju a na zaklade toho potom sa vytvori ta nahrada, ktora sa potom este upravuje aby to sedelo ako ma, ale je to zalezitost ozaj akoby chvilky oproti tomu ked sa dava vyhotovit niekam do externeho zubneho labaku :wink:

No a to je velke plus, lebo si vezmi, ze by si bola s nahradnou korunkou alebo docasnou alebo akoby som to mala nazvat niekolko tyzdnov.
A aj to nie vsetci davaju nejake docasne riesenie, viem, ze kamarat ten bol dlhsi cas proste bez cohokolvek.

Mali by ti dat aspon nejake docasne riesenie, nahradu kym proste budes mat origo, ale to tiez je velmi individualna zalezitost, ze nie kazdy to tak musi robit, to je na danom lekarovi :confused:

presne ako si napisala a tiez zalezi ake moznosti ma, len v dnesnej dobe je velky problem aj to, ze vela statnych zubarov proste uz ma svoj vek a ono sa to potom aj na tej praci odzrkadluje, preto je dobre podla mna mat doktora, ktory je mladsi, ma chtic do tej prace a vzdelava sa v tomto smere :wink:

Krimka tak hlavne veľa ich nerobí napríklad ešte dentálnu hygienu a jasné, že keď niekam chodíš na bežné ošetrenia a inam na dentálnu hygienu tak to nie je bohviečo, to je proste najlepšie, keď je to na jednom mieste, keď to robí niekto, kto tie zuby pozná.

Toto je dovod preco som ja zmenila osobne stomatologa. Lebo ked som nieco potrebovala urobit, ze bielenie, musela som ist inam. Dentalnu tiez, RTG tiez a uz ma to proste unavovalo. Takze musim ti dat za pravdu!

Fajn je to že dnes s tým nie je problém že keď chceš zmeniť tak proste môžeš, ideš, zavoláš si a vybavené. Že nemusíš okolo toho neviem ako chodiť alebo čosi proste stačí sa objednať a je, že nerobí nikto okolo toho vedu :slight_smile:

je to veľmi fajn, viem to aj ja podľa seba, že proste mi je dobré, keď sa viem niekam na presný čas objednať, tak aj prísť a hlavne sa nemusím vopred stresovať, kedysi som len pred preventívnou prehliadkou proste mala stresy :confused:

tie stresy to mava vela ludi, ale casto je to sposobene aj tym ako sa doktor sprava, ako reaguje a tak, viem to podla mnohych znamych, ze ani nejde tak o to, zeby si zazili bolest pri niecom, pri trhani zubu alebo tak, ale skor je to strach z toho pristupu a potom sa to prenasa na vsetko

No každý máme niečo za sebou a takéto veci si nesieme často so sebou až do dospelosti, ja od dieťaťa mám s niektorými vecami problém a proste je to len o tom, čo som si zažila.

ale ked ide o zdravie mali by sme sa prekonat. hovori sa mi to mozno dnes uz lahsie, kedze tiez to mam za sebou, som si tym presla, ale teda ma to svoje vyhody sa zapriet a proste ist do toho. dlhsie som sice hladala noveho stomatologa, ktoremu by som doverovala, ktory by mal trpezlivost a tak, ze proste by mi aj povysvetlovat, ale teda ten cas, co som tomu venovala stal za to, lebo dnes proste som na tom v tomto smere ovela lepsie. uz nemam stresy, ked mam ist si dat nieco urobit.

Mne prave pri mojej zubarke kedysi chybalo to, ze mi nepovedala co mam za problem a co s tym, ale len si robila a mohla som len cakat, co sa bude diat :smiley:

Toto by ale chýbalo aj mne, bola by som z toho na nervy. Pretože som taký panikár keď neviem čo sa ide diať, keď viem tak som v kľude, že nestresujem sa. A myslím, že tak by to malo byť.
Že keď ideš k lekárovi tak nechceš tam proste ísť v strese.

to ti verím, to moja mamina je taká, ja napríklad som mala problémy s čakaním, nemám rada, keď proste idem niekam, viem čo sa ide diať, ale musím čakať v čakárni dlho a z toho som potom taká nesvoja, na mňa vtedy ten stres tak doľahne, preto sa teším, že k mojej zubárke sa objednám na čas a tak dojdem, vezme ma, minule som si nestihla ani sadnúť :smiley:

no toto je dobre, aspon mozes vybavit doktorku, co treba a mozes si ist potom po svojom a necakat niekde a stracat tak cas, ja akoze toto si cenim u niektorych doktorov ozaj velmi.

No to také čakanie, čo bude, či príde nejaká bolesť a tak, to nie je vôbec nič príjemné, to akože by ani mne nesedelo, bola by som nesvoja, predsa len chceš vedieť, čo sa ide diať.

Clovek by si aj pockal, keby mal istotu, ze potom sa mu bude doktor venovat dostatocne, lebo uz sme si s muzom kadeco co sa tyka zdravotnictva uzili, preto uz akoze nam z velkej miery zalezi na pristupe a od toho sa aj odvija to, ci niekde zostaneme alebo ci proste zmenime, esteze menit doktora nie je narocne.

Nie je, to je fakt, mala som strach z toho, že čo si môj predošlý doktor bude myslieť, že chcem odísť, či sa nebude nejako pýtať, že prečo a čo a takéto veci, ale našťastie som sa týmto otázkam vyhla a prešla som k doktorke, ktorá je sympatická, trpezlivá a to neni nad to.

len nie je doktor ako doktor a to si treba uvedomit a nerobit nejake zavery :slight_smile: