Dobrý zubár v Bratislave

kiezby moj chlap si toto uvedomil, ze zdravie je na prvom mieste. Ten furt uz dva roky odklada aj samotnu preventivku zubov, som z toho uz nervozna pretoze viem k akym problemom to moze viest, ale on si nechce dat poradit ani za svet. Pri studenom ma neustale bolesti, ale tvari sa, ze je to vsetko v poradecku, ze to tak ma byt, tak rada by som mu pomohla, ale ked sa s nim neda hnut :frowning:

aj na to mozno raz pride, treba trpezlivost :wink: tiez ked som chodila ku statnemu, tak som mala zakazdym zimomriavky, co ma caka, ci sa niekam posunieme, jak to dopadne a vsetky taketo veci…ale ked som zacala chodit do Perly Ruzinova, tak odvtedy musim si zaklopat, ale uz nemam ani zimomriavky, ani nejake zaludocne tazkosti predtym ako tam mam ist…lebo viem, ze mi presne zubarka vysvetli kde je problem, co je za problem, ako ho bude potrebne riesit a vsetky kroky, vsetko co budem musiet absolvovat aby sme sa dostali do ciela v podstate :wink:

treba trpezlivost? Najskor som si hovorila, ze sak ma svoj rozum, tak snad pojde k zubarovi. Lenze coraz viac mam pocit, ze to furt len odklada a odklada a nic z toho. Preto mam pocit, ze musim nejako zakrocit, ked chcem aby to vyriesil a aby mu bolo dobre. Chapes vidiet muza, co pre teba znamena mnoho trpiet tak to je pre mna neznesitelne. To je fajn, ze takto ta s tymito vecami oboznami :open_mouth:

mozno potrebuje viac casu na odhodlanie, ked ho chces k zubarke dostat, tak musis ist na neho stylom…aby si uvedomil, ze on je ten co to akutne potrebuje a ty mu chces len pomoct…inak to asi pojde vyriesit len velmi tazko…rozumiem ti, nie je to prijemne vidiet trpiet niekoho, koho milujes…preto ako ti pisem, ked mu chces pomoct, skus ho presvedcit o tom, ze on je ten co to potrebuje :wink:

Lenze tu asi nie je na mieste riesit co je logicke co nie. Pre nas to nie je, ale pre neho mozno hej. Ja uz som si povedala, ze dost, uz som si zasadla za pc, vylozila som si teraz nohy a idem prelustrovat nejakych tych zubarov, nech uz som rada aby som sa niekam posunula. Pozrem si aj tipy, co tu zazneli, mozno mi aj to nieco da do zivota. Tozvie to akym sposobom lekari v tomto uvazuju to sa nedozvieme asi nikdy,

U mna to bolo podobne. Ani za svet ist k zubarovi a to ma trapili problemy. Az ked som si precitala tuto diskusiu a baby ma tu podporili az potom som v sebe zacala nachadzat silu a zmenila som zubara a isla som k novej zubarke, kde som vsetky svoje problemy zacala riesit. Myslim, ze v tomto pristupe. Ako my k lekarom pristupujeme, ci chceme ci nechceme k nim ist dost zavazi aj to, ze ako oni k nam pristupuju. Ci su mili, ochotni alebo ci prave naopak.

lenze ako to v nom vyvolam? To aby sam pochopil, ze to potrebuje? Ze je to pre jeho dobro? Ved osediviem zachvilu pri nom. Ty si vymenila zubara? K akemu si isla? Mozno si to pisala neviem alebo som to prehliadla. Tak samozrejme, ze ten pristup obojstranny je casto rovnaky. Avsak niekedy lekar ti da pocitit aj to, ze ma zly den a take spravanie ozaj myslim, ze nemusi trpiet nikto z nas :-/

@Mukina co ty lustrovac, na co si prisla? …nasla si niekoho, kto by stal za to? …ze si si povedala, ze by si to vyskusala? …je to v dnesnej dobe celkom zvlastne ako to je so zdravotnictvom…ze proste ak chces dobreho lekara, tak musis po nom patrat, hladat ho…ze nie su dobri lekari na samom rohu, ale tak co s tym narobime musime sa tomu dako uz len prisposobit…

Na co som prisla? Precitala som si este raz celu tuto diskusiu. Prezrela som si vsetky tipy, co som tu na zubarov nasla a rozhodla som sa pre ambulanciu Pearl Dental, o ktorej @bosoreca vyssie pisala. Pozerala som si ich stranku, ze ako to u nich je aj s ordinacnymi hodinami a podobne a uz nebudem viac spekulovat. Hned som vyuzila aj to, co maju na stranke, ze objednavka no a snad uz konecne toto bude cas kedy dam mojmu zubarovi pa pa a budem rada, ze pojdem k niekomu inemu :slight_smile:

