Excimer - operacia oci

a zabudla som este povedat ze naozaj nic necitite,len trosku neprijemny pocit,a trva to vazne len par sekund,Ja som bola ,a nelutujem,super tim,Mudr.Juhas a Mudr.Lenartova,a sestricka bola zlata.Kosice-Oftum.

Ahoj Sasa, moja dcera bola na operacii pred 9 rokmi. Boli to vlastne u nas zaciatky laserovych operacii - malo informacii. Nevedela sa dockat kedy bude mat 18 rokov a hoci jej skuseni odbornici radili pockat aspon do 21.roka veku nechcela cakat. Operaterom to bolo jedno, mali dalsieho klienta, tak hura, ideme na to. Dcera mala dioptrie 7 a 6,5 a okuliare nosila od prvej triedy, takmer s nimi aj spavala. Pravdou je, ze prve roky po operacii bola nadsena, pretoze mohla konecne sportovat bez sosoviek ci okuliarov. Asi pred dvoma rokmi sa jej zacal zrak mierne zhorsovat, opat nosi okuliare. Nie vsak pri vsetkych cinnostiach. Ma dioptrie medzi 2-3. Neviem to presne, lebo zije v USA a na tuto temu sme sa dost davno nebavili. Prekvapila ma Tvoja informacia, ze sa neda opatovne podstupit laserovu operaciu oci.

Ja som bola na operacii v roku 1993 :slight_smile:
mala som - 5,5 a -6, okuliare som nosila od 6-tich rokov. Operacia prebehla dobre.
V sucastnosti mam okuliare, ale pouzivam ich len na soferovanie v noci a pri pisani na PC. Dioptrie mam nulove, mam cylinder 0,25 co vzniklo samotnou operaciou a casom, mam ich cca 2 roky a keby som nemala antireflexne skla, asi by som ich nepouzivala ani teraz.
Inak 0,25 cylinder je smiesna hodnota oproti tomu, co som mala pred operaciou.
Ja som pocitala s tym, ze sa zrak zacne znova kazit. Je to len kozmeticky zakrok. Nemeni sa funkcnost oka, to zostava aj nadalej kratkozrake. Mne bolo povedane, ze sa moze stat, ze znova budem mat okuliare. S usmevom som odpovedala, ked mi to vydrzi aspon 10 rokov, budem stastna. Vydrzali uz 16 rokov, je to uzasne. ak by som znova mala nosit okuliare, nevadilo by mi to. Zrak by sa mi totiz zacal zhorsovat od nulky, kdezto bez operacie by som teraz mohla mat pokojne aj -10 ak nie viac :frowning:
Ja som po kontrolach, ktore som zatial absolvovala stretla ludi, ktori boli aj na druhej operacii laserom a nemaju problemy.
Podla mna je to skor celkovou anamnezou, ake ochorenie to oko ma a v akom stave je.
JA by som tuto operaciu odporucala kazdemu, kto je kratkozraky. Je to fakt skvely pocit a ja si ho uzivam plnymi duskami.

ak som ta spravne pochopila, tak si isla na operaciu a mala si dioptriu -1???
a to ti lekari spravili zakrok???
Pamatam si, ze pred operaciou nam povedali, ze dioptrie sa mozu uplne stiahnut na 0, ale moze nastat aj to, ze bude vykv o 2 dioptrie. Cize bud -2 alebo dokonca +2.
Teraz ale asi operuju kazdeho, kto zaplati. Ked to zacali robit a prisiel clovek, ktory mal dioptriu -3 ani ho operovat nechceli.

Ahojte , mozno niekomu pomozem k rozhodnutiu ,preto chcem povedat bola som 3.9.09 na operacii oci metodou EPILASEK v ba v karlovej vsi , je tam uzasny personal, prostredie , lekari , oni su tam ako jedna velka rodina s vaami …teraz uz mam mesiac po a vidim uzasne,ziadne okuliare ,ziadne sosovky, ak by ste sa chceli nieco viacej popytat , kludne mi piste na mail ivana.zichackova@gmail.com, rada poradim:o)) s pozdravom bellinka

Ahoj, chcela by som sa opytat, ci sa da operacia oci laserom robit az od 18 rokov, alebo aj skor. Mam 14 rokov a dioptrie -4 a -4,5 na druhom oku a bojim sa, ze sa mi to este zhorsi…Diki

JOJO:
na operaciu mozes ist az od 18.tich rokov…ale oplati sa pockat …a ked dovrsis 18rokov musis ist na konzultaciu ci si vobec vhodny adept na operaciu , lebo niektorym to nemozu operovat…

aha, dakujem pekne…a ty si operaciu absolvovala?ako to prebehlo?aky mas na to nazor?