Mal by vediet co sa moze udiat do buducna, ked to nebude riesit. Ake nasledky to moze mat. Ubezpecit ho treba, ze si pri nom a ze spolu to date, zdravie je to najviac pre cloveku. Teda malo by to byt to najviac a ked po tomto si to nejako neuvedomi, tak pfu neviem.

pozerala som, ze si ma oznacila…tesim sa z toho, ze teda si sa rozhodla takto…ja som s pani doktorkou v pohode…som rada, ze som si vybrala prave ju…aj tak sa ta objednavka da riesit, ale uplne v pohodke aj keby si si zavolala by ti dali termin, ze kedy tam mozes prist a by sa ti pozreli, kde je problem…ono je u nich fajn aj to, ze aj s terminom sa ti snazia vychadzat maximalne v ustrety…

1 Like

cloveku ktory sa boji je to celkom komplikovane vysvetlit - tiez som taka bola dlho som nebola u zubara a neriesila som to myslela som ze to nie je nejake potrebne az kym sa u mna neobjavili bolesti - mne je jasne ze chces pomoct aby si nemusel prejst nejakymi bolestami a podobne ale niekedy prave to je pre cloveka takym odrazovym mostikom mozno by pomohlo keby isla priamo s nim :wink:

baby nebudete mi verit, ale konecne sme sa s drahym niekam posunuli. Povedal, ze ekdze tolko uz nalieham, ze k zubarovi pojde, ale ze nech ho objednam a k niekomu inemu, nie k tomu, kde chodil. Takze zajtra ho objednam a uvidime aky termin dostane, hlavne dufam, ze teraz zubari nebudu mat dovolenky, ze budeme moct ist snad co najskor, nech uz to neodkladame, lebo este si to rozmysli :stuck_out_tongue:

To je super, ze ste sa posunuli. Ja tiez uz mam navstevu novej zubarky za sebou. Je to pre mna nova skusenost, ale zatial sa mi zda, ze prave dobra skusenost. Som rada, ze som dala zbohom staremu lekarovi a ze som urobila krok k lepsiemu zdraviu, k lepsej buducnosti. Strasne moc to pre mna znamena, ze som sa takto odhodlala a urobila to. Uz ked sa rozhodol uz by si to snad rozmysliet nemusel :wink:

//preco si odisla od svojho stareho zubara? si nemala s nim dobre skusenosti? kde bol problem? ja som teraz bola sa zubarke ukazat kde chodim ze ma zub boli a mala som pocit ze sa vyziva v tom vrtani ked ma to boli a sa jej podarilo mi pichnut do jazyka este aj cely den ma to bolelo normalne uz idem z takych veci do kolien ako jedna zubarka sa moze takto spravat?//

Mala som viacero problemov, ktore bolo potrebne riesit a nikam sme sa neposuvali. Preto som si jedneho dna povedala, ze dost, ze nebudem uz k niekomu chodit len preto, ze nemam ku komu inemu ist. Najskor bol fajn, vsetko bolo fajn, ale ako isiel cas, tak to islo dolu vodou a uz to prestala byt sranda. Najskor som si hovorila, ze asi zly den alebo co, ale uz potom sa mi to nezdalo. Tak som presla k doktorke do Perly Ruzinova a som rada, ze som podstupila takuto zmenu. Dalo mi to vela. Aj ti povedala, kde je problem ked mas bolesti?

//to tak byva aj u mna to tak bolo ze prve razy ked som bola tak nebol problem a potom uz dako to nebolo dobre uz coraz viac problemov som zacala mat a aj na doktorke bolo zrejme ze uz ma toho plne zuby a taky pristup akoze dovidenia to je sukromna alebo statna doktorka?//

Sukromna zubarka, ja tiez som u nej bola a ja som bola rada, ze som sa pre nu rozhodla, mne to vela dalo a najma mi to dalo do zivota fakt, ze niet dovod preco by sme sa mali bat vobec zubarov, ved su to lekari, ktori nam chcu pomoct a to je to podstatne na co by sme mali mysliet :slight_smile:

Lenže to nie je sranda, najmä nie keď ide o zuby. Keby nešlo o zuby a o zdravie, tak to asi tak neriešim, nepitvám, ale predsa len zdravie mám len jedno a chcem urobiť všetko preto aby som čo najdlhšie mala svoje zuby, aby som zachvíľu nemusela nosiť snímateľnú náhradu alebo čo. Súkromná, áno viem, že niektorým sa súkromní lekári nezdajú z dôvodu, že sa u nich platí, ale ja som dospela do štádia, že radšej si za dobrú starostlivosť zaplatím :wink:

//ked je to sukromna zubarka tak asi by som sa mala pripravit ak by som ju navstivila nejaky ten balicek penazi co? veru mnohi mame obavy zo zubara a ani by sme nemuseli mat keby nas neplasili a keby niektori zubari neboli taki nezodpovedni no ale co s tym narobime mukina ja nevidim problem v tom ze sa musi u sukromneho zubara platit len nech to nie je nejake prehnane chapes co myslim?//