Ahojte, pridavam aj ja svoju skusenost s excimerom. Bol som vcera poobede na EPI LASIKu v SPINNe v Ruzomberku. Dnes okolo obeda som bol uz bez bolesti a teraz som sadol aj k netu. Absolutna spokojnost. Profesionalita. Ja som si vyberal na zaklade osobnej referencie a vybral som si vyborne.

No pochopila si to správne, mala som -1 a na druhom -0,75 + ten astigmatizmus. Neviem prečo som si to vlastne dala robiť, keby sa to dalo vrátiť späť, rozhodla by som sa inak. Doktor mi povedal, že bežne operujú -0,5 dioptrie, že je mnoho takých pacientov. No ja som už vlastne skoro 3 mesiace po a žiadny zázrak sa nekoná. Nevidím na 100%, niekedy mám pocit, že vidím horšie ako pred operáciou. Som z toho hrozne sklamaná, no bohužiaľ čas sa nedá vrátiť späť…

Belinka a mala si plusove alebo minusove dioptrie? Ja mam plusove a to sa ževraj neoplati operovať lebo to byva menej učinne alebo sa to vrati časom späť.

Je tu niekto komu operovali laserom plusove diopltie? Ja ma + 2,5 na pravom a +6,5 na lavom + tupozrakosť ale na lavom mam na okuliaroch 3,5 lebo mi tam nemohli dať taký velký rozdiel. Niekde som čitala že pri plusovych to nie je take učinne ako pri mínusových. je to pravda?

to mi je luto… neviem ako to bezi dnes, ja som predsa len bola na operacii “zopar” rokov spat v roku 1993, vtedy sa s nikym nebavili, kto mal nizsie dioptrie. dokonca nehceli operovat ani -3, comu som sa sudovala, lebo aj pri -3 dioptriach ma clovek pocit, ze nic nevidi, hlavne ke sa rano zobudi a okuliare nie su na nocnom stoliku ale na stole :frowning:
teraz to uz viac robia pre peniaze, aspon ja mam z toho taky pocit :frowning:

neviem ako je to teraz, ale v zaciatkoch excimera sa opercie + dioptrii nerobili. mam kamaratku, ktora ma + dioptrie, dost silne, este nejaku inu ocnu chybu a lekari jej neodporucili operaciu. asi ej najvhodnejsie ist dot akeho centra a enchat sa vysetrit. kazdy sme predsa jedinecny :slight_smile:

Sisa, mas absolutnu pravdu. Vela ludi si tu mysli, ze excimerovou operaciou si zabezpeci zivot bez okuliarov navzdy. To samozrejme nie je pravda, len sa vrati chyba na nulu. Ale ak by som mal -5 a vratili by mi ju na nulu a po 10 rokoch mam -2, tak to nie je chyba zakroku ale mojho oka. Keby si nebol na zakroku mam -7 a nie -2 a to je myslim poriadny rozdiel. btw. bol som v januari v SPINNe a vrelo odporucam. Mam po vsetkych kontrolach a mam 0 D.

Tiez som dostala tuto informaciu. Vraj mam pockat, ze je to vsetko vo vyvoji a do par rokov by tu mal byt software aj na plusove dioptrie. Tie sa zvyknu po roku dvoch vratit na povodnu hodnotu. To radsej pockam.

nohovor hop kym nepreskocis.

Ahojte vsetci, v Banskej Bystrici je tiez OFTUM laserová chirurgia, na Kapitulskej ulici, maju tam novy laser, o generaciu lepsi ako v Novamede a presla tam aj pani Dr. Červeňová, centrum je nadherné, normálne výťahom vystúpite priamo v čakárni, veľmi pekné. Robia tiež novým bezkontaktným postupom ako v KE a BA. Bol som sa infomovať, išiel som okolo od Kapituly. Našetrím si a idem na to!

Preskocil som a mam sa fajn:-)

No môj zlatý ja som tiež bola v Spinne, už sú to 3 mesiace a veru taká nadšená niesom. Druhý deň po operácii som tiež bola taká happy ako ty, profesionálny prístup, krásne prostredie, všetko super… Ako píše kolega, nehovor hop, kým nepreskočíš